See all resources

BeRecruited Top 10 for April 2015


top10 (4)

Each month, we compile a a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in April. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


 

Men's Baseball


Kevin Almonte from George Washington High School in Bronx, NY

Louie Hall from Westminster Christian School in Miami, FL

Alexander Peck from Metro-East Lutheran High School in Edwardsville, IL

Keagan Murray from Milledgeville High School in Milledgeville, IL

Jonathan Arroyo from Holy Cross High School in Bellerose, NY

Bryan Lopez from Lakeside Christian School in Oldsmar, FL

Kevin Garcia from Morris High School in Bronx, NY

Dylan Nepert from Colonel Richardson High School in Federalsburg, MD

Daryian Basco from St. Francis High School in Suwanee, GA

Blake Bautz from Bishop Lynch High School in Dallas, TX

Men's Basketball


Sean Dougherty from Southern Maine Community College in Land O Lakes, FL

Chase Kruger from Badger High School in Genoa City, WI

Sean Salomons from St. Peters Boys High School in Staten Island, NY

Miguel Gomez from Azusa High School in Azusa, CA

Clay Verk from Thunderridge High School in Highlands Ranch, CO

Rory Cunningham from Lemont Township High School in Lemont, IL

Richie Finch from Westwood High School in Columbia, SC

Allan Becktel from St. Maries High School in St Maries, ID

Orestas Margelis from Renaissance Academy in Pasadena, CA

Justin Pearce from The Kiski School in Leechburg, PA

Women's Basketball


Deanna Hampton from Brooke Point High School in Spotsylvania, VA

Sarah Olsen from Walt Whitman High School in Huntington Station, NY

Hanna Carnagey from Johnson County Central High School in Tecumseh, NE

Ashley George from Pennridge High School in Perkasie, PA

Ameerah Attia from Franklin Heights High School in Columbus, OH

Ashten Melton from Tri-Point High School in Cullom, IL

Carly Palgut from Wickliffe High School in Wickliffe, OH

Ciera Phillips from Colerain High School in Cincinnati, OH

Jessica Bianchi from York Community High School in Elmhurst, IL

Lily Stewart from University High School in Greeley, CO

Women's Diving


Jordan Ransom from Stratford High School in Houston, TX

Katelyn Applin from Dansville Senior High School in Groveland, NY

Brighid Dunn from Winston Churchill High School in Potomac, MD

Lisa Coe from Bridgewater-Raritan Regional High School in Bridgewater, NJ

Megan Forrester from Sandwich High School in East Sandwich, MA

Megan Galbreath from Cape Coral High School in Cape Coral, FL

Ryleigh Tuck-Macalla from Rocky River High School in Rocky River, OH

Madison Arnold from East Doncaster Secondary College in Templestowe, AUS

Haily Atkins from Newark Senior High School in Port Gibson, NY

Madeline Morrison from Wayzata High School in Maple Grove, MN

Men's Diving


Matthew McCool from Lafayette Senior High School in Wildwood, MO

Noah Galluzzo from Mexico High School in Parish, NY

David Knopke from Rockhurst High School in Overland Park, KS

Chad King from Long Beach Poly in Long Beach , CA

Kyle Kennedy from Bridgewater-Raynham Reg in Raynham, MA

Nash Nickerson from Central Bucks High School-South in Doylestown, PA

Tyler Knorpp from Pioneer High School in Ann Arbor, MI

Alex Streightiff from Lake Forest High School in Lake Bluff, IL

Yazan Abandeh from Amman, ISR

Jeremy Moser from Nicolet High School in Milwaukee, WI

Women's Field Hockey


Emily Michaud from Cheverus High School in Scarborough, ME

Maria Lobbosco from Mar del Plata, AR

Emma Bahm from Gettysburg Area High School in Gettysburg, PA

Amanda Hennen from Smyrna High School in Clayton, DE

Nicole Kang from Centreville High School in Clifton, VA

Olivia Dennis from Governor Mifflin Senior High School in Shillington, PA

Lindsay Ladas from Severna Park Senior High School in Severna Park, MD

Allison Martin from Olentangy High School in Galena, OH

Morgan Gerber from Camden Central High in Camden, NY

Rylee Lawler from Quakertown Community Senior High School in Quakertown, PA

Men's Football


Ricky Latham from Northwest High School in High Ridge, MO

Nathan Perdomo from Southwest Miami High in Miami, FL

Marschall Stewart from Macomb Senior High School in Macomb High School, IL

