See all resources

BeRecruited Top Ten for December 2020


Winners blog

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in December. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Gehrig Wright from Booker High School in North Port, FL

Kymani Atterbury from Edgewater High School in Orlando , FL

Ethan John Kennedy from Creekview High School in Canton, GA

Hunter Meyers from Altus High School in Altus , OK

Omari Williams from Elgin High School in ELGIN, TX

Peyton Aldrich from West Delaware High School in Manchester , IA

Calvin Lewis Johnson III from Maurice J. McDonough High School in Waldorf, MD

Drew Grete from Cedar Falls High School in Cedar Falls, IA

Ty Phillips from Ashwaubenon High School in Green Bay, WI

Drew Sullivan from Trinity Christian Academy in Orange Park, FL

Men's Basketball


Clayton Ebers from Wellsville, MO

Peter Ugar Agim from Parkdale High School in new Carrollton , MD

Jarron Drayton from Bishop Mc Devitt High School in Philadelphia, PA

Jarule Biddle from Evangel Christian School in Bronx Ny , NY

Nicholas K O'Neill from Vero Beach High School in Vero Beach, FL

Terrence Green from Great Mills High School in Lexington park, MD

Isaiah Ndzibah from Hackley School in Valhalla, NY


Drew Lutz from Heritage Junior-Senior High School in Hoagland , IN

Adrian Collazo from Martin High School in Arlington , TX

Women's Basketball



Destiny Hamilton from Chicago, IL

Morgan Kiser from Dover High School in Dover, OH

Mariah Witts from Ganesha Senior High School in Rancho Cucamonga , CA

Emma Bruen from Middletown , NJ

Alayna L Dean from Enterprise High School in Enterprise, AL

Izabella Fabrizio from Wade Christian Academy in Melbourne , FL

Jaisa Gamble from Capuchino High School in San Bruno, CA

Brinley Paulsen from Provo High School in PROVO, UT

Madison Packwood from Temecula Valley High School in Murrieta, CA

Men's Diving


Caleb E. Liban from Cherry Creek High School in Centennial, CO

Alexander Waltman from Scituate High School in Scituate, MA

Luke Gallagher from Ocean City High School in Ocean City, NJ

Vinny Traganza from Jackson High School in Massillon, OH

Jack Bisesi from Fishers, IN

Koben ODriscoll from Bradford

IAN BLACKSTOCK from Marine City High School in EAST CHINA, MI

Spencer Ryan Finnegan from Rockville High School in Rockville, MD

Nick Tarantino from Glenbrook South High School in Glenview, IL

Andrew Bennett from Memorial High School in Madison, WI

Women's Diving


Molly Leonard from Catholic Central High School in Grand Rapids, MI

Dalena Tran from South Windsor High School in South Windsor , CT

Isabella Perreira from Plano East Senior High School in Wylie, TX

Darci Clare Commons from Carmel High School in Carmel, IN

Ava Dijstelbloem from Strath Haven High School in Rose Valley, PA

Abigail J Wilkov from Solon High School in Solon, OH

Callie Jeanette Borda from Rockville High School in Rockville, MD

Abigail Manos from Mother McAuley Liberal Arts High School in Mokena, IL

Hannah Elizabeth Justice from Hamilton Southeastern High School in Fishers, IN

Emma K McDonald from Holton-Arms School in Cabin John, MD

Men's Track and Field, XC


Rylen Richardson from Ben Davis High School in Indianapolis , IN

Colin OMalley from Grayslake Comm High School Lake St. Campus in Round Lake, IL

Aidan Gourley from Hendersonville High School in Hendersonville , TN

GEORGE FANOURIADIS from ATHENS

Joaquin E Lopez-Gibbons from Danbury High School in Danbury, CT

Joshua Bachechi from Hope Christian Schools Inc in Albuquerque, NM

Landrian Clayton from Osceola High School in Osceola, AR

Bradley Wiseman from Tellico Plains High School in Tellico Plains , TN

