See all resources

BeRecruited Top Ten for August 2022


Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in August. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Rylan Secovich from The MacDuffie School in Southwick , MA

Luke Johnson from Midway High School in McGregor, TX

Dylan D Knight from Concordia Lutheran High School in Spring, TX

Nate Romberger from Perkiomen School in Collegeville, PA

JACOPO tamburini Jr. from Life Center Academy in Willingboro, NJ

Lucas Rogers from Valley Regional High School in Deep River, CT

Cooper Berry from Westlake High School in Austin, TX

Gavin willis from Cedar Park, TX

Matthew Butler-Everson from Saint Jo High School in Saint Jo, TX

Enrique Junior Herazo from Lusher Charter School in New Orleans, LA

Men's Basketball


Josh Rosen from Nordhoff High School in Ojai, CA

Gavin willis from Cedar Park, TX

Jovan Sheridan from Buda, TX

Jayden Wilson from Southeast High School in Wichita, KS

Gavin solano from Allen High School in Allent tx, TX

Qamaris Poux from Western Hills High School in Fort Worth , TX

Mekhi Howard from Dekalb High School in De Kalb, TX

Bryan Bordeaux from East Chambers High School in Beaumont , TX

Jackson Woods from Mason, OH

Uche Anyanwu from Bloomfield High School in Bloomfield, NJ

Women's Basketball


Ava Skladanowski from Middle Creek High School in Apex, NC

Elizabeth Cheek from Justice High School in Falls Church, VA

Jasmine Johnson from Miami Norland Senior High School in Miami, Fl, FL

Paige Javor from Westview High School in San Diego, CA

Halli Kay Hyatt from Brock High School in Brock, TX

Destinee Lynch from Champaign , IL

Carolyn Frias from Central islip , NY

Ashley Gomez from Redondo High School in Compton , CA

Addison Lucht from Cissna Park Senior High School in Cissna Park, IL

Jameria Robinson from Lake Wales Senior High School in Lake Wales, FL

Men's Diving


Carter Douglas Loftin from Lassiter High School in Marietta, GA

Luke Vlases from Mount Rainier High School in Des Moines, WA

John Vito Martin from Woodhaven High School in Brownstown , MI

Xander Austin from Jenison High School in Jenison, MI

Braden Paul Moore from Klein High School in Spring, TX

Bryce Bernard from Valparaiso High School in Valparaiso, IN

Adam Cohen from St. John's - Ravenscourt School in Winnipeg, MB

Bennet Christian Loving from Webster Groves High School in SAINT LOUIS, MO

Oliver Covell from Fareham

Justin Thomas Dolezal from San Luis Obispo High School in San Luis Obispo, CA

Women's Diving


Michaella Sue Rhodes from Allegany-Limestone High School in Allegany, NY

Lauren Hargnett from Leesville Road High School in Raleigh, NC

Anna Shay Petke from Bethlehem Catholic High School in Bethlehem, PA

Ashley Garcia from Forest Hills Northern High School in Grand Rapids, MI

Samira Rojas from Miami, FL

Audrey Wilson from Dripping Springs High School in Dripping Springs, TX

Alix Coulter from Lakeside High School in Atlanta, GA

Ashley Lauren Van Milligan from Liberty High School in Colorado Springs, CO

Grace Weisse from West Aurora High School in North Aurora, IL

Madison Bearden from Grand Blanc Community High School in Grand Blanc, MI

Men's Track and Field, XC


Justin Reinhart from Guthrie Center High School in Guthrie Center, IA

Jansen Hoffard from Lancaster Catholic High School in Lititz, PA

Jonathan Westfall from Downers Grove North in Downers Grove, IL

Christian DuPlayee from Vandalia Community High School in Vandalia, IL

Finn Farrell-Painter from Pearl River High School in Pearl River, NY

Ethan Joseph Villaver from Paul Vi Catholic High School in Leesburg, VA

Luke Ramirez from Rio medina, TX

Jace Jaylin Johnson from J. P. Taravella High School in North Lauderdale, FL

Jamie Gross from Tennessee High School in Bristol, TN

Calvin Curcija from Bettendorf High School in Silvis, IL

Women's Track and Field, XC


Claire Victoria Zurowick from Grosse Pointe South High School in Grosse Pointe Park , MI

Emily Littlefield from Desert Vista High School in PHOENIX, AZ

Adelaide Marilyn Hall from Lake Travis High School in Austin , TX

Isabella Kate Ochoa from Carrollton, MO

Megan Tracy from Columbus East High School in Columbus , IN

Teodora Iovi from Brunswick High School in Brunswick, OH

Kiersten Potter from Lamar High School in Lamar, MO

Analicia Scoggins from Auburn High School in Auburn, NY

Amber Carter from Pickerington High School Central in PICKERINGTON, OH

Katrina Sandman from Lowell Senior High School in lowell, MI

Women's Field Hockey


Anna Capelli from West Chester East High School in West Chester, PA

Liliana Lerma from Gilroy High School in Gilroy, CA

Gabby Poillucci from Oakland Catholic High School in Pittsburgh, PA

Virginia C Waddington from Cheyenne Mountain High School in Colorado Springs , CO

