See all resources

BeRecruited Top Ten for February 2018


Trophy in the air blog

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Ben E Lavery from Shenendehowa High School in Clifton Park, NY

Ty Clark from Junction City Senior High School in Junction City, KS

Jamie Berg from Mahtomedi Senior in Mahtomedi, MN

Cole Matthew Earich from Morgan High School in Stockport, OH

Zach Ryan Bain from Cottage Grove , MN

Michael J. Farley from El Camino Fundamental High School in Citrus Heights, CA

Vinnie Kershner from Daniel Boone Area High School in douglassville, PA

Pat Macdonald Jr. from Corona, CA

Carter Matthys from Aliso Niguel High School in Aliso Viejo, CA

Evan Tyler Wells from Mansfield, TX

Men's Basketball


Jacob Lindner from Warrenton, VA

Devonte Spears from Biggersville High School in Corinth , MS

Joseph Hernandez from Taft High School in Taft, TX

Jack Lehnherr from Pacific High School in Port Orford, OR

Bernard Angoiny Malual from Toronto, FL

Jamie Lewis jr from Lake Orion Community High School in pontiac, MI

Travon Woolfolk from Leon High School in Tallahassee, FL

Daniel Stiles from Big Bear High School in Big Bear Lake, CA

Dawson Cade Parham from Deer Park High School in Deer Park, TX

Darby Tyree from Miami Trace High School in Jeffersonville, OH

Women's Basketball


Trinity N Stark from GILROY, CA

Ra'Mya Votaw from Kenwood High School in Clarksville, TN

Masani Francis from Pleasant Valley High School in Effort, PA

Jaeda J Haddock from Alcovy High School in Covington, GA

Destiny Brown from Destiny High School in Milwaukee, WI

Jordan Hobson from Salesian High School in San Pablo, CA

Andrea M Diaz-Merced from Oakleaf High School in Jacksonville , FL

Katelyn Bomar from Kennedy (John F.) High School in LaPalma, CA

Zori Miller from Christian Brothers High School in Sacramento, CA

Magnama Traore from Adlai E. Stevenson High School in Bronx, NY

Men's Diving


William Seely from Souderton, PA

Ryker Stokes from Gonzaga College High School in Falls Church, VA

Nathan Barr from Hamilton Southeastern High School in Fishers, IN

Donnevun Traevon-Lawrenz Banks from North High School in Evansville, IN

Connor M Levant from Central Bucks High School-West in Jamison, PA

Rodrigo romero from ESTADO DE MEXICO

Maxwell Powell from South County Secondary School in Fairfax Station , VA

Griffin M Brooks from Union County Vocational Technical High School in Berkeley Heights, NJ

Collin Anthony Barton from Whiteland Community High School in Franklin, IN

Bobby Onyango from Nairobi

Women's Diving


Samantha A Carlson from Neuqua Valley High School in Naperville, IL

Alyssa Clairmont from Regina, SK

Rebecca McPherson from Central Bucks High School-West in Piperville, PA

Shannon OHara from Manheim Township High School in Lancaster, PA

alice karanasiou from Volos

Hannah Colaizzo from Princeton High School in Cranbury, NJ

Emily Bolt from Holland Christian High School in Zeeland, MI

Natalie Jacobs from Newburgh, IN

Paige Elizabeth McKenzie from Martin Collegiate in Regina

Julia Gill from Germantown High School in Germantown , WI

Men's Track and Field, XC


Smith Francois from Dunbar High School in Lehigh Acres, FL

Timothy Ray Carr Jr. from La Vega High School in Waco, TX

Ashon Calhoun from Pottsgrove Senior High School in Pottstown, PA

Nicholos Baxter from Thomas Jefferson High School in Saint albans , NY

Tristan Lawson from East Alton-Wood River High School in East alton, IL

Matthew Buehring from Barbers Hill High School in Baytown, TX

Larry McCullum from Piscataway Township High School in Piscataway, NJ

Stephon Salgado from Marion County High School in lebanon, KY

Jordan Aaron Muller from Psja Memorial High School in Alamo, TX

Clark Harris from Mill Valley High School in Shawnee, KS

Women's Track and Field, XC


Tysen Townsend from Klein Oak High School in SPRING, TX

Margaret (maggie) Calabrise from North Ridgeville High School in North Ridgeville , OH