Ladarius Tellis from Lake Wales Senior High School in Jan Phyl Village, FL

James McGhee from Rancocas Valley Regional High School in Lumberton , NJ

Women's Track and Field, XC


Elizabeth Mei Sturgill from Knob Noster High School in Warrensburg, MO

Amy Agreda from Shelton High School in shelton, CT

Brook Borchers from Marshall Senior High School in Marshall, MO

Salina Priscilla Ohman from American Canyon, CA

Natalie Nestler from Housatonic Valley Regional in West Cornwall, CT

Anna Dawkins from Dorman High School in Wellford, SC

Kelsey Cockrum from Odessa High School in Odessa, MO

Amaria Kelley from White Hall High School in Pine Bluff, AR

Peyton Pogge from Tri-Center High School in Neola, IA

Jahilit Flores from Lamar High School in Lamar, AR

Women's Field Hockey


Isabella Crum from Northern High School in Owings, MD

Skyler Shae Turiello from Gilroy, CA

Samantha Epstein from Walter Johnson High School in Bethesda, MD

Lauren Duncko from Greenwich High School in Cos Cob, CT

Lena Banach from Loyola Academy in Gurnee, IL

Sarah-Hayes FitzPatrick from Harriton Senior High School in Gladwyne, PA

Cassandra Ann Slusser from Bloomsburg Area High School in bloomsburg, PA

Cassandra Malles from Conestoga Valley Senior High School in Lancaster, PA

Maya Sophia Tjan from Westlake High School in Thousand Oaks, CA

Glory Jeon from Woodson High School in Fairfax, VA

Men's Football


Jaaden Matthews from Washington B T High School in Houston, TX

Trey Terna from Montgomery High School in MONTGOMERY, TX

Jake McLaughlin from Alhambra Senior High School in Martinez, CA

Will Turner from Strong Rock Christian School in Locust Grove, GA

Tyler James Harold from Brandeis High School in San Antonio, TX

Tony Harris II from West Charlotte High School in Charlotte, NC

Eric L Smith from Fairmont High School in Fairmont, WV

Ryan Zatechka from Westside High School in Omaha, NE

Noel G Felix III from Central High East Campus in Fresno, CA

Jacob Gasaway CB from Anna High School in Mckinney , TX

Men's Golf


Brennan Strubberg from Washington High School in Washington, MO

Ben Ellis from Doylestown, OH

Nicholas Taylor from Council Rock High School North in Washington Crossing , PA

Anthony Shelby from South Lakes High School in Herndon, VA

Sean Dowd from Granby Memorial High School in North Granby, CT

Ethan Apsley from Shelbyville Senior High School in Shelbyville , IN

Grant R Carter from The John Cooper School in The Woodlands, TX

Matt Rodichok from Utica High School in Johnstown, OH

Brooks Zarchin from Damascus High School in Gaithersburg, MD

Trevor Dials from Lexington High School in Mansfield , OH

Women's Golf


Kathleen Rye McGinty from Avon Lake High School in Avon Lake, OH

Courtney Nicole Hughes from Lafayette High School in Lexington, KY

Marissa Munoz from Southport High School in Indianapolis , IN

Jolie Guyette from De Pere High School in De Pere, WI

Elizabeth Jemma Conroy from Fox Chapel Area Senior High School in Cheswick , PA

Lydia Schembre from Cardinal Ritter High School in Camby, IN

Kaylie Reese from Wellsville High School in Wellsville, KS

Jenna Wiebke from Caledonia Senior High School in Caledonia, MN

Julia Moss from Clear Springs High School in League City, TX

Kelli Brown from Cass Technical High School in Detroi, MI

Men's Ice Hockey


Egor Busygin from Greensburg Central Catholic Hi in Greensburg, PA

Ayden Schmitt from Ocean Lakes High School in Virginia Beach , VA

Brandon Day from Granby High School in Norfolk, VA

Tyler K Ondrea from Chesapeake, VA

Ivan Remsha from Paul D. Schreiber Senior High School in Port Washington, NY

Noah Riley Gonyo from Northeastern Clinton Senior High School in Mooers Forks, NY