Emily lyn Marquissee from Herkimer High School in Herkimer, NY

Adelyn Farrell from Niskayuna High School in Niskayuna , NY

Mackenzie E Clark from Oxford Area High School in Oxford, PA

Fallyn Belisle from Valley Regional High School in Chester , CT

Ella Barrett from Souhegan Coop High School in AMHERST, NH

Ava Isabel Wood from Arthur L. Johnson High School in Garwood, NJ

Men's Football


Jake R Bianchi from Aurora Central Catholic High School in Oswego, IL

Lukas Mikuzis from Fenwick High School in Western springs, IL

Brian Williams III from Voyageur Consortium High School in Detroit, MI

Parker McAdams from Springville High School in springville, AL

McKenly Cochran from Hamilton High School in Hamilton, AL

Grant Haney from Bradley High School in McDonald, TN

Rylan Weisbrod from South Delta Senior Secondary in Delta, AL

Haedyn Ratliff from Oxford High School in Oxford, AL

Javid Carlson from Moorhead High School in Moorhead, MN

Jaden Boyd from Walhalla High School in Walhalla, SC

Men's Golf


Nick Momeyer from Mercyhurst Prep School in Erie, PA

Ian Pawlak from Hampshire High School in Hampshire, IL

Cadyn Sava from Arlington, WA

Aidan McVey from St. Jean De Brebeuf Catholic Secondary School in Hamilton , ON

Trevor Meyer from St. Xavier High School in Louisville , KY

Jacob Brand from Bayport-Blue Point High School in Bayport, NY

Mikołaj Puła from Wrocław

Connor Poulsen from Hillcrest High School in Sandy City, UT

Colin Price from Godley High School in Benbrook, TX

Titus James Boswell from Monrovia Junior-Senior High School in Monrovia, IN

Women's Golf


Alli Hucke from Carroll High School in Dayton, OH

Autumn VanderKooi from Hamilton, MI

Anna Catherine Robbins from Lebanon Senior High School in Lebanon, IN

Nina Shaffer from Green High School in Uniontown, OH

Grace Wang from Rochester Adams High School in Rochester Hills, MI

Allison Ward from Frederick High School in Frederick , MD

Kate Brody from Grand Blanc Community High School in Grand Blanc, MI

Taryn Nicole Mascioletti from Wayne Senior High School in Ontario, NY

Michelle Guan from Fort Hamilton High School in Brooklyn, NY

Elsa B Theobald from Bucksport High School in Sandy Point, ME

Men's Ice Hockey


IAN Wells from Northwest High School in High Ridge, MO, MO

William Luke Gibson from Brebeuf Jesuit Prep School in Carmel, IN

Jason Blasberg from Ward Melville Senior High School in Stony Brook, NY

Women's Ice Hockey


Logan Mae Paulsen from Holy Family Catholic High School in Waconia, MN

Kylee Emms-Finnsson from Arborg Collegiate Institute in Arborg, MB

Emily van Leeuwen from Narol, MB

Amanda Leone from Marshfield High School in marshfield , MA

Samantha Drane from Amity Regional Senior High School in Woodbridge , CT

Men's Lacrosse


Carter Quested from Claremont Secondary School in Victoria, BC

Cort Jarek Welch from Normal Community High School in Bloomington, IL

Cort Welch from Normal Community High School in Bloomington, IN

Quinn Thomas Looney from Marist High School in Chicago, IL

Noah G Falcon from Fellowship Christian School in Roswell, GA

Charles Civiletto Jr. from East Lansing High School in East Lansing, MI

Rex Rosser from Great Oak High School in Temecula, CA

