See all resources

BeRecruited Top Ten for December 2021


Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in December. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Hunter Linn from Delta High School in Eaton, IN

Matthew Roark from Pendleton Heights High School in Ingalls, IN

Joey Posz from Shelbyville Senior High School in Shelbyville, IN

Nick Pochron from Hobart High School in Hobart , IN

Joe Wolfe from Noblesville High School in noblesville , IN

Hayden Lowe from Laporte High School in Laporte , IN

Brett Miller from Mill Creek High School in Hoschton, GA

Joshua Samluk from McDowell Senior High School in Erie, PA

Elijah Hansen from Friendswood High School in Friendswood, TX

Avonte Nunn from Sealy High School in Sealy, TX

Men's Basketball


Lucas Seamon from Swan Valley High School in Saginaw, MI

Braxton Tucker from South Fork Junior - Senior High School in garberville , CA

Jaxon Bennett Aronson from Lynchburg, VA

Iverson Neal from North Kansas City High School in Kansas City , MO

Kyndall Crawford from Indian Creek Upper School in Bowie, MD

Javarius Smith from Eleanor Roosevelt High School in Greenbelt Maryland, MD

Cayden Hinderman-Powell from Black River High School in West salem, OH

Jack Pinney from Jerome High School in Dublin, OK

Edgar Eufragio morales from Molalla High School in Oregon, OR

Benjamin Mbele from Macarthur High School in Irving , TX

Women's Basketball


Meghan McCormick from Marian High School in South Bend, IN

Kaylee Corbin from Louisa-Muscatine Junior-Senior High School in Letts, IA

Ashley Avery from Sugar Hill, GA

Asharia McPherson from Wade Christian Academy in Melbourne , FL

Jaelynn Jones from Adlai Stevenson High School in Sterling Heights, MI

Nicole Bush from Tallahassee , FL

Kaitlyn Boggs from Mainland Regional High School in Linwood, NJ

Tierra Larick from Stivers School For the Arts High School in Dayton, OH

Jennifer Pongnon from Jack Britt High School in Fayetteville , MD

Aydin Shreves from Laporte High School in Rolling Prairie, IN

Men's Diving


Carter Gabriel Green from Winston Knoll Collegiate in Regina, SK

xander austin from Jenison High School in jenison, MI

Danny Silverstein from Adlai E Stevenson High School in Buffalo Grove, IL

Christopher Winn from Winston Churchill High School in Bethesda, MD

Ben O'Neill from Royal Oak High School in royal oak, MI

Samuel Nykamp from Holland Christian High School in Holland, MI

Ben Giera from Rockford High School in Belmont, MI

Connor Gleasman from Fayetteville-Manlius Senior High School in Fayetteville, NY

Milo French from Verwood

Owen Michael Recker from Perrysburg High School in Perrysburg, OH

Women's Diving


Kristina Wittmann from Germantown High School in Germantown, WI

Brooke Ryan from Orpington

Cara DeJesus from Lake Braddock Secondary in Burke, VA

Sophia Cerjan from Beavercreek High School in wright patterson afb, OH

Abby Ounsworth from Campbell Collegiate in Regina, SK

Ava Johnson from Hill Murray School in Saint Paul, MN

Elle Crisostomo from Harbor Teacher Preparation Academy in Carson, CA

Amelia Kate Scott from Sheffield

Elizabeth Seely from Mount Saint Joseph Academy in Souderton, PA

Samantha Heverly from Osceola High School in Saint Petersburg, FL

Men's Track and Field, XC


Cole Harris from Lovelady High School in Lovelady, TX

Nathan Jasso from John B Alexander High School in Laredo, TX

Nicholas Matthew Horton from Joplin High School in Joplin, MO

Andrew J Rateike from Victor J Andrew High School in Tinley Park, IL

Luke Jenkins from Olathe East Senior High School in Overland Park, KS

Conner Kemp from Station Camp High School in Gallatin, TN

Brandon Akers from Mill Creek High School in Buford, GA

Maximus Chalpoutis from Lakeridge High School in Lake Oswego , OR

Ali Siddiqi from Jenks High School in Tulsa, OK

Brandon Ngosong from West Aurora High School in North Aurora, IL

Women's Track and Field, XC


Sydney McGee from Hardin Valley Academy in Knoxville, TN

Natalie Zaterka from St. Mark's School in Southborough, MA

Miranda Lauvstad from Nesøya

Melanie Jo Stamm from Bowie High School in Austin, TX

Christina Fitzpatrick from Michigan City High School in Michigan City, IN

Abigail Ruth Tully from Wilkes Central High School in Wilkesboro, NC

