See all resources

BeRecruited Top Ten for April 2022


Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in April. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Brady Kain from Newport Junior/Senior High School in Newport, PA

Nicholas Calano from Bethel Park Senior High School in Bethel Park, PA

Ben Resnick from Redwood High School in Greenbrae, CA

Perry Wright from Newport Junior/Senior High School in Newport, PA

Scott Stevens from Southern Lehigh Senior High School in Coopersburg, PA

Jack Sellers from Spain Park High School in Birmingham, AL

Dominick J Ratkovich from Kennedy Catholic High School in New Castle, PA

Carson Heberling from Delone Catholic High School in Hanover, PA

William Colon from Land O Lakes Christian School in Land o lakes, FL

Trent Phillip Giraffa from Delone Catholic High School in Hanover , PA

Men's Basketball


Kyriaun JD Davis from Independence High School in Bakersfield, CA

Tailon Manson from Aldie, VA

Braden Herr from West Central High School in HUMBOLDT, SD

Jaydn Myles from Houston, TX

Marquies Clifford Ross from Bronx, NY

Isaiah Ndzibah from Hackley School in Valhalla, NY

Bobby Jennings from Deep Creek High School in Chesapeake , VA

Pryde KMutia from Suffolk, VA

Jarad Higgins from Jay M Robinson High School in Burke , VA

Tyus Johnson from Hidden Valley High School in Roanoke, VA

Women's Basketball


Chloe Daniels from Bingham High School in South Jordan, UT

Imari Croxton from Wade Christian Academy in Melbourne , FL

Morgan Elizabeth Cochran from East Fairmont High School in Fairmont, WV

Nina Shaffer from Green High School in Uniontown, OH

Elyce Talavera from Holyoke Junior-Senior High School in amherst, CO

Gabriella Biittner from Colfax High School in Grass Valley, CA

Alexus Marie Naugle from Aline-Cleo High School in Aline, OK

Haven I Norfleet from Susquehanna Township High School in Harrisburg , PA

claudia nicole carbajal from Lometa, TX

Tianna Reeder from Estrella Foothills High School in Tolleson, AZ

Men's Diving


Alonso Trejo Fragoso from Mexico

Lantz Kurzawinski from Schaumburg High School in Schaumburg, IL

John Vito Martin from Woodhaven High School in Brownstown , MI

Bennet Loving from Webster Groves High School in SAINT LOUIS, MO

Ethan W Paul from Libertyville, IL

Griffin Stahl from Pinckney High School in Pinckney , MI

Nate James Sullivan from Forest Hills Northern High School in Ada, MI

Blaise Faser from Goodyear, AZ

Luke Ross Parada from Pennsbury High School East in levittown, PA

Zein Mahana from Princeton High School in PRINCETON, NJ

Women's Diving


Larissa Munksgard from Mooresville , NC

Chloe LeBlanc from Lake Placid High School in Lake Placid, FL

Leigha Travis from Simon Kenton High School in Covington, KY

Claire Werner from Campbell Collegiate in Regina, SK

Shanze Karimi from Edina Senior in Minneapolis, MN

Danielle O Kelly from Hopewell Valley Central High School in Pennington , NJ

Ava Ramirez from Princeton High School in Princeton, NJ

Diana Soto from Friendswood, TX

Dovey Souza from Chatham Hall in Halifax, VA

Tannah Elizabeth Proudfoot from Johannesburg

Men's Track and Field, XC


Tyler Mooney from Sequim Senior High School in sequim, WA

James Limon from Onate High School in Las Cruces, NM

Christopher Hunter from Haddon Heights Junior-Senior High School in Merchantville , NJ