Wyatt R Martin from Saratoga Springs High School in Wilton, NY

Gavin Lamere from Plainview-Old Bethpage/Jfk High School in Plainview , NY

Christopher Curtis Jr. from Spartanburg High School in Spartanburg , SC

Women's Lacrosse


Kayleigh Knight from Dupont Manual High School in Louisville , KY

Maya Koffij from Germantown High School in Memphis, TN

Julia Martin from Adlai E Stevenson High School in Long Grove, IL

Helena Berrier from Davie County High School in Advance, NC

Abigail May from Horseheads Senior High School in Horsheads, NY

Olivia Verduzco from Trinity High School in chicago, IL

Savanna Turner from Fruita Monument High School in Grand Junction, CO

Victoria Callahan from Paramus Catholic High School in Ringwood, NJ

Mackenzie E Clark from Oxford Area High School in Oxford, PA

Mariah T Butler from Grayson High School in Grayson, GA

Men's Rowing


Theodore W Hibbard from Canisius High School in Buffalo, NY

Hudson Cole from Granite Bay High School in Folsom, CA

Gabriel Gregory Messner from Mounds Park Academy in SAINT PAUL, MN

George Nichols from St. Paul's School in Mclean, VA

Andrew Percha from Grosse Ile High School in Grosse Ile Township, MI

Austin Zhao from Choate Rosemary Hall in Katy, TX

Mason Laundry from Pittsford-Mendon High School in Pittsford, NY

Griffin Cobb from Melbourne Senior High School in West Melbourne, FL

Zachary Spurling from Escondido Charter High School in Escondido, CA

Carter Walsh from Horace Greeley High School in Mount Kisco, NY

Women's Rowing


Katie Chambers from Earl L Vandermeulen High School in Port Jefferson, NY

Olivia Aceves from Long Beach, CA

Madison Naman from Mainland Regional High School in Northfield, NJ

Sotiria Aggou from Thessaloniki

Katarina Bauer from Skyline High School in Ann Arbor, MI

Mia Thompson from Esher

Muriel Conlon Smith from Central Catholic High School in Andover, MA

tristian Hill from Big Lake Senior in Big Lake, MN

Nora Redding from Orono Senior in Wayzata, MN

Aubrey Duggan from Santa Fe South High School in Oklahoma City, OK

Men's Soccer


Ed Kaake from Beechwood High School in Florence, KY

Charles Edward Kilby from Amelia, OH

Jonathan Klu from East Stroudsburg Senior High School South in East Stroudsburg , PA

Evan Williams from Bishop England High School in Charleston, SC

Erich Hulshizer from Kelly Walsh High School in Casper, WY

Kevin King from Sheridan Hills Chr School in Miramar, FL

Malcolm Kengni from Archbishop Carney Secondary School in Maple ridge, BC

Jake Pacacha from St. Joseph High School in Shelton, CT

Dan Mizidi Malenda Jr. from Charlotte , NC

Baylor A Sutherland from Blue Valley Southwest High School in olathe, KS

Women's Soccer


Hannah Grace Bukowski - ECNL from Plainfield North High School in Plainfield, IL

Kasyn Johnson from Liberty High School in Peoria, AZ

Carinne Frable from Pocono Mountain East High School/Academ in Tannersville, PA

Lark Burgess from Living Water Christian School in Richlands, NC

Camila Sandaal from Gulliver Schools Inc. in Miami, FL

Emma Strickland from Loyalsock Township Senior High School in Williamsport, PA

Taylor Marie Sabo from Chattanooga School For the Arts And Sciences in Hixson, TN