Janiah Fowler from Hoffman Estates High School in Hoffman Estates , IL

Halie Hobaugh from Birdville High School in North Richland Hills, TX

Brailyn Williams from Fossil Ridge High School in North Richland Hills , TX

Azlynn Beck from Lyman High School in Lyman, WY

Masiyah Barringer from Spring High School in Houston , TX

Samantha Knapp from La Salle High School in Altadena, CA

AMBER Taylor CLARK from MIAMI, TX

Subrina Cox from Thomas Edison Prep High School in Tulsa, OK

Women's Field Hockey


Lucila Kotroba from Martinez

Kate Jenna Mandell from East London , AL

Anna Petri Kurtz Martin from Penn (William) High School in Delaware City, DE

Zoe Marie Bodwell from Fryeburg Academy in Waterford, ME

Jennifer Ann Conroy from Madison, NJ

Abigail Grace Kreider from Blair Academy in Hackettstown, NJ

Marisa Nicole Enes from Gloucester High School in Gloucester, MA

Makayla Kuhnow from Chopticon High School in Mechanicsville, MD

Kaitlyn Keller from Salisbury Senior High School in Allentown , PA

Faith Ann Harris from Louisa County High School in Mineral , VA

Men's Football


Zakobe Streater from Sterling High School in Lindenwold , NJ

Fletcher Christian from Helix High School in El Cajon, CA

Ray Godwin from McCaskey Campus in Lancaster, PA

Day'Jon Brooks from Fife High School in Fife, WA

Brian Keith Doneghy Jr. from Sycamore High School in Blue Ash, OH

Mathew Cortez from Eldorado High School in El paso, TX

Andrew Federici from Seattle Urban Academy in Seattle, WA

Logan Biedenbach from Monroe Central High School in Woodsfield , OH

Andrew Parker from Central Catholic High School in Woodville, OH

Hayden Rucci from Warwick Senior High School in Lititz, PA

Men's Golf


Phineas McCarty from Covington Community High School in Covington, IN

Aaron Horvat from Norwin Senior High School in North Huntingdon, PA

Tim Clowney from scra, PA

GONZALO MORENO from SEVILLA

Noe Javier Hinojosa III from Lehman High School in KYLE , TX

Garrett Hryn from Curwensville Area Junior/Senior High School in Grampian, PA

Matt Marini from Billerica Memorial High School in Billerica, MA

Justin Maul from Egg Harbor Township High School in Egg Harbor Township , NJ

Griffin Bradley from Eufaula High School in Eufaula, OK

Patrick Hawley from St. Louis High School in Saint Louis , MI

Women's Golf


Abigail Castillo from Eastwood High School in El Paso, TX

Grace Wischmeyer from Union County High School in Blairsville , GA

Jennifer Lutz from North Royalton High School in North Royalton, OH

Alyssa Hamilton from Coronado High School in Lubbock, TX

Kassandra Vest from Marshalltown High School in Marshalltown, IA

Alysa Leigh Blakley from Ware Shoals High School in Ware Shoals, SC

Rebecca Ee Xin Lau from PUCHONG

Christin Maci Sims from Winnsboro High School in Winnsboro, TX

taylor shea brooks from Ball High School in galveston, TX

Lauren Ashley Wagstaff from A C Flora High School in Columbia, SC

Men's Ice Hockey


Christopher James Leonardo from Jefferson High School in Oak Ridge, NJ

Kyle Defreitas from Barrington High School in Barrington , RI

Colton Shail from Penn High School in Granger, IN

Luke Westfield from Farmington , MN

Brandon Bailey from Comsewogue High School in Port Jefferson, NY

Jake A Fitzpatrick from St. John Baptist Diocesan High Schoolch in East Islip, NY

