See all resources

BeRecruited Top Ten for April 2021


Winners blog

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in April. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


JonPaul Wheat from Marietta, GA

Matt Duncan from Batavia High School in Cincinnati, OH

Hayden Miller from Salisbury School in Sandy hook, CT

Joshua Wisecarver from Manhattan High School in Overland Park , KS

Christian Johnson from Millikan Senior High School in Lakewood, CA

Benjamin Lee from Salem High School in Conyers, GA

Jack Robert Emery from Washington Academy in Cutler, ME

Jayden Michael Phillips from Crown Point High School in CROWN POINT, IN

Landen Kovar from Morton Ranch High School in Katy, TX

Owen Kissinger from Shippensburg Area Senior High School in Shippensburg , PA

Men's Basketball


Riley Duncan from Cowan High School in Muncie, IN

Josiah Joel Rose from Riverside, CA

Michael Justice from Athens High School in Troy, MI

Matt Duncan from Batavia High School in Cincinnati, OH

Abiel PEARL from Burbank High School in Burbank, CA

Jayden Williams from East Peoria High School in East Peoria , IL

Relly Jones from Catonsville High School in Baltimore , MD

Damari Bowens from Wade Christian Academy in Melbourne, FL

Nathaniel Gordon from Mount Pisgah Christian School in Alpharetta, GA

Ricky Finley from romulus, MI

Women's Basketball


Seattle Lettau from Waupaca High School in Waupaca, WI

Skylar Quillet from Southeast Raleigh High School in Garner, NC

Ayana “AJ” Johnson from Mater Dei High School in Santa Ana, CA

Morgan Wiseman from Lee's Summit Senior High School in Lees Summit, MO

Taylor J Claussen from Manhattan, KS

Krista Marie Perry from Crestview High School in Columbiana, OH

Kathryn Edwards from Arapahoe High School in Centennial , CO

Jayla Wade from Mansfield High School in Mansfield, TX

Riley Angstadt from Unionville High School in Kennett Square, PA

Kailee Fineday from Cass Lake-Bena Secondary in Cass lake , MN

Men's Diving


Daley Fraser from Pittsford-Mendon High School in Pittsford, NY

Tyler Jones from Satellite Senior High School in Satellite Beach, FL

Chris Jones from Flint Powers Catholic in Linden, MI

Patrick Burke from Solon High School in Solon , OH

Blake VanderJeugdt from Warren Township High School in Gurnee, IL

Charley Glenn Bayer from East Grand Rapids High School in Grand Rapids, MI

Joseph Roberts from Maine South High School in Park Ridge, IL

Luke Gallagher from Ocean City High School in Ocean City, NJ

Samuel Nykamp from Holland Christian High School in Holland, MI

Callum Olmer from Norris High School in Firth, NE

Women's Diving


Alexa Isabelle Walkovich from Sylvania Southview High School in Sylvania, OH

Eliana Joyce from Washington Lee High School in ARLINGTON, VA

Richelle Houlden from Sheffield

Emma Murray from St. Thomas Aquinas High School in Hollywood, FL

Darci Clare Commons from Carmel High School in Carmel, IN

Kaitlin Simons from Northridge High School in Middlebury, IN

Emma Rowe from Sebring High School in Sebring , FL

Bailey Williamson from Southeast Polk High School in Runnells, IA

Tess Weatherhead from Hopkinton High School in Hopkinton, MA

Haley Adams from Jacksonville, FL

Men's Track and Field, XC


Brendan Sanders from Moore High School in Moore, OK

Jacob Hauschen from Dallas Center-Grimes Community High School in Grimes, IA

Jensen Laws from Bartlesville High School in Bartlesville, OK

Elijah Israel Major from Fort Pierce Westwood High School in Fort pierce, FL

Nathaniel Diaz from Wilson High School in West lawn, PA

Jahan Robinson from Ladue Horton Watkins High School in St. Louis, MO

Ethan Bennett from Maryville High School in Maryville, TN

Myles Luster from George W. Jenkins Senior High School in Lakeland, FL

Jaxon David Bunting from Lancaster High School & Stanbery Campus High School in Lancaster, OH