Vincent Foresta from Monroe Township High School in monroe, NJ

Zach White from Brockville Collegiate Institute in Brockville, AL

Ethan Thomas Moder from Affton High School in St. Louis, MO

Cole Evans from Culver Academics in Kalamazoo, MI

Women's Ice Hockey


Katherine Donovan from George Mason High School in Falls Church, VA

Zoe Laming from Stillwater, MN

Ashley Richmond from Sparrows Point High School in Sparrows Point , MD

Alexis Strykowski from Millbrook School in Pine City, NY

Sara Burr from Shady Side Academy Senior School in Alexandria, VA

Men's Lacrosse


Kevin Yin from Winston Churchill High School in Potomac, MD

Carter Schmela from Aspen High School in Aspen, CO

Andrew D Greene from Highland Springs High School in Highland Springs, VA

Keith White from District Heights, MD

Anthony Collurafici from Freeland, MD

Reid Kerr from William T. Dwyer High School in Palm Beach Gardens, FL

Tyler Cawley from East Ridge High School in Clermont, FL

Austin Stroud from Brentsville District High School in Bristow, VA

Milan Jones from Accokeek , MD

Robert "SETH" Greene from Mariemont High School in Terrace Park , OH

Women's Lacrosse


Fralin Widener from Franklin County High School in Hardy, VA

Delaney Abbott from Midland High School in Midland, MI

Adely Trujillo-Gonzalez from Parkdale High School in New Carrollton , MD

Paige Cavner from Perry High School in Chandler, AZ

Sydney Myszenski from Lake Orion Community High School in Lake Orion, MI

Chance Youngblood from Hillcrest High School in Fountain Inn, SC

Emma Jane Scott from Ashburn, VA

Anna Haggerty from Lyons Township High School North Campus in LaGrange , IL

Elizabeth Claassen from Glenwood Springs High School in Glenwood Springs , CO

Teiona Ari Freeman from Kent Island High School in Stevensville , MD

Men's Rowing


Zander Meyer from Santa Barbara Senior High School in Santa Barbara, CA

Alexander Dawallu from Boulder High School in Boulder , CO

Simon Skripchenko from Bishop Ridley College in St.Catherines , ON

Henry Meisner from Bethesda-Chevy Chase High School in Chevy Chase, MD

Kyle Greenwood from Andover High School in Andover, MA

Apostolos Lykomitros from Thessaloniki

Max OMeara from Pine View School in Sarasota, FL

Adrian Breen from Clarkson Secondary School in Mississauga, ON

Owen Bruno Bartel from Eden High School in St Catharines, ON

Jake Lopez from Sage Hill School in Irvine, CA

Women's Rowing


Anita Kowalski from Hamburg

Bethany Nordstrom from Lambrick Park Secondary in Victoria, BC

Olivia Lestelle from Los Alamitos High School in Los Alamitos , CA

Morgan Clapp from Middlesex School in New Canaan , CT

Bonita Seeley from Columbus School For Girls in Westerville, OH

Claire Hanycz from Mount Saint Joseph Academy in Philadelphia , PA

Sonya Dhussa from North Allegheny Senior High School in Sewickley, PA

Sadie Glorianna Thomas from Midland High School in Midland, MI

Lucy Anne Heine-Van Fossen from Oak Park High School in Simi Valley, CA

Tiffany Anne McAfee from Dayton Christian School in Bellbrook, OH

Men's Soccer


Scott Angus Davis from Crestwood Secondary School in Peterborough , ON

Alan Patino from Nogales High School in Nogales, AZ

Max Richard Bernhart from Lakewood High School in St. Petersburg, FL

Toni Anton Neuvonen from Mikkeli

Uros Cukic from Coventry Christian Schools Inc in Belgrade, PA

Drake Fallah francis Pyle from North Oldham High School in Goshen, KY

Presley Anthony from Waterbury, CT

Ekow Hudson from Marietta, GA

Liam Jacob Lacon from Arlington High School in Arlington, TN

Cameron Downey from VIRGINIA BEACH, VA