Lane Skon from East Brunswick High School in Palmetto, FL

Peter Barry from Stoneham High School in Stoneham, MA

Payton Jerome from Regina, SK

Veer Kaushik from Naperville North High School in Naperville, IL

Women's Ice Hockey


Alexandra Saenger from Mahtomedi Senior in Grant, MN

Zoe Ann Davis from Culver Academics in Yorktown, IN

Annaliese Ackerman from Owen J Roberts High School in Pottstown, PA

Kristy Boyd from Council Rock High School South in CHURCHVILLE, PA

Sara Gargasz from Seneca Valley Senior High School in Cranberry Township, PA

Jenna Letterie from The Rivers School in Winthrop, MA

Gabi Gibson from Dimond High School in Anchorage , AK

Tessa M Schaefer-Flynn from Kents Hill School in Holbrook, MA

Tessa Landry from Radnor Senior High School in Rosemont, PA

Annette Michelle Scislowicz from Victor J Andrew High School in Tinley Park, IL

Men's Lacrosse


Jack Cheney from South Side High School in Rockville Centre, NY

Dillon Hein from Oregon High School in Oregon, WI

A.J. Caturay Jr. from Eastlake High School in Chula Vista, CA

Jamie Alloway from McDowell Ihs in Erie , PA

Jayden Barnes from Mission Viejo High School in Mission Viejo, CA

Derek Williams from Waltham Senior High School in Waltham, MA

Omar Contreras from Deering High School in Portland, ME

Jacob Gronowski from Catholic Memorial High School in Dousman, WI

Tyson Paquotte from Thurston High School in Springfield , OR

Zachary James Argo from Kent County High School in Chestertown, MD

Women's Lacrosse


Kameron F A Hussey from Culver Academics in Crown Point, IN

Habibah Bikhit from Dalton High School in dalton, GA

Sela Nicole Kent from Binghamton High School in Binghamton, NY

Nele Radons from Schaumburg High School in Schaumburg, IL

Ginele Tanis from Deer Park High School in Deer Park, NY

Amy Zavaleta from Robert E. Lee High School in Springfield , VA

Chloe Nott from North Country Community College in Tamworth, NY

Kaitlyn Marie Ingalls from Castle High School in Newburgh, IN

Kelsey Johnson from Lake Brantley High School in Longwood, FL

Kyree Macklin from Western High School in Baltimore, MD

Men's Rowing


James Mooney from Anderson High School in Cincinnati, OH

christian bauer from Burlingame High School in Burlingame, CA


Blake Skidmore from Upper Arlington High School in Upper Arlington, OH

Mitchell Encelewski from Northville High School in Northville, MI

Brian Patrick Mulhern from Fox Chapel Area Senior High School in Pittsburgh , PA

Zach Blickstein from New Trier Township High School Winnetka in Wilmette, IL

Victor Albu from Martin County High School in Stuart, FL

Peter Tsirushkin from Newport High School in Bellevue, WA

Jack Ryan Waiss from Bellarmine College Prep School in Los Gatos, CA

Women's Rowing


Lydia Hecmanczuk from Yorktown High School in Arlington, VA

Kimberly Troeller from Montclair High School in Montclair, NJ

Grace Dojan from Skyview High School in Vancouver , WA

Nicole Weber from Fountain Valley High School in Huntington Beach, CA

Estelle Bah from Ridgefield High School in Ridgefield , CT

Kayla Manning from Temecula Valley High School in Temecula , CA

Victoria Van Ingen from Darien High School in Darien, CT

Erin Brozek from Parkway Central High School in St. Louis, MO

Maria Dawn Ayanna England from Port Angeles High School in Port Angeles , WA

Mikayla Bayto from Canon-McMillan Senior High School in Washington, PA

Men's Soccer


Logan Gross from Carlisle High School in Carlisle, OH

Bryce Baker from Port Allegany Junior/Senior High School in Port Allegany, PA

Kenzel O'Brian Aarts-ROMAN from W.L.Seaton Secondary School in Vernon , BC , Canada, AL