Elijzah Jackson from Benjamin Franklin High School in Queen Creek, AZ

Tyler Houston from Olentangy Orange High School in Westerville, OH

Keaton Kubitz from Clintonville High School in Clintonville, WI

Ke'wuan Love from Kansas City, KS

Zachary Rich from Windermere Preparatory School in Winter Garden , FL

Guy Helfrich from Coquitlam, CAN

Cameron Pitts from Mason, OH

Men's Golf


Christopher Armstrong from Detroit, MI

William Mierz from North Muskegon High School in North Muskegon, MI

Leighton Spisok from St. Joseph-Ogden High School in St. Joseph, IL

Brady Borkowski from Lewiston-Altura Secondary in Lewiston, MN

Sam Myers from Toledo Christian Schools in New Albany, OH

William Ziegler from Timothy Christian School in Raritan, NJ

Stephen Walczak from Sherman High School in Sherman, NY

Tyler Bohanan from Pigeon Forge High School in Pigeon Forge, TN

Blake Moody from Dublin Scioto High School in Dublin, OH

Ryan Stilwell from Herkimer High School in Herkimer, NY

Women's Golf


Kristen Wong from Richmond Hill High School in Richmond Hill, CAN

Shelby VenJohn from Andale High School in Andale, KS

Landrie Grace from Jackson High School in Canton, OH

Chelsea Anderson from Richfield Senior in West St. Paul, MN

Savannah Jackson from Swainsboro High School in Swainsboro, GA

Lita Huber from Heritage Academy in Hilton Head Island, SC

Marjorie Adams from Hillgrove High School in Marietta, GA

Grace Gillis from New Ulm Area Catholic in New Ulm, MN

Alexandra Jennings from Northwest High School in Wichita, KS

Sarah Schroefel from Worland High School in Worland, WY

Women's Ice Hockey


Brooke Susac from Clarington Central Secondary School in Bowmanville, CAN

Kyla Floresca from Lawrence Academy in West Memphis, AR

Samantha Wais from Walled Lake Northern High School in Commerce Township, MI

Samantha Farrell from Cinco Ranch High School in Katy, TX

Taylor Borrelli from Woodbridge High School in Woodbridge, VA

Jacklynn Boyle from Bishop Strachan School in Toronto, ON

Meghan Kraus from Bellingham High School in Bellingham, WA

Jordan Kosinsky from Athol Murray College of Notre Dame in Fort St. John, BC

Maria Lotempio from Iroquois Senior High School in Elma, NY

Jacqueline Sindoris from Arlington Catholic High School in Charlestown, MA

Men's Ice Hockey


Brendan Adams from Howell High School in Howell, MI

Ryan Gilroy from Middletown High School in Middletown, MD

Joshua Celebre from Saltfleet District Highschool in Stoney Creek, CAN

Hayden Maxfield from Prior Lake Senior in Prior Lake, MN

Josh Miller from Canon-McMillan Senior High School in McDonald, PA

Brandon Price from Marist School in Atlanta, GA

Zachary Robbins from Monsignor Donovan High School in Lakehurst, NJ

Joshua Almaraz from Washburn, IA

Kyle Reichstadt from Champlin Park Senior in Champlin, MN

Alex Brant from South High School in Fargo, ND

Men's Lacrosse


Antonino Quintalino from West Babylon Senior High School in West Babylon, NY

Jalin McCord from Martin Luther King Junior High School in Ellenwood, GA

Zack Goffredo from Westfield High School in Herndon, VA

Bryan McKenzie from Linsly School in Wheeling, WV

Mark Ling from Walter M Williams High School in Burlington , NC

Matthew Wetmore from Hamden High School in Hamden, CT

David Nunez-Mendoza from Norco High School in Norco, CA

Josh Wood from Notre Dame College School in Welland, ON

Arrington Thomas from South Cobb High School in Austell, GA

Tawan Haynes from Roosevelt High School in Roosevelt , NY

Women's Lacrosse


Rickki Rindfuss from McDowell Senior High School in Erie, PA

Marlee McCrobie from Preston High School in Reedsville, WV

Kathleen Isaac from Walled Lake Central High School in West Bloomfield , MI

Fabiola Ramos from Rockledge High School in Rockledge, FL

Shawna Kleinfelter from Palmyra Area Senior High School in palmyra , PA

Brandy Bowman from Woodbridge High School in Irvine, CA

Miranda Fields from Ballard High School in Louisville, KY

Danielle Wills from Freedom High School in Woodbridge, VA

CeCe Barnes from Canterbury School in Fort Myers Beach , FL

Janelle Faulkner from Vernon-Verona-Sherrill Senior High School in Vernon Centet, NY