Women's Soccer


Melina Ramirez from Worthington Senior in Worthington, MN

Vanesa Reyes from Marshall Senior High School in Marshall, MO

Kerrah Clymer from Wellsboro Area High School in Wellsboro , PA

Kaitlyn Kongdara from Saginaw High School in Saginaw, TX

Jennifer Ramos Jimenez from South Mecklenburg High School in Charlotte, NC


Elisabeth Sayler from Wilmington Christian School in Avondale, PA

Kayla Bilodeau from Thomas Haney Secondary School in Maple Ridge, BC

Elizabeth Lynn Kroeze from Jensen Beach High School in Stuart, FL

Elia Carter from Clear Springs High School in Friendswood, TX

Women's Softball


Allison Greene from Clarence Senior High School in Clarence Center, NY

Tehya Adaijah Trishana Avery from Kenton Ridge High School in Springfield, OH

Megan Bonham from West Monona High School in Hornick, IA

Amanda Pou from Pittsfield High School in Pittsfield, MA

Olivia Martinez from Dawson County High School in Dawsonville, GA

Rylee Hinkle from East Robertson High School in Cross Plains, TN

Lauren Elizabeth Lange from Lake Country Lutheran High School in Oconomowoc, WI

Brielle Nicole DiMemmo from Incarnate Word Academy in Saint Charles, MO

Abby Meyer from Sumner-Fredericksburg High School in Sumner, IA

Olivia Franceschi from Analy High School in Santa Rosa , CA

Men's Swimming


Kevin Yin from Winston Churchill High School in Potomac, MD

Mason Holbrook from North Cobb Christian School in Marietta , GA

Anthony Scott from Marion Center Area High School in Indiana, PA

Jason Bonasera from Coral Glades High School in Coral Springs, FL

Alexander J Harkness from Steinbrenner High School in Tampa, FL

Benjamen Thomas Conroy from Oscar A. Carlson High School in Gibraltar, MI

Kenny Felice from Ionia High School in Ionia, MI

McKay W. Merrill from Farmington High School in Kirtland, NM

Ryan Dean from Jackson Liberty High School in Jackson, NJ

Elias Mccleary from Reitz Memorial High School in Chandler, IN

Women's Swimming


Hannah DeBois from Byron Center High School in Byron Center, MI

Emma Campbell from kissimmee, FL

Kamila Rubio from Grandview High School in Grandview, WA

desirea allesha smith from Olympia High School in orlando, FL

Anessa Rayne Hanson from Grand Blanc Community High School in Holly, MI

Elizabeth Busby from Madison, AL

Shreya Tirumala Kumara from Coppell High School in Irving, TX

Abigail McKenzie from Marine City High School in marine city , MI

Elysia Addison from Clay High School in MIDDLEBURG, FL

Sienna Harben from Buderim

Men's Tennis


Chase Henderson from Klein High School in Spring, TX

Loc Le from Mexia High School in Meixa, TX

Will Roth from Mooresville Senior High School in Mooresville, NC

Jordan J Sweeney from Ottawa, MS

Matthew Niemiec from Chapin High School in chapin, SC

Sylvia Smith from Widefield High School in COLORADO SPRINGS, CO

Kody Starnes from Kings Mountain High School in Kings mountain, NC

Shaun Greggory Fountain from Columbus, OH

Griffin Smith from Beechwood High School in Ft Mitchell , KY

Kevin MacArthur from Accra, VA

Women's Tennis


Kelsey Cockrum from Odessa High School in Odessa, MO

Evi Dimi from Athens

Salma Salazar from North Central High School in Indianapolis , IN

Thao Bui from Center Senior High School in Kansas City, MO

Fatuma Johnson from Murray High School in Murray, UT

Jai C Jackson from Evansvillle, IN

Gionna Parsa from Marshall Senior in Marshall , MN

Thu Nguyen from Memorial High School in Port Arthur, TX

Autumn Kelshaw from Sheridan High School in Sheridan, IN