Miro Kazmierczak from Poland, AL

Isaiah Drafton from T. C. Williams High School in ALEXANDRIA, VA

Maverick James Boring from Fleming Island High School in Fleming Island, FL

Kyle Mascarenhas from Calvary Christian Academy in Coral Springs , FL

Arturo Russell from Bushwick Comm High School in brooklyn, NY

Ronald Gochez from Fontana Miller (A.B.) High School in Fontana, CA

Connor Harn from Byron High School 9-12 in Byron, IL

Women's Soccer


Chloe Wilson from Damascus High School in Clarksburg, MD

Ruth Isidro from Ysleta High School in El paso, TX

Anna Logan Yeargan from Appling County High School in Baxley, GA

Chiamaka Nnadozie from Richmond, TX

Gabbreilla Estella Mercedes Cuevas from Hunter High School in Salt Lake CIty, UT

Arianna Villalobos from Jefferson High School in San Antonio , TX

Keira Quimby Echeverria from Hononegah High School in Roscoe, IL

Weronika Jagielska from Coventry

Lizeth Sanchez from Lincoln High School in San Diego, CA

Brianne Ajanee Asoro from Lovejoy High School in Jonesboro, GA

Women's Softball


Carrie Jessica Lillis from Philomath High School in Philomath, OR

Kamryn Danielle Hayes from Benton High School in Saint Joseph, MO

Charli Shepheard from North Hall High School in Gainesville , GA

Shea Vaccaro from North Brunswick High School in Leland , NC

Cearra Grace McPherson from Springdale, AR

Erin F Kiuttu from Los Gatos High School in Los Gatos, CA

Jesslyn Kriebs from Mountain Home Senior High School in Mountain Home, ID

Tehani Yamamoto from Molokai High School in Kaunakakai, HI

Tanzie Gasu from Hunter High School in West Valley City, UT

Mackenzie Moyna from The Ursuline School in Tuckahoe , NY

Men's Swimming


Robert Hernandez from St. Patrick High School in Chicago , IL

David Aaron Grinstead from Osbourn Park High School in Manassas, VA

Joseph M Clark from Mandan High School in Mandan, ND

matheus laperriere pimenta from Mandan High School in mandan, ND

Nicholas Russo from Hoover High School in North Canton, OH

Carson Spina from Whitesboro High School in Marcy, NY

Aramis Rivera from Lyman High School in Longwood , FL

Jack Jay Warden from Phillips Academy in Haverhill, MA

Trevor Janis from Waukegan High School in Waukegan, IL

Hans Dehn from H.H. Dow High School in midland, MI

Women's Swimming


Kaitlyn LeFevre from Newark High School in Newark, OH

Rhiannan Boseman from Mansfield, TX

Karla Castillo from Veterans Memorial High School in Mission , TX

Alexi Jane Wassmuth from Churchill County High School in Fallon, NV

Kate Jenna Mandell from East London , AL

Morgan Stormer from Hampton High School in Allison Park, PA

Margaret Victory from Rye Neck Senior High School in Mamaroneck, NY

Delaney Simpkins from Palm City, FL

Grace Elizabeth Skapura from Charles W. Baker High School in Baldwinsville, NY

Kylie Regan Kamradt from Morris Community High School in MORRIS, IL

Men's Tennis


Ilon Goldberg from Western Reserve Academy in Moreland Hills, OH

Uday Das from Guwahati

Camilo Cuadros from Christian County High School in Hopkinsville, KY

Michael A Gray from Marian High School in Elkhart, IN

Ivan Kuburovic from Palisades Park Junior-Senior High School in Palisades Park, NJ