Paris Mikinski from Salpointe Catholic High School in Tucson, AZ

Ashanti Kaylynn Combs from Fremont High School in Angola, IN

Larissa Marie Sager from Richwoods High School in Peoria, IL

Jessica McCormick from Falls Church High School in Fairfax, VA

Women's Field Hockey


Mia Oliverio from North Branford High School in North Branford, CT

Fionnuala Gormley from Concord Academy in Concord, MA

Arden Ross from Lambrick Park Secondary in Victoria, BC

Fiona Jude Isbell from Bishop Watterson High School in Columbus, OH

Tamara Edwards from Enfield High School in enfield, CT

Alexandra Vatalare from Watchung Hills Regional High School in Gillette, NJ

Madison Usher from Bohemia Manor High School in Elkton, MD

Ally Elizabeth Foster from Ballard High School in Louisville, KY

Casey Landahl from Linganore High School in New Market, MD

Lauren Montgomery from Williamsville South High School in Williamsville , NY

Men's Football


Donoven N DeRicco from Bishop Manogue Catholic High School in Sparks , NV

Liamonte Scott from Garfield Heights High School in Garfield Heights , OH

Christian Morgan from Humble High School in Humble , TX

Torien Lute from North Baltimore High School in North Baltimore , OH

Trevor D Addotta from Belvidere North High School in Loves Park , IL

Mason Vicary from Pekin Community High School in Marquette Heights , IL

Andrew Joseph Melton from Chapman High School in Inman, SC

Skye Roman from Nanakuli High & Intermediate School in Waianae , HI

Tristen Brown from Caney Creek High School in Conroe, TX

Cole Trautmann from Hudson High School in Hudson , OH

Men's Golf


Tyler Frechette from Traverse City West High School in Traverse City, MI

Andrew Mosnot from Coventry High School in Akron, OH

Luke Metzger from Bishop Fenwick High School in Mason, OH

Jacob R Leon from Downingtown High School East Campus in Downingtown , PA

Bryce James Wrightsman from Switzerland Co Senior High School in Vevay, IN

Liam Spillane from Oak Park & River Forest High School in Oak Park, IL

Michael Sewack from Scranton Prep School in Scranton, PA

Chris Jones from Flint Powers Catholic in Linden, MI

Sam Haschel from South Central Junior-Senior High School in Union Mills, IN

Tanner Buehnerkemper from Monticello High School in Monticello, IL

Women's Golf


Rileigh Collett Leighton from Williamstown High School in Williamstown, NJ

Makensi Greenwood from Tatum High School in Tatum, TX

Payton Ault from Brownstown Central High School in Medora, IN

Emily Kaiser from Clarksville Senior High School in Clarksville, IN

Bridget Boczar from Plymouth High School in Canton, MI

Annabelle Mozingo from Providence School in Jacksonville, FL

Lucy Matthews Mileski from Hoover High School in Hoover, AL

Lizzie Ariel McVey from Pleasant Valley High School in Davenport, IA

Hannah Higgins from Hoover High School in North Canton, OH

Peyton Sage from Rochester Adams High School in Rochester Hills, MI

Men's Ice Hockey


Alexander Launa from Gistrup

Lukas Konrad from Regent Christian Academy in Surrey , BC

Tyler K Ondrea from Chesapeake, VA

Sava Stankovic from Belgrade, AL

Benjamin Hofstetter from Patrick Fogarty Secondary School in Washago, ON

Charlie McBrier from Cathedral Prep School in Erie, PA

Dallas Oleksy from Harborcreek Christian in Erie, PA

Women's Ice Hockey


Isabel McKie from Rimbey Junior Senior High School in Rimbey, AB

Karsyn Keetch from Bishop Smith Catholic High School in Petawawa

Orla jean ODriscoll from Quincy, MA

Hannah Bratrud from Olds Junior - Senior High School in Red deer county, AB

Abigail Foran from Thayer Academy in Hingham, MA

Men's Lacrosse


Kyle McCrumb from Traverse City West High School in Traverse City , MI

Tal Fainshtein from Georgetown , TX

Ridley Horton from Strathcona Tweedsmuir School in Calgary, AL

Jahsai Martin-Fish from Stamford High School in Stamford , CT

Talon Tsubasa Rech from Liberty High School in Hillsboro, OR

James H Kirk from Rockwall, TX

Ben Millard from Washington Township Middle/High School in Valparaiso , IN

Michael Anthony Wheeler from Louisville , KY

Marcus Bayne from Alameda High School in Alameda, CA

Ryan Schneier from Madison Southern High School in Richmond, KY

Women's Lacrosse