Cynthia Ortiz from West Boca Raton Community High School in Boca Raton , FL

Men's Volleyball


Bryan Jhafret Castro from Chicago, IL

Alejandro Beltrán Montiel from Ciudad de México

Juan Pablo Trejo Luna Ramírez from State of Mexico

AUSTIN SCOTT from North Point High School in WALDORF, MD


Christopher Aoun from Southwest Miami Senior High School in Miami, FL

Rohan Thumma from Brewster High School in Brewster, NY

Alexander Haack from Joliet West High School in Plainfield, IL

Duncan S Jaggers from Oswego East High School in Aurora, IL

Ian Glashagel from Oswego High School in Oswego, IL

Women's Volleyball


Sydney Maat from Newaygo High School in Newaygo, MI

Makayla Spelich from Cleveland , OH

Lauren A Montgomery from Troy Christian High School in West Manchester, OH

Victoria Cox from New Braunfels Christian Aca in New Braunfels , TX

Abigail Emma Sweeney from Klein High School in SPRING, TX

McKenzie Diana Clyncke from Battle Mountain High School in Edwards, CO

Cleo Marie Shannon from Myers Park High School in Charlotte, NC

Rylee Maat from Newaygo High School in Newaygo, MI

Kayla Alexis Browne from Reservoir High School in Laurel, MD

Madelyn See from Sherando High School in Stephens City, VA

Men's Water Polo


John christopher Higgins III from Foothill Technology High School in Ventura, CA

Andrew Hill from Buhach Colony High School in Atwater, CA

Hunter Smith from Mount Saint Joseph High School in Arnold, MD

Matthew Knudsen from Branham High School in San Jose, CA

Giovanni Carlo Cremona from Lake Oswego High School in Lake Oswego, OR

Lukas Rakowsky from St. Charles Prep School in Powell, OH

David Meinhold from Wilson High School in Reading, PA

Jonathan Giovanni Pagnotta from Irving High School in Irving, TX

Michael O'Grady from Wakefield High School in Arlington, VA

Thilo Popp from Potsdam, DE

Women's Water Polo


Antonia Poor from Hamersley, AL

Nikki Rubottom from Newberg High School in Newberg, OR

Sydney Sereg from Sunny Hills High School in Fullerton, CA

Men's Wrestling


Darrale Barrett from Kennett High School in Kennett , PA

Michael Negrete III from Liberty Ranch High School in Galt, CA

Corbin White from Jayhawk-Linn High School in Mound City, KS

Matthew Blake Gentry from Sandy Valley High School in East Sparta, OH

Josiah Hurd from Livermore High School in Livermore , CA

Spencer Hughes from De La Salle High School in Metairie, LA

Rocky Whitehead from Madison Southern High School in Berea, KY

Owen Campione from Sunlake High School in LAND O LAKES, FL

Zachary Austin Lauland from De La Salle High School in New Orleans , LA

Rufino Bustos from Chicago, IL

Women's Wrestling


Iris Nicole Jowell from New Waverly High School in New Waverly , TX

Saniya Berry from Aurora, IL

Itahi Trujillo from Madera South High School in Madera, CA

bryn sandhu from Earl Marriott Secondary School in SURREY, BC

Nicole Ana Woisin from La Cueva High School in Albuquerque, NM

Taylor Ann McPherson from Potlatch Junior-Senior High School in Potlatch, ID

You might also like…

Winners blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for July 2019

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in July. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Tyler Sepinski from...

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for November 2019

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in November. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Joshua Jimenez from...

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for February 2018

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Ben E Lavery from...