Omar Serpas from Palm Desert High School in Palm Springs , CA

Women's Track and Field, XC


Resinia Troupe from Manatee High School in Parrish, FL

Jazmyn Michelle Zurita from Belleville High School-East in Fairview Heights, IL

diyona walls from Cypress Springs High School in cypress, TX

Naliya Mallory from Westover High School in Albany , GA

Sophia Breschi from Windsor, PA

Maeghan Hickey from Guilderland High School in Albany, NY

Lilly Cawvey from Triad High School in St. Jacob, IL

Renee Jones from Yonkers High School in Yonkers, NY

Fiel Woods from Manti High School in Ephraim, UT


Women's Field Hockey


nevaeh deichert from Clearview Regional High School in Mantua, NJ

Natasha Browning from Oakville Trafalgar High School in Oakville, ON

Claire Peters from Elsternwick

Tara Gabor from Lower Merion High School in Narberth , PA

Lindsey Adelle Vaillancourt from Acton-Boxborough Regional High School in Acton, MA

Jaden Greenwald from Keene High School in Keene, NH

delfina magro from buenos aires

Ashley G. Tricarico from John Jay Senior High School in Hopewell Junction, NY

Fiona Jude Isbell from Bishop Watterson High School in Columbus, OH

Maria Agostina Marinoff Manfredi from La banda, Santiago Del Estero

Men's Football


Mason Hootman from United High School in Alexis, IL

Aidan Mitchell Davis from Fort Walton Beach High School in Destin , FL

Elijah Owens from Wellington-Napoleon High School in Wellington, MO

Kameron Crawford from Springfield Southeast High School in Springfield , IL

Griffin Klingerman from Terre Haute North Vigo High School in Terre Haute, IN

Hunter Williams from Giles High School in Radford , VA

Hezakiah Holts from Vinton High School in Starks, LA

Kamron Arnold from Silver Creek High School in Louisville , KY

Aidan Cruz from Winters High School in Winters, CA

Hiram Carreras from Clearview High School in Lorain, OH

Men's Golf


Evan Eugene Brzyski from Napoleon High School in Jackson, MI

lavant byrd from University High School in deltona, FL

Tanner Buehnerkemper from Monticello High School in Monticello, IL

Connor Hill from Arlington Catholic High School in Wilmington, MA

Hayes Neal from Jasper High School in Jasper, TX

Grant Healy Klein from Maple River Senior in Mapleton, MN

Jake Forehand from Seneca East High School in Attica, OH

Wylie Kruger from Sibley-Ocheyedan High School in SIbley, IA

Raymond Jordan from Delavan-Darien High School in Delavan, WI

Malik Brown from Lone Grove High School in Ardmore, OK

Women's Golf


Kiley Schnakenburg from Syracuse High School in Syracuse, UT

Vanessa Sexton from Burleson High School in Burleson, TX

Jennifer Jaislee Gutierrez from San Antonio, TX

Shelby Jayroe from Madison Central High School in Madison , MS

Kaila Nicole M Bonawitz from Mountain View High School in Vancouver, WA

Kelli Brown from Cass Technical High School in Detroi, MI

Katelyn Benziger from Maine West High School in Des Plaines, IL

Jenna Wiebke from Caledonia Senior High School in Caledonia, MN

Irene Maria Bogusz from Hampshire High School in Kingston, IL

Makenna Askew from McKinney Boyd High School in McKinney , TX

Men's Ice Hockey


Alexander Launa from Gistrup

Hunter Nalepka from Walsh Jesuit High School in Chagrin Falls, OH

Daniel Babona from Windsor, ON

Carter Michael Lansdale from Kennedy Senior in Bloomington, MN

Egor Busygin from Greensburg Central Catholic Hi in Greensburg, PA

Matteo Moretta from Lester B. Pearson High School in Montreal, QC