Luana Soares from Wake Forest-Rolesville High School in Raleigh , NC

Taylor Daugherty from Parkside High School in Salisbury , MD

Caitlyn Verdura from Tabb High School in Yorktown, VA

Kennedy Craig from Castle High School in Newburgh, IN

Catalina Coral from Aragon High School in San Mateo, CA

Natalie Kate Chan from Manhasset Senior High School in Manhasset, NY

Kendall Deegan from Santa Teresa High School in San Jose, CA

Kayla Barclay from Helix Charter High School in Lemon Grove , CA

Sydney Wilkinson from Bear River High School in Plymouth, UT

Emma Jane Scott from Ashburn, VA

Men's Rowing


Noel Regan from Fordham Prep School in Rye, NY

Jacob Gilbert from Tallahassee , FL

Logan Harrison from Lincoln High School in Tallahassee , FL

Liam Peter May from Lloyd Harbor, NY

John Barausky from Conestoga Senior High School in Wayne, PA

Jacob W Berger from Lakeridge High School in Milwaukie, OR

Alexander Ramiro Vaca from St. Johns College High School in Bethesda, MD

Asher Ryba from Acton-Boxborough Regional High School in Acton, MA

Gavin Kawai Greenberg from Tamalpais High School in Corte Madera , CA

Ryan Lewis from Devon Prep School in Springfield, PA

Women's Rowing


Rachel Semilof from Paul D. Schreiber Senior High School in Port Washington, NY

Lila Henn from Castilleja School in Los Altos Hills, CA

Emma Madison Deljanin from Old Tappan, NJ

Morgan Dawson from Padua Academy High School in Newark, DE

Chloe Claire Griffin from Tamalpais High School in Mill Valley, CA

Riley Richardson from Cairine Wilson Secondary School in Ottawa, ON

Julia Lissack from Shipley School in Bryn Mawr, PA

Riley McGillivray from St. Joseph Academy in Bay Village, OH

Regan Mary Cronin from River Forest, IL

Seren Tuzun from Princeton High School in Princeton, NJ

Men's Soccer


Zachary Paul Duguid from Ardrossan Junior And Senior High School in Sherwood park, AB

Benjamin Gale from Plainwell High School in Plainwell, MI

Kalabi Kamau from Marist School in Alpharetta, GA

Tyler Joshua Morgan from Katy High School in Brookshire, TX

Rasto Rimbo from Fayetteville High School East in Fayetteville, AR

Charles Edward Kilby from Amelia, OH

Noah Arrowood from Cramerton, NC

Emre Akgul from Washington High School in Washington, IA

Jayden Webster from Memphis , TN

Tommy J Strubhart from Civic Memorial High School in Bethalto, IL

Women's Soccer


Mackenzie Elizabeth Morgan from Lancaster, WI

Kelly Martyanov from Greenwich High School in Old Greenwich, CT

Jeanelle Anna-Mae Bryan from Lakeside High School in Ashtabula , OH

Erin Barry from Corydon Central High School in corydon , IN

Kimberlee Davenport from Bellevue West Senior High School in bellevue, NE

Syerra Metzler from Portage Northern High School in Kalamazoo, MI

Alexa Lillian Yoder from Huron High School in Belleville , MI

Sara Paul - Goal Keeper from El Camino Real Senior High School in Woodland Hills, CA

Maddison Springer from Farmington Senior in Farmington, MN

Carolyn Monaco from Antioch Comm High School in Antioch, IL

Women's Softball


Kristen Michelle Wendel from Jay County High School in Portland, IN

Addie Wharton from Wooster High School in Wooster, OH

Adrianna Campbell-Hull from Lakeside High School in Ashtabula, OH

Makenna Knisley from Washington High School in Washington Court House, OH

Aiyanie Troutman from River Forest Senior High School in lake station, IN

Isabella Gaetano LaBate from Saratoga Springs High School in saratoga springs , NY

Adelynne Paschal from Cascade Senior High School in Coatesville , IN

Michelle Rodkey from Rossville Senior High School in Frankfort, IN

Taylor Lafferty from Benjamin Logan High School in Belle Center, OH

Courtney Keller from Roncalli High School in Greenwood , IN

Men's Swimming


Daniel Detjen from Brighton High School in Draper, UT

Abdelrahman Badr from october

Andrew Olson from Longmont High School in Frederick, CO

Vineel Nadakuditi from Montgomery High School in Bellemead, NJ

Carlos Rodriguez from Orem High School in Orem, UT

Ryan M Aretha from Troy High School in Troy, MI

Paul Ho from Boston, MA

Carson Bruner from Centerville High School in CENTERVILLE, OH

Herman Zilch from Conemaugh Township Area Junior/Senior High School in Hollsopple, PA