Owen Taylor Dalton from Frank W. Cox High School in virginia beach, VA

Lane Leader from Mid-Buchanan Senior High School in Saint Joseph , MO

Bhaerava Sculthorp from Asheville High School in Asheville, NC

Peter Bedford from Shoreland Lutheran High School in Oak Creek, WI

Charlie Bass from Andress High School in El Paso , TX

Jonathan Nelson from Patrick Henry High School in San Diego, CA

Arthur J. Miller from Gateway Charter High School in Lehigh Acres, FL

Women's Track and Field, XC


Londyn Danielle Frazier from Conner High School in Hebron, KY

Ayana S Gray from Rockford, IL

Juniya Pruitt from Joe T. Robinson High School in Little rock, AR

Antasia Armstrong from Western International High School in Lincoln park, MI

Lynae Ward from Danville High School in Danville, IL

Kaitlyn Jasinski from Cold Spring Harbor High School in Cold Spring Harbor , NY

Destiny Headley from Plant City High School in Plant city , FL

Kate Morgan from Skyline High School in Sammamish , WA

Molly St.Clair from Apalachee High School in Winder, GA

Cameron Hodges from Heritage High School in Conyers, GA

Women's Field Hockey


Men's Football


Elijah Ortiz from Patrick Henry High School in San Diego, CA

Tyler JaReem Jefferson from Lakeland Senior High School in Haines City, FL

Davin Moss from Carbon High School in Helper, UT

Liamonte Scott from Garfield Heights High School in Garfield Heights , OH

Gabriel Antonio Viruet-Quintero from Roslyn High School in Roslyn Heights, NY

Jamari Ray from South Granville High School in Creedmoor, NC

Knox Bouchillon from Western Guilford High School in Greensboro, NC

Ashton Urann from Mead High School in Spokane, WA

Kyler Roberts from Laramie High School in Laramie , WY

Aausten Sticka from Tongue River High School in sheridan, WY

Men's Golf


JET P MAGSANIDE from Ewa Beach, HI

Jack Bakerink from De Soto High School in Shawnee, KS

Cade Lingle from Stephenville , TX

Evan Lawson from Rossville Senior High School in Rossville, IN

Alex Hudak from Godwin High School in Richmond, VA

Lane M Gardner from Rose Hill High School in Rose Hill, KS

William Pruitt from Bishop Chatard High School in Indianapolis , IN

Noah Gage from Marathon High School in Marathon , WI

Ben Connor from Moncton , AL

Harrison Cross from Marquette Senior High School in Chesterfield , MO

Women's Golf


Rileigh Collett Leighton from Williamstown High School in Williamstown, NJ

Taigen Worthington from Layton High School in Layton , UT

Mikayla Burns from Kiowa, CO

Anna Catherine Robbins from Lebanon Senior High School in Lebanon, IN

Bailey E Pitsch from Mountain Ridge High School in Glendale, AZ

Kenna Stimpson from Eagle High School in Eagle, ID

Bryce Logan Robinson Schuck from Air Academy High School in Colorado Springs, OR

Isabella Ferrell from Morgantown High School in MORGANTOWN, WV

Michele Starner from Delaware , OH

Makensi Greenwood from Tatum High School in Tatum, TX

Men's Ice Hockey


Robert Shumway from Medford High School in Medford, MA

Vincent Robert from Carignan, QC

Tyler K Ondrea from Chesapeake, VA

Jack Peterson from Nashoba Regional in Stow, MA

Claden Daubney from Oyster River High School in Madbury, NH

Matthew Czalij from Richmond Hill

Carson Cavendish from Pinnacle High School in Scottsdale, AZ

Jeremy McCartney from Truman Senior High School in Levittown, PA

Matthew Moretti from Bishop Hendricken High School in Cranston , RI

Joseph Bank from Oakland, CA

Women's Ice Hockey


Isabel McKie from Rimbey Junior Senior High School in Rimbey, AB

Maya Therese Gonzalez from Whitney Young Magnet High School in Chicago, IL

Men's Lacrosse


Athos Oliveira Jr from Tamalpais High School in Mill Valley, CA

Jacob Denzer from Waconia Senior in Waconia, MN

Wyatt R Martin from Saratoga Springs High School in Wilton, NY

Jonah Bennett from Nelson

Jahsai Martin-Fish from Stamford High School in Stamford , CT

Gavin Lamere from Plainview-Old Bethpage/Jfk High School in Plainview , NY

Ryan Schneier from Madison Southern High School in Richmond, KY

Rylan Weisbrod from South Delta Senior Secondary in Delta, BC

Cayden Penna from Santiago High School in Corona, CA

Jay Schiff from Mater Dei High School in Evansville , IN

Women's Lacrosse


Isabel Brown from Glenelg South

Grace Reitzel from Northern Guilford High School in Greensboro, NC

Kayleigh Knight from Dupont Manual High School in Louisville , KY

Reagan Ziegler from Girls Prep School in Hixson, TN