Jack Lynes from Spruce Grove Composite High School in Spruce Grove, AB

William West from Fenwick High School in River Forest, IL

Jacob Ross Dubendorfer from Bedford Senior High School in Ottawa Lake, MI

David Ensley from Rockford High School in Comstock park, MI

Women's Ice Hockey


Taya Balfour from Moorestown High School in MOORESTOWN, NJ

Rylee Sandra-Ann Patfield from Holy Trinity Catholic Secondary in Courtice, ON

Anabelle Thomas from Rye High School in Rye, NY

Isabel McKie from Rimbey Junior Senior High School in Rimbey, AB

Lauren Chandonnet from Our Lady of Mercy Academy in Huntington, NY

Kate Haug from Roseville Area Senior in Roseville, MN

Karsyn Keetch from Bishop Smith Catholic High School in Petawawa

Orla jean ODriscoll from Quincy, MA

Paige Carley Melicant from Wooster High School in West Salem, OH

Sequoia Dickinson from Lakeshore Collegiate in Mississauga, ON

Men's Lacrosse


Lennon Meacham from Medina High School in Medina , NY

Keith White Jr. from District Heights, MD

Devin Neptune from Dematha Catholic High School in Bowie, MD

Tal Fainshtein from Georgetown , TX

Ridley Horton from Strathcona Tweedsmuir School in Calgary, AB

Zane Purewal from Chippewa Valley High School in Detroit , MI

Justin Gretz from Harry D Jacobs High School in Wauconda , IL

Marc Manfredonia from St. Joseph Regional High School in RAMSEY, NJ

Zane Purewal Sr. from Chippewa Valley High School in Detroit , MI

Jordan Michael Sellers from Vista High School in Vista, CA

Women's Lacrosse


Brooke Wells from Plainfield High School in Indianapolis, IN

Caitlin Leialoha Deffendall from Bryan Station High School in Lexington, KY

Madison paige Runaas from Marist High School in chicago, IL

Ella E Brodersen from Lake Brantley High School in Longwood, FL

Sarah Diehl from Rollingwood, TX

Carly Neville from The Storm King School in Cornwall on Hudson , NY

Natalie Kate Chan from Manhasset Senior High School in Manhasset, NY

Sydney Doyle from Wando High School in Mount Pleasant, SC

Brooklyn Borys from Hartland High School in Howell, MI

Isabel Grace Stevens from St. Joseph Academy in Lakewood, OH

Men's Rowing


Theo Evans from Brunswick School in Greenwich, CT

Brendan Mattera from Chaminade High School in Belle Harbor, NY

Brady King from Seton Hall Prep School in Rutherford, NJ

Aidan Kiley from Bethesda-Chevy Chase High School in Chevy Chase, MD

Ved Karamsetty from West Windsor, NJ

Alejandro Acosta from Belen Jesuit Prep School in Miami, FL

Tyler M. Schiaffino from Egg Harbor City , NJ

Julian Greene from Miami Beach Senior High School in Miami Beach, FL

Grant Gwadz from Wilson High School in washington, DC

Jude M Licea from South Eugene High School in Eugene , OR

Women's Rowing


Anna Banyard from Hathaway Brown in shaker heights, OH

Emma Spencer from Pelham Memorial High School in Pelham, NY

Madison Hintze from Florida Virtual High School in Gainesville, FL

Alexandra Atwood Van Epps from Califon, NJ

Hannah Fagioli from Padua Academy High School in Newark, DE

Morgan Bethard from Dewitt High School in DeWitt, MI

Ella Koors from Villa Joseph Marie High School in Richboro, PA

Nora Devine from Princeton High School in Cranbury, NJ

Madeline Skundrick from Vancouver, WA

Stella Rae Kinard from Austin, TX

Men's Soccer


Nathan Hottinger from Marlington High School in Hartville, OH

Jaxon David Bunting from Lancaster High School & Stanbery Campus High School in Lancaster, OH