Max A McAlister from Olentangy High School in Powell, OH

Women's Swimming


Kaylee S Smith from Marysville High School in Kimball , MI

hailey a cota from Sartell Senior in rice, MN

Isabela Rojo from Andress High School in El Paso, TX

Nadia Gizatullina from Saint-Petersburg

Grace Carpenter from Grand Rapids Christian High School in Ada, MI

Corinne Victoria Blaisdell from Attleboro High School in Attleboro, MA

Genevieve F Niko from Walnut High School in Chino Hills, CA

Morgan Hunt from West Des Moines, IA

Chloe Delahoussaye from Covington High School in Covington , LA

Brecken Baller from Sioux City, IA

Men's Tennis


Ryan Burke from Glen Rock High School in Glen Rock, NJ

Alexander "AC" Hardin from Kate D Smith Dar High School in Grant, AL

Sebastian Rasquin from Maine South High School in Park Ridge , IL

Emanuel Monogenis from Bronxville High School in Bronxville, NY

Mathew Daniel Mountain from Tampa Catholic High School in Tampa, FL

Henry Winiecki from Jaffrey, NH

Williamson Niceman from St. Edward High School in Westlake, OH

Md.Tazmir Hossen from Khulna , MD

John W Haile from Spring, TX

Ethen Alex Vejsiri-Martinez from Cy-Fair High School in Houston , TX

Women's Tennis


Aleksandra Radevski from Riverside Secondary School in Windsor, ON


Clare Donnett from Ecole Secondaire Catholique Garneau in Annandale, MN

Averee Beck from Saint George, UT

Allison F Stoto from Watertown High School in Watertown, CT

Lizzy McLaughlin from Central Catholic Junior Senior High School in Lafayette, IN

Reagan Brown from Jennings County High School in Butlerville, IN

Anna Verevska from RUBIZHNE

Madelynn Hamm from Newton Senior High School in Newton, KS

Megan Walsh from Pennsbury High School East in Yardley, PA

Men's Volleyball


Zachary Duncan James from Desert Oasis High School in Las Vegas , NV

dante Robinson from North Port High School in North Port, FL

Michael Burns from Riverside Brookfield Township High School in North Riverside , IL

Alejandro Beltrán Montiel from Ciudad de México, AL

Sam Alles from Glenbard West High School in Glen Ellyn, IL

Joe Kozak from Red Lion Area High School in York, PA

Jesse Sexton from Tahlequah High School in TAHLEQUAH, OK

Caleb Eynon from Peters Township High School in McMurray, PA

Gary knichel from Boonton High School in Lincoln Park, NJ

Brendan Hornik from Carl Sandburg High School in Orland Park, IL

Women's Volleyball


Courtney M Thomas from Plainfield North High School in Plainfield, IL

Kassidy Myers from Herbert Hoover High School in Clendenin , WV

Elizabeth Hayhurst from Pelham High School in Pelham, AL

Kaylee Corbin from Louisa-Muscatine Junior-Senior High School in Letts, IA

Caroline Rose Krueger from Lake Central High School in Crown Point, IN

Madison Fiorentini from South Park Senior High School in Pittsburgh , PA

Kassey Mount from Eastern High School in Pekin, IN

Destiny Aaliyah Neal from Tattnall Square Academy in Macon, GA

Kiersten Schmitt from Beckman Junior Senior High School in Epworth, IA

Emma Krutsinger from Corbin High School in Corbin, KY

Men's Water Polo


Jacob Backus from Bellarmine College Prep School in Santa Clara, CA

Dylan Kircher from Mira Costa High School in Hermosa Beach, CA

Women's Water Polo


Men's Wrestling


Aslanbek Sharipov from Franklin D. Roosevelt High School in Brooklyn, NY

Noah Tustin from Waynesburg Central High School in Waynesburg , PA

Joseph James LoVerde from Hauppauge High School in Hauppauge , NY

James Paylor from North East High School in North East, MD

Michael Aruta from Staten Island, NY

Zachary Orseno from North Ridgeville High School in North Ridgeville , OH

Gabriel Antonio Viruet-Quintero from Roslyn High School in Roslyn Heights, NY

Xavier Swanson from Western Branch High School in Chesapeake , VA

Drew Munoz from Elgin High School in Lawton , OK

Alexander Ramiro Vaca from St. Johns College High School in Bethesda, MD

Women's Wrestling


Hadlei Weaver from Juab High School in Mona, UT

Isabel Rodriguez from Dixon High School in Sneads Ferry, NC

You might also like…

Athletic

BeRecruited Top Ten for January 2020

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in January. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Josh Hankins from...

Athletic

The Regimen: How to Build Mental Strength

As athletes, we spend a lot of time and energy training our bodies—fitting in long runs, busting out two-a-day workouts, hitting the weight room, and refining our skills. And though these things are essential to success, mental strength...

Athletic

BeRecruited Top Ten for August 2020

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in August. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Nicholas Tampa from...