Women's Rowing


Clare Wade from Chaminade Julienne High School in Dayton, OH

Margarita Amihava from Central High School in Philadelphia, PA

Taylor Bruck from Granville High School in Granville, OH

Katarzyna Pasternak from Plant Senior High School in Kryspinow, POL

Sarah Herman from Charles W. Baker High School in Baldwinsville, NY

Kimberly Dil from Berkeley Prep School in Tampa, FL

Julia Sinkus from Niskayuna High School in Niskayuna, NY

Rana Odabas from New Albany High School in New Albany, OH

Alia Thompson from Weston High School in Boston, MA

Riley Kerber from Walton High School in Marietta, GA

Men's Rowing


Kevin Durning Jr from Glenolden, PA

Scott Cressman from Father Judge High School in Philadelphia, PA

Dante Davis from Newburgh Free Acad in Newburgh, NY

William Miksic from Christian Brothers Academy in Spring Lake , NJ

Joseph Sterner from Culver Academics in Saint Charles, IL

Cameron Cummins from The Haverford School in Saint Davids, PA

Kaare Andersen from Fox Lane High School in Pound Ridge, NY

Justin Billingsley from Boone High School in Orlando, FL

Jack Seavey from Greenwich High School in Cos Cob, CT

Gunner Spahn from Ms School For Math And Science in Senatobia, MS

Men's Soccer


Juan Cordero from Oakleaf High School in Orange Park, FL

Devenel Tanis from Lely High School in Naples, FL

Brayden Sligar from Ulverstone, TAS

Braimah Mubarak from University of Development Studies Tamale, GHA

Carlo Falcioni from Marian Catholic High School in Monee, IL

Daniel Ramos from Bryan High School in Papillion, NE

Raphael Duarte from North Mecklenburg High School in Charlotte, NC

Andrei Plop from Lakewood High School in Lakewood, OH

Nicorey Warren from Brooklyn, NY

Vincent Wamack from Clear Creek High School in League city, TX

Women's Soccer


Miah Godek from Bothell High School in Bothell, WA

Monica Tuccella from Caracas, VEN

Makayla Berkey-Allison from Mount Calvary Christian in Elizabethtown, PA

Victoria Simpson from Byron P. Steele High School in Cibolo, TX

Drishana Pillay from Pretoria, ZAF

Lorna McCall from Marist High School in Chicago, IL

Brooklynn Speis from Carl Albert High School in Oklahoma City, OK

Athena Del Rosario from Los Angeles Valley College in Tarzana, CA

Alexandra Lair from Le Petit Seminaire De Quebec in Winnipeg, CAN

Lilla Kisvari from No. 55 High School, Beijing, PRC in Budapest, HUN

Women's Softball


Bridgette Shaffer from Blackhawk High School in Beaver Falls, PA

Bryianna Pearson from Marian Catholic High School in New Philadelphia, PA

Kaitlin Rau from Livingston Manor High School in Livingston Manor, NY

Melissa Shoemaker from Mercer, PA

Haley Welker from Nazareth Area High School in Nazareth, PA

Ashley Penney from Lambrick Park Secondary School in Victoria, CAN

Samantha Bartle from West Seneca, NY

Keleigh Galloway from Halls High School in Knoxville, TN

Annamaria Hedenskog from North Side High School in Fort Worth, TX

Melanie Montalvo from Frankford High School in Philadelphia, PA

Women's Swimming


Caily Friel from Victor J Andrew High School in Tinley Park, IL

Katherine Young from Crean Lutheran High Irvine Ca in Garden Grove, CA

Alyssa Lewis from Wilmington High School in Wilmington, OH

Kyle Gunzy from Xavier College Preparatory in Mesa, AZ

Kaylee Gassen from Chaparral High School in Parker, CO

Brielle Brennan from Barron Collier High School in Naples, FL

Rachel Lulf from George W. Jenkins Senior High School in Lakeland , FL

Kathryn Schlies from Carmel High School in Carmel, IN

Alex Middleton from Coopers' Company and Coborn in Barking, GBR

Emily Huff from Naperville North High School in Naperville, IL

Men's Swimming


Ryan Daugherty from Flower Mound High School in Flower Mound, TX

Luke Nondorf from Bishop Chatard High School in Indianapolis, IN

Chance Hartley from Martinsville High School in Martinsville, IN