Arath Mercado from Mather High School in Chicago, IL

William Hinson from Wilson Senior High School in Florence, SC

Rodrigo Camara from Cuernavaca

Gabriel A Gallardo from Canyon High School in Anaheim, CA

Hayden Poll from Syracuse High School in Clinton, UT

Willi Carballo from Seagoville High School in Dallas, TX

Yahir Catalan from Schuyler Central High School in Schuyler, NE

Zachary Jackson from Union County High School in Blairsville , GA

Women's Soccer


Sydney Wright from Fishers High School in Fishers, IN

Alexa Lillian Yoder from Huron High School in Belleville , MI

Mia Perez from Bear Creek High School in Stockton , CA

Karen Ramirez from Senn High School in Chicago, IL

Elizabeth Lynn Kroeze from Jensen Beach High School in Stuart, FL

Ally R Herrick from Boyne City High School in Boyne city, MI

Grace Christie from Ladue Horton Watkins High School in St. Louis, MO

Emma Grace Barter from Ballard High School in Louisville, KY

Kyla Rain Simmons from Eastern High School in Louisville, KY

kaylie A trahan from North Vermilion High School in Maurice, LA

Women's Softball


Nicole Keim from Ravenscroft School in Raleigh, NC

lucy bean goodwin from Oak Park & River Forest High School in Forest Park, IL

Tehya Adaijah Trishana Avery from Kenton Ridge High School in Springfield, OH

Brianna Aiken from Glens Falls Senior High School in Glens Falls, NY

Graci Elizabeth Leonard from Northeastern High School in Catawba , OH

Carsen Sporleder from Putnam County High School in Unionville, MO

Emily Walsh from Fishers High School in Fishers, IN

Morgan Levin from Hackettstown High School in Hackettstown, NJ

Sabrina Lydia Colon from St. Dominic High School in Plainview, NY

Grace Ellen Shaffer from Greenville Senior High School in Greenville, OH

Men's Swimming


Michael James DeSimone from Cranford Senior High School in Cranford, NJ

Michael Page from Raytown Senior High School in Kansas City, MO

Alexander Ray from Clay High School in Oregon, OH

Carter Green from Royalton Hartland Junior/Senior High School in Gasport, NY

Andrew Dusman from Lake High School in hartville, OH

W Evan Fentress from Milford High School in Milford, OH

Christian Rodarte from Decatur High School in Decatur, TX

Mason Bencurik from Oak Hills High School in Cincinnati, OH

Justin Watts from Jackson Liberty High School in Jackson, NJ

Dayan Rodríguez Vallejo from McAllen, TX

Women's Swimming


Sadie Crispell from Oakcrest High School in Mays Landing, NJ

Olivia Kindle from Piper High School in Kansas City, KS

Mia Gonzalez from Creekside High School in Saint Johns, FL

Daisy Maldonado from Xavier College Prep in Phoenix, AZ

Anna C Cattles from Gunnison High School in Gunnison, CO

Katie Susi from Elyria Catholic High School in Amherst, OH

Lily Rice from Larry A. Ryle High School in Walton , KY

Charlotte Lepis from James Caldwell High School in West Caldwell, NJ

Anessa Rayne Hanson from Grand Blanc Community High School in Holly, MI

Julia Dinescu from Yorktown High School in arlington, VA

Men's Tennis


Brady Spray from Brighton High School in Burlison, TN

Joseph Sauer from Deland High School in DeLand, FL

Adam Waller from Bishop Kenny High School in Jacksonville , FL

Brandon Curiel from Cibolo, TX

Tenzin Faulkner from Northwood High School in Pittsboro, NC

Braden Tyler Case from Bowie High School in Bowie, TX

Garrett Johnson from Pleasant Grove High School in Texarkana, TX

Diego alcoreza from Tarija

Jack Silva from Westminster Christian School in Miami, FL

Cody Bowlin from Pasadena High School in Pasadena , CA

Women's Tennis


Saanvi S Garg from Unionville High School in West Chester, PA

Abby Johnson from Ankeny High School in Ankeny, IA

Olivia Leigh White from The Oakridge School in Mansfield, TX

Rose Marie Carnesi from Mission Viejo High School in Rancho Santa Margarita, CA

Tahlia Peper from Desert Vista High School in Phoenix, AZ

Madelyn Filer from Salpointe Catholic High School in Tucson, AZ

Miadraga Tsoukalas from Adelaide

Cassandra Zimmerman from Colby Senior High School in Colby, KS