Angela Helen Long from East Bridgewater High School in Bridgewater, MA

Jenna Jacobs from Earl L Vandermeulen High School in Long Island, NY

Emma Suzanne Garland from Topsail High School in Hampstead, NC

Ava Treakle from Riverbend High School in Locust Grove, VA

Destiny Rockwell from Musselman High School in Inwood, WV

Julia Martin from Adlai E Stevenson High School in Long Grove, IL

Men's Rowing


Daniel Sirbu from Saline High School in Saline, MI

Evan Fitzgerald from Winter Park High School in Winter Park, FL

Daniel Schaffer from The Out-Of-Door Academy in Bradenton, FL

Grayson Lee from Vistamar School in Los Angeles, CA

Farres Kamel from Ridgewood High School in Ridgewood, NJ

Lucas Menin from Professional Children's School in New York, NY

Tony Klar from Don Bosco Prep School in Ringwood, NJ

Carter Rawson from La Jolla Senior High School in San Diego, CA

Dennis Ovdiyenko from Lorne Park Secondary School in Mississauga, ON

Daniyal Maitekov from The Peddie School in Hightstown, NJ

Women's Rowing


Olivia Hill from Warrington

Saylor Kercher from The Westminster Schools in Atlanta, GA

Sasha Bornhorst from Boston Latin in Charlestown, MA

Becca Jeffries from Centreville, VA

Emma Montes from Oakton High School in Fairfax, VA

Kyriaki Tziovannis from Pine-Richland High School in Gibsonia, PA

Lidia Krigeris from Wwindsor-Plainsboro South in West Windsor, NJ

Carmel Bollag from University Prep in Seattle, WA

Teagan Kleckley from Providence High School in Charlotte, NC

Ella Hastings from Oakville Trafalgar High School in Oakville, ON

Men's Soccer


Carlos Moreno from Martin High School in Laredo, TX

Tyler Joshua Morgan from Katy High School in Brookshire, TX

Braydon W Oakley from Cumming, GA

Adrian Bello from Ridgefield Park Junior Senior High School in Little ferry, NJ

Alfred Mece from Royal Oak High School in Royal Oak, MI

Jonathan Green from East Brunswick High School in East Brunswick, NJ

Edrick Kenny MUGISHA from Grand River Academy in Austinburg, OH

Justin Pham from Liverpool High School in Liverpool, NY

Esdras Reynoso from Cedartown High School in Cedartown , GA

Nick Bertolini from Doylestown, OH

Women's Soccer


Londyn Danielle Frazier from Conner High School in Hebron, KY

Natalie Jaramillo from Clear Falls High School in Seabrook, TX

Monica Ochoa from Serrano High School in Victorville , CA

Gabby M. Delvalle from Hawthorne High School in Hawthorne, NJ

Stephanie Keen from Scotland High School in Laurinburg, NC

Jeanelle Anna-Mae Bryan from Lakeside High School in Ashtabula , OH

Alyssa Villavicencio from Burleson High School in Burleson , TX

Kelly Rowland from Pensacola High School in Pensacola, FL

Kelly Alves from Patterson High School in Patterson, CA

Lisbeth Miguel from Norcross High School in Atlanta, GA

Women's Softball


Nicole Keim from Ravenscroft School in Raleigh, NC

Amber Danz from Islip High School in ISLIP, NY

Tayla Marie Jones from Pottsville Area High School in Pottsville , PA

Kailani Pineda from Louisville, KY

Elizabeth Ann Proctor from Bartlett Yancey High School in Providence, NC

Samantha Noel Rosenberger from Riverside High School in Beaver Falls, PA

Shaylyn Hampton from Hamilton County High School in Jasper, FL

Kairi Mia Rodriguez from Palm Beach Gardens High School in Riviera Beach, FL

Fallon Wiley from Columbia River High School in Vancouver , WA

Aerin Heather Lee from Selah High School in Selah, WA

Men's Swimming


Jordan Guidry from Granada Hills Charter High School in Northridge , CA

Jackson Nedved from Des Moines, IA

Julian Moreno from Lockport Township High School East in Homer Glen, IL

Andrew Jirak from Winchester, KY

Logan Tenison from Evansville, IN

Frank Sanger from Grant High School in Portland, OR

Colin Pham from Xenia High School in Xenia, OH

Carson Bruner from Centerville High School in CENTERVILLE, OH

Dylan Gregg from Magnolia High School in Magnolia, TX

Bryce Birchmeier from Grand Blanc Community High School in Grand Blanc, MI

Women's Swimming


Araceli Skiles from Cumberland Valley High School in Mechanicsburg , PA

Addisyn Nelson from Badger High School in Walworth, WI

Sophia Mignery from Hamilton High School in Hamilton , OH

Justice Treonna Beard from paducah, KY

Asma Khan from Hawken School in Cleveland , OH

Hannah Tillett from First Colonial High School in Virginia beach, VA

Valerie Polanco from Valley Stream Central High School in Valley Stream, NY

Maison Keczmer Jr. from Hopewell Senior High School in Aliquippa , PA