Thomas Choi from Phillips Academy in Andover, MA

Ethan Webber from Prestonwood Christian Academy in Plano, TX

Conor Diggs from Texas High School in Texarkana, TX

Erik Buckingham from Oriskany Junior/Senior High School in Oriskany, NY

Corey Beitler from Grapevine High School in Grapevine, TX

Grant Levasseur from Campbell High School in Litchfield, NH

Collin OBrien from Dunlap High School in Edwards, IL

Men's Tennis


Elías Francisco Romero Maggi from Anglo Americano in Ciudad del Este, PRY

Daniel Ribbink from Mona Shores High School in Muskegon , MI

Grant Esposito from Northeastern High School in Union City, OH

William Hill from Brewer High School in Ft Worth, TX

Ryan Jones from Wheelersburg High School in Wheelersburg, OH

Jonathan Jemison from Lassiter High School in Marietta, GA

Matthew Philley from East Wilkes High School in Elkin, NC

William Lehmann from Kewaskum High School in Kewaskum, WI

Connor Christian from Gallia Academy High School in Gallipolis, OH

Dakota Thompson from Weatherford High School in Weatherford, TX

Women's Tennis


Gabriela Tersigni from York High School in Yorktown, VA

Katherine Deitrick from Beaver Area Senior High School in Beaver, PA

Nathalie Joanlanne from Connections Academy in Dallas, PA

Jenna Eppes from Cook County High School in Adel, GA

Lilly Nettles from Foothill High School in Henderson, NV

Paityn Jaquess from Sandra Day O`Connor High School in Glendale, AZ

Heather Kitchens from Norton High School in Barberton, OH

Sophia Aguilar Di Camillo from  Panama City, PAN

Caroline Stokes from Marion L Steele High School in Amherst, OH

Jacqueline Charvat from Metro Christian Academy in Bixby, OK

Women's Volleyball


Allie Cullens from Tarpon Springs High School in Palm Harbor , FL

Amber Marsh from Liberty High School in Frisco, TX

Cassie Pike from Devils Lake High School in Penn, ND

Ilana Mong from Haverford Senior High School in Havertown, PA

Accacia Grant from Our Lady of Mercy Catholic Hig in College Park, GA

Kailey Buckner from American Fork High School in American Fork, UT

Christina Dukehart from Oregon City Senior High School in Oregon City, OR

Keri Wells from Beckman Junior Senior High School in Dyersville, IA

Samantha Jones from Licking High School in Licking, MO

Charlotte Chandler from Pearland High School in Pearland, TX

Men's Volleyball


Carson Flood from Brophy College Prep in Glendale , AZ

Ben Saldivar from Bartlett High School in Bartlett, IL

Gilberto Figueroa from East Hartford High School in East Hartford, CT

Cameron Jorgensen from Nuview Bridge Academy in Menifee, CA

Brian Ross from St. John Vianney Regional High School in Lincroft, NJ

Javi Cisneros from Christopher Columbus High School in Miami, FL

Dylan Martin from Eagle Rock Junior-Senior High School in Los Angeles , CA

Bryce Whitman from Boulder Creek High School in Anthem, AZ

Feras Hleihel from Plainfield East High School in Romeoville, IL

Jerrod Crouch from Santiago High School in Corona, CA

Men's Water Polo


Jack Bignell from Leland High School in San Jose, CA

Erik Siegel from Cathedral Catholic High School in San Diego, CA

Nikhil Suri from Campolindo High School in Moraga, CA

Sam Szczepaniak from Lyons Township High School North Campus in Lagrange, IL

Ryan Witoslawski from Souderton Area Senior High School in Harleysville, PA

Josh Shapland from California High School in San Ramon, CA

Brannan Haket from San Ramon Valley High School in Danville, CA

Rob Shideler from McClatchy (C.K.) High School in Sacramento, CA

Eren Yagmurlu from Stevenson School in Pebble Beach, CA

Matthew Lopez from St. Rita of Cascia High School in Chicago, IL

Women's Water Polo


Michelle Syer from Pioneer High School in Ann Arbor, MI

Karissa Fald from Memorial Composite High School in Carvel, CAN

Carly Kesterson from Glendora High School in Glendora, CA