Jackson Lee St-Pierre from Valley View High School in Jonesboro, AR

Nick Galasso from Cherokee High School in Canton, GA

Alejandro Santiago from puerto rico, AL

Aum Darji from Edison High School in Edison, NJ

Kaleb Ramos from LAFAYETTE, LA

Women's Tennis


Valeria Cruz from East High School in Des Moines , IA

Zofia Selwesiuk from Katy Wroclawskie

Sharlyn Thole from Harare, AL

Jeenifer Alberto Jimenez from Tri-Cities High School in Hapeville, GA

Sherin Paul from Castries

Lizi Morgoshia from Tbilisi

Carlie Sheppard from Effingham County High School in Sylvania, GA

Jade Sanchez from Angleton High School in Angleton , TX

Raaya M Cummings from Groveport Madison High School in Canal Winchester, OH

Ariel Mason from Danville Community High School in Danville, IN

Men's Volleyball


troy vonholt from Lindenhurst Senior High School in lindenhurst, NY

Alec Charles Lehnert from Sachem High School North in Lake grove, NY

Joe O'Connor from Douglas Freeman High School in Richmond, VA

Lewis Patrick Beasley from Johnson (Hiram W.) High School in Sacramento, CA

Jacob Tanner Brown from Aledo High School in Aledo, TX

Jaime Rosenheim from Dr Michael M Krop Senior High School in Aventura, FL

Spencer Andrew Isley from Redondo High School in Redondo Beach, CA

Jose Cruz from Bridgeport , CT

Daniel Suh from Bayonne High School in BAYONNE, NJ


Women's Volleyball


Elena Ivanova Hadzhieva from LaPorte, TX

McKenzie Daugherty from West Catholic High School in Comstock Park, MI

Madaline Mckay from Mayde Creek High School in HOUSTON, TX

Kaci Lanae Raley from Quitman High School in Quitman, TX


Jingjia McIntosh-Yee from Minnetonka Senior in Excelsior, MN

Natalie Elizabeth Scott from Cypress Woods High School in Cypress, TX

Allison Gresh from Huron High School in Huron, OH

Erin McFarland from Valley View High School in Moreno Valley, CA

Isabel Warner from St. Edward Central Catholic Hi in Elgin, IL

Men's Water Polo


Andrew V Burda from St. John Bosco High School in Palos Verdes Estates, CA

Daniel Henschel from Landon School in Potomac, MD

Trevor Lubbers from Damien High School in Upland, CA

Andrew Higginson from Valhalla High School in El Cajon, CA

Artush Art Gasparyan from Burbank High School in Los Angeles, CA

Ethan Joseph Soares from Hanford, CA

Sean Rosenberg from Agoura High School in Oak Park, CA

Lukas Olesinski from Venice Senior High School in Los Angeles, CA

Javier Alarcon from Rowland (John A.) High School in Rowland Heights , CA

James Ryan Oriskovich from San Marcos Senior High School in Santa Barbara, CA

Women's Water Polo


Allison Smith from Crescenta Valley Senior High School in La Crescenta, CA

Taylor M Thurlow from waterloo, ON

Madelyn Ward from Granite Hills High School in Alpine, CA

Caroline Roche from Head Royce School in Lafayette, CA

Madeline Schwegler from Ramona High School in Ramona, CA

Courtney Bradley from Buhach Colony High School in Atwater, CA

Silvia Anne Maria Roy from Cathedral Catholic High School in San Diego , CA

Grace Kathryn Mello from Golden Valley High School in Merced , CA

Sarah Ellis from Brighton High School in Salt Lake City, UT

Gillian Irene McKim from Aloha High School in Beaverton, OR

Men's Wrestling


De'Andre Smith from Hobbs High School in Hobbs, NM

Joseph Jones from Salem High School in Virginia Beach , VA

Noah Caskey from Montville High School in Oakdale, CT

Joshua Garner from Cleveland Njrotc Academy in St.Louis, MO

Christopher Logan Vasquez from Mountain View High School in Fredericksburg, VA

Jamal Hicks from Tyrone Area High School in Tyrone, PA

Chris J Maute from Greater Nanticoke Area Senior High School in Nanticoke, PA

Nasir H Pettus from Bishop Mc Devitt High School in Glenside , PA

AJ Sortino from Manalapan High School in Manalapan, NJ

Weston Klein from Francis Howell Central High School in St Peters, MO

Women's Wrestling


Augustina Ulekuchinyere Ijoma from Cypress Falls High School in Houston, TX

Itzel Ceja from Arlington , WA

Jordynn Robson from Branham High School in San Jose, CA

Abbey Ann Stadler from Columbus High School in Columbus, WI

Kylaia efhan from Franklin High School in elk grove, CA

Arianna Andrus from Coalinga High School in coalinga, CA

Jolynn R Harris from Des Moines, IA

Sianna Rose Hernandez from Highland, NY

patricia booth from Harry S. Truman High School in bronx, NY

Allyssa Bettencourt from Biggs High School in Oroville, CA

You might also like…

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for January 2018

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in January. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Evan Tyler Wells...

Winners blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for August 2017

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in August. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Brian Egolf from...

Athletic

Top 10 Most Popular Athletes in February

Congrats to the athletes who are part of the Top 10 for the month of February. These athletes have been viewed the most in their respective sport. Checkout the athletes who made the Top 10 in your sport! Baseball Tristen Knight from...