Lauren M Pascal from Fort Dorchester High School in Summerville, SC

Emilly Ibarra from Sacred Heart High School in Los Angeles , CA

Angelina Tornabene from Timothy Christian High School in La Grange Park, IL

Women's Softball


Tayla Marie Jones from Pottsville Area High School in Pottsville , PA

Danika Peters from Oak Park High School in WINNIPEG, AL

Cass Vidic from Hampton High School in Gibsonia, PA

Samantha Paetow from Chambersburg Area Senior High School in Fayetteville, PA

Emily van Leeuwen from Narol, MB

Lauren Garnett from Elk Mound High School in Elk Mound, WI

Trista Moore from Odin High School in Odin, IL

Isabella Kate Ochoa from Carrollton, MO

Giovanna Angela-Elizabeth Lynch from King's Fork High School in Suffolk, VA

Mia Buemi from Newport Central Catholic High School in Newport , KY

Men's Swimming


Aeden Farrar from Oswego East High School in Aurora, IL

Hunter Kuffa from Boiling Springs High School in Boiling springs, PA

Trevor Nolan from St. Augustine Prep in VINELAND, NJ

Clint Fugal from Pleasant Grove High School in Pleasant Grove, UT

Aiden Keith Griffith from Point Loma Senior High School in San Diego, CA

Iden Farzadeh from St. George's School in Forest Hills, NY

Brendan T Ulewicz from Evansville, IN

Mason Mink from Jenks High School in Tulsa, OK

Vincent Coppola from Voorheesville High School in Green Island, NY

Gabe Cardenas from West Valley High School in Yakima , WA

Women's Swimming


Sarah Penczak from Philadelphia , PA

Lena Luciano from Vineland, NJ

Nikola Tadic from Niles West High School in Lincolnwood, IL

Katie Spanier from Albany Senior in Avon, MN

Larissa Dowling from Westminister Christian Academy in Madison, AL

Julia Fitzpatrick from Germantown Academy in lafayette hill, PA

Hailey Fegan from Chambersburg Area Senior High School in Chambersburg, PA

Grace Young from Guilford High School in Guilford, CT

Kelsey Weddington from Willis High School in Conroe, TX

Rebekah Danielle Benedict from Maryville, TN

Men's Tennis


Josh Pardue from Surry Central High School in Siloam, NC

Arjun Chahal from St. Thomas High School in West University Place, TX

Jackson Garland from Providence Grove in Pleasant Garden, NC

Sami Kazi from Cumberland Valley High School in Mechechanicsburg, PA

Anthony Lounder from Moon Senior High School in Moon Township, PA

Gavin Hutter from Vista Ridge in Colorado Springs, CO

Gabriel Sanchez from United South High School in Laredo, TX

Anthony Shalakov from Lakota West High School in West Chester, OH

Eliron Samuel Rosin from Converse, TX


Women's Tennis


hallie brown from Kenston High School in chagrin falls, OH

Trynity Luckett from Sulphur Springs High School in Sulphur Springs, TX

Peyton E. Joines from Susquehannock High School in Glen Rock, PA

Ashley Kay Ulset from Edgerton High School in Edgerton, WI

Katelyn Pawlak from Bay Port High School in green bay, WI

Sonya Potthoff from Mahtomedi Senior in White Bear Lake, MN

Francesca Sofia Salas from Warren , NJ

Cassandra Zimmerman from Colby Senior High School in Colby, KS

Mikayla Shires from Shallowater High School in Lubbock, TX

Alix Coulter from Lakeside High School in Atlanta, GA

Men's Volleyball


Rylan Secovich from The MacDuffie School in Southwick , MA

Karl Both from Glenbard East High School in LOMBARD, IL

Colin Larson from Bonita Vista Senior High School in Bonita, CA

Seth Richards from Bellows Free Academy in St.Albans, VT

John Ash from Rivers State

Owen Pickett from Walsh Jesuit High School in Cuyahoga Falls, OH

Alexander Ruggeri from Irvine High School in Irvine, CA

Noah Ellis from Vernon Hills High School in Vernon hills, IL

Owen Kelley from Hempfield Area Senior High School in Greensburg , PA

Owen Kelley from Hempfield Area Senior High School in Greensburg, PA

Women's Volleyball


Amelia Portinga from Lakeville Senior in Lakeville, MN

Kimberly Seeney from Polytech High School in Viola, DE

Ella Soutter from Old Rochester Regional High School in Marion, MA

Bella Austin from Dakota High School in macomb, MI

Sophia Marie Menke from Pine-Richland High School in Wexford, PA

Alissa Crawford from Marion High School in Marion, SC

Megan Elisabeth Ross from William Mason High School in Mason, OH

Morgan Wale from Coronado High School in Henderson, NV

Addison Raebel from Lakeland Senior High School in Rathdrum, ID

Skylar M Ogden from Neuse Baptist Christian School in Youngsville , NC

Men's Water Polo



Aleksandar Radnev from Burgas

Liam Keenan from Lansdale, PA

Women's Water Polo


Seren Uzkan from New Trier Township High School Winnetka in Northfield, IL

Victoria Barry from Flintridge Prep School in Pasadena, CA

Madison Angelo from Rockwall High School in Fate, TX

Mila Ashlyn Winkelmann from Ladue Horton Watkins High School in St.louis, MO

Men's Wrestling


Cody Torres from Anderson High School in Anderson, CA

Griffin Burkle from Centerville High School in Dayton, OH

Samuel Sullivan Jordan from Mount Hebron High School in Ellicott City , MD

Jacque Philippi from Seton Home Study School in Henderson, NV

Ethan Staples from Shawnee High School in Medford, NJ

Gerard Marshall from Hoopa Valley High School in Hoopa, CA

Sam Teti from Haddon Heights Junior-Senior High School in Haddon Heights, NJ

Jacob Reeves from Sam Houston High School in Cypress, TX

Abdulqaadir Ahmed from Choate Rosemary Hall in Wallingford, CT

Richie Patanjo from Sachem High School - East in Farmingville , NY

Women's Wrestling


Analysia Leon Jr. from Pioneer Valley High School in Santa Maria , CA

Samantha Laurens Yap from Stamford High School in Stamford , CT

Grace York from Lake George Junior/Senior High School in Lake George, NY

Mi Amada Lanphear Ramírez from Port Townsend High School in Port Townsend , WA

You might also like…

Athletic

BeRecruited Top Ten for November 2020

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in November. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Jack Robert Emery...

Athletic

BeRecruited Top 10 for July 2015

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in July. Congratulations to our athletes and keep up the good work!   Men's Baseball Jared Wetherbee...

Athletic

BeRecruited Top Ten for August 2021

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in August. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Avery Edmonds from...