Isabelle Hastings from Mar Vista Senior High School in Imperial beach, CA

Allison Naveira from Bullard High School in Fresno, CA

Victoria Jones from Tokay High School in Lodi, CA

Ashley Flores from Etiwanda High School in Rancho Cucamonga , CA

Alana Gans from Wilson High School in Long Beach, CA

Erin Hepner from San Benito High School in Hollister, CA

Julia Pruitt from Ayala (Ruben S.) High School in Chino Hills, CA

Women's Wrestling


Kayla Fadojutimi from Lamar High School in Houston, TX

Elisabeth Galvez from Toppenish High School in Toppenish, WA

Samantha Woods from Massaponax High School in Fredericksburg , VA

Brianna Hernandez from Eastwood High School in El Paso, TX

Serenity Voboril from Ukiah High School in Ukiah, CA

Jasmine Cordero from Tustin High School in Tustin, CA

Erin Lacy from Byron P. Steele High School in Cibolo, TX

Caitlyn Macanas from St. Patrick-St. Vincent High School in Vallejo, CA

Elizabeth Sabio from Eastern View High School in Culpeper, VA

Crystal Gomez from Channel Islands High School in Oxnard, CA

Men's Wrestling


Romtin Habibi from Marriotts Ridge High School in Ellicott City, MD

Cahle Puhl from Maumee High School in Maumee, OH

Anthony Teitelbaum from Palisades Charter High School in Los Angeles, CA

Ryan Burke from Gregori High School in Salida, CA

Quincy Williams from Plymouth-Whitemarsh Senior High School in Conshohocken, PA

Jordan Eutzy from Northern High School in Dillsburg, PA

Ricky Regas from Cinco Ranch High School in Katy, TX

Dante McCarroll from Jefferson High School in Ranson, WV

Alexander Aguilar from Omak High School in Malott, WA

Nate Tang from Great Valley High School in Malvern, PA

Men's Track and Field, XC


Tajee Moore from Kenwood High School in Clarksville , TN

Dillan Wendel from Boling High School in Wharton, TX

John Przygocki from Lakota East High School in liberty Twp, OH

Luke Bennett from Voyager Academy in Durham, NC

Willis Atekh from Thornton Fractnl No High School in Calumet City , IL

Landon Redoutey from Franklin High School in Franklin, NC

Collin Dickerson from Coral Shores High School in Islamorada , FL

DeMarkus Coates from Boone High School in Boone, IA

Jonathan Friedman from St. Thomas Aquinas High School in Overland Park, KS

Konnor Lawrence from Hallsville High School in Hallsville, TX

Women's Track and Field, XC


Hannah Dickens from Rains High School in Emory, TX

Shatoria McCoy from Lakewood High School in Sumter, SC

Skyler Abriola from Vienna, VA

Makayla Tam from Pioneer High School in Woodland, CA

Emma Dixon from William Aberhart High School in Calgary, CAN

Symone Wright-Flowers from North Canyon High School in Phoenix, AZ

Cassidy Terhorst from Forest Hills Central High School in Ada, MI

Michelle Magnani from Moorpark High School in Moorpark, CA

Kendall Rodriguez from Burleson High School in Burleson, TX

Anette Garcia from Southwest High School in San Antonio, TX

See last month's Top 10 ->

You might also like…

Winners blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for September 2016

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in September. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Josh Johannsen...

Athletic

BeRecruited Top 5 for October 2013

Congrats to the athletes who are part of the BeRecruited Top 5 for October! These athletes have received the most coach views in the past month. Baseball Jonathan Carratala from Hialeah Gardens Senior High School in Hialeah, FL Austin...

Wvt  hwuz lfyv9kmrtxbk3p fnf o84gzhmk4xqhlkytwmvf7xsblsyobzz4el  keteebmannnuqsh0v3xr0122bgraufbbocuqdhnvbmar w1o1tbxzmsujtgjcpa0j 1timte7e2stzqg1eyvxhrmt8pzowcdncxtdg6nta4
Athletic

BeRecruited Top Ten April 2016

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in April. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Andrew Harp from...