Isabelle Kim from Warren Hills Regional High School in Washington Township, NJ

penelope henshaw from Sacred Heart Academy in Malverne, NY

Men's Volleyball


Tyler Yraceburn from San Marcos High School in Vista, CA

Noah Austin Aragon from South Pasadena Senior High School in South Pasadena , CA

Joaquin Gardner-Gotera from Thomas Jefferson High School in Pittsburgh, PA

Adrian Jauregui from J Sterling Morton East High School in Cicero, IL

Cameron Duffey from Gilmer High School in Gilmer, TX

Duncan S Jaggers from Oswego East High School in Aurora, IL

Ryane Frank from Middleton High School in Middleton, WI

Alex Vidas from Plum Senior High School in Plum, PA

Sam Alles from Glenbard West High School in Glen Ellyn, IL

Chris Lewis from Gateway Senior High School in Monroeville, PA

Women's Volleyball


Cate Scheper from Notre Dame Academy in Fort Mitchell, KY

Chloe C Howell from South Hills High School in Pasadena, CA

Cecilia Boswell from St. Mary's Episcopal School in Memphis, TN

Abigail Cheyenne Herrin from Ridley High School in Folsom , PA

Jenna Myers from Wilson High School in Sinking Spring , PA

Savanna Carleton from Franklin High School in Franklin, WI

Talyn Dibrell from Thomas Walker High School in Ewing, VA

Donya Love from Bloom High School in South Chicago Heights, IL

Kyrah Christensen from Crater High School in Central Point, OR

Lilian Muszynski from Pickerington High School North in Pickerington, OH

Men's Water Polo


Nick Mastropoalo from Clovis North in Fresno, CA

Women's Water Polo


Antonia Poor from Hamersley, AL

Molly K Ostrowski from College Park High School in Pleasant Hill, CA

Alyssa Orozco from San Antonio, TX

Jacalyn Wyka from Dexter High School in Dexter, MI

Deborah Zimmerman from Neuqua Valley High School in Naperville, IL

Angel Wynne from Kentlake High School in Covington, WA

Erin Van Rooyen from White Oaks Secondary School in Oakville, ON

Matilda Dugdale from Much Wenlock

Angel Lee from Ayala (Ruben S.) High School in Chino hills, CA

Lauren Elaine Presley from Starrs Mill High School in Peachtree City, GA

Men's Wrestling


Evan Hutchinson from Lakeside High School in Grovetown, GA

Joseph Gorman from Carrillo (Maria) High School in Santa Rosa , CA

Benjamin Gavel from Philo, IL

Christian Taylor from Covington Christian Academy in Covington , GA

Elijah Dillon Smith from Kingsburg High School in Kingsburg, CA

Clay Gainer from Hempfield Senior High School in Columbia, PA

Corey Joseph Showaker from Warrington, PA

Samuel Veazey from West Stanly High School in Locust, NC

Gavyn Prat from Hiram High School in Hiram, GA

Joel Ridle from Harry D Jacobs High School in Dundee, IL

Women's Wrestling


I Robles from Lowell High School in Lowell, MA

Davonna Hamlin from Kendrick High School in Columbus, GA

Ksenia Kaludjerovic from Belgrade

Desta daniels from Jacksonville High School in Jacksonville , NC

Itahi Trujillo from Madera South High School in Madera, CA

Hailey Gaudet from John Handley High School in Winchester, VA

Rebecca kaitlyn Eddy from Newnan High School in Newnan, GA

Sienna Sanchez from Golden West High School in Visalia, CA

Lily McKaig from Torrance High School in Torrance, CA

Savannah Newell from Palisades Charter High School in Los Angeles, CA

You might also like…

Winners blog
Athletic

BeRecruited Top 10 for December 2015

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in December. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Brandon Rembert...

Athletic

Most Viewed Athletes in February 2013

Athletes: Do you want to know what information is included in the most viewed athlete profiles? This list gives you an idea of some characteristics you should make sure to have included in your profile. Keep in mind that some of these...

Athletic

BeRecruited Top 5 for October 2013

Congrats to the athletes who are part of the BeRecruited Top 5 for October! These athletes have received the most coach views in the past month. Baseball Jonathan Carratala from Hialeah Gardens Senior High School in Hialeah, FL Austin...