Ellie Berry from Grand Blanc Community High School in Grand Blanc, MI

Abigail Akina Vanasse from Elizabeth Seton High School in Bowie, MD

Men's Tennis



Alexander "AC" Hardin from Kate D Smith Dar High School in Grant, AL

Jose Gomez from Hanford West High School in Hanford , CA

Nicholas MILOI from ROSANNA

Daniel Carlo from Homestead High School in Mequon , WI

John Funk from Paul D. Schreiber Senior High School in Port Washington, NY

Kian Jani from Centennial High School in Alpharetta , GA

Josh Pardue from Surry Central High School in Siloam, NC

Samuel Janssen from Kuemper Catholic High School in Carroll , IA

Nikolas Goff from Van Buren County High School in Spencer , TN

Women's Tennis


Kelly Martin from Alexander City, AL

Reagan Brown from Jennings County High School in Butlerville, IN

Gabriella St. Jean from Fort Zumwalt West in OFallon, MO

Angelina Gebhard from Oak Harbor High School in Coupeville , WA

Ava Lewis from Murfreesboro, TN

Zeynep Aytekin from Istanbul

Audrey Williams from Gate City High School in Weber, VA

Allison F Stoto from Watertown High School in Watertown, CT

Peyton-Lynn Anderson from Davie , FL

Margaret Hammond from Episcopal High School in Houston, TX

Men's Volleyball


AJ Jacob Tufuga Jr. from PagoPago

Owen Kelley from Hempfield Area Senior High School in Greensburg, PA

AIDAN VALENCIA from Nuview Bridge Academy in HEMET, CA

Jakob Steffy from Tunkhannock High School in Tunkhannock , PA

Owen Pickett from Walsh Jesuit High School in Cuyahoga Falls, OH

Michael Burns from Riverside Brookfield Township High School in North Riverside , IL

Alejandro Beltrán Montiel from Ciudad de México, AL

jack oneill from Forest Lake Christian School in Marysville, CA

Nikita Shiryayev from Almaty

James R Cunningham from Northwest High School in Canal Fulton, OH

Women's Volleyball


Abigail Hudson from Melrose High School in Melrose, MA

Elissa Otwell from Lucerne Valley High School in Lucerne Valley, CA

JCarla Asia Harris from Rich Central Campus High School in Country Club Hills, IL

Courtney M Thomas from Plainfield North High School in Plainfield, IL

Kaylee Corbin from Louisa-Muscatine Junior-Senior High School in Letts, IA

Grace F. Grogan from Waunakee High School in Waunakee, WI

Caroline Bennett from First Presbyterian Day School in Macon, GA

Cassidy Burns from Osoyoos Secondary School in Oliver, BC

Sophia Schneider from Waterloo High School in Waterloo, WI

Maia Cicero from Aquinas High School in Colton, CA

Men's Water Polo


Michael O'Grady from Wakefield High School in Arlington, VA

Garrett H Johnson from The Bishop's School in San Diego, CA

Grady Forschler from San Ramon Valley High School in Danville, CA

Women's Water Polo


Men's Wrestling


Seth McGrew from Lincoln Christian School in Lincoln, NE

Ahmed Al-Zoubaidi from Moscow

Josh Colgrove from Plattsmouth High School in Plattsmouth, NE

nathan chirillo from illinois, IL

Erick Mergiu from Aviation Career And Tech High School in Ridgewood , NY

Parsa Asadi from Strømmen

Ezavian Ortega from Canon City High School in Canon city, CO

Mason Duncan from Waterloo High School in Atwater, OH

Chase Nutting from Somerset , CA

Gabriel Antonio Viruet-Quintero from Roslyn High School in Roslyn Heights, NY

Women's Wrestling


Rheanne Ferrer from Central Catholic High School in Lathrop, CA

Marisol Lopez from Ellison High School in Killeen, TX

Emmanuella Odivwri from Nigeria

Madeline Meyers from Start High School in Toledo, OH

Aubreyanna Asselin from Kennewick High School in Kennewick, WA

Abby Carpenter from Franklin High School in Franklin , NC

Analysia Leon Jr. from Pioneer Valley High School in Santa Maria , CA

Eliza Schultz from Algona High School in Algona, IA

Maelynne Bonner from Basehor-Linwood High School in Tonganoxie, KS

Aaliyah Robertson from Hershey High School in Hershey, PA

You might also like…

Athletic

BeRecruited Top Ten for April 2022

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in April. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Brady Kain from...

Athletic

BeRecruited Top Ten for September 2021

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in September. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Anthony R Gonzalez...

Athletic

BeRecruited Top Ten for April 2017

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in April. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Taiga Cibulka from...