See all resources

BeRecruited Top Ten for February 2021


Trophy in the air blog

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


John Gerfen from Brewster High School in Brewster, NY

Christopher Suchoski from Plainfield High School in Plainfield , IL

Tyler Austin Barker from Seymour High School in Payson, IL

Jack Mullen from King Philip Regional High School in Norfolk, MA

Landon Weck from Calvary Baptist Academy in Olney, IL

Michael Person from Central High School in Elgin, IL

Ian Gallimore from Mount Airy High School in Mount Airy , NC

Casey Winfrey from Arabia Mountain High School in Decatur, GA

william Baker from Westside High School in Augusta, GA

Grant Sobel from River Ridge High School in Woodstock, GA

Men's Basketball


Damari Bowens from Wade Christian Academy in Melbourne, FL

Jaiden Carrasquillo from Verona High School in Verona, MO

Jose Matias from Taft High School in Chicago , IL


Dallen Forsythe from Dale High School in Shawnee, OK


Justin Juliano Ortiz from Woodstock , IL

Maunel Guerrero from Boston , MA

Tylen McKinnon from Palatka High School in Palatka , FL

Riley Duncan from Cowan High School in Muncie, IN

Women's Basketball


Taylor E. Barber from Sherrard High School in Viola, IL

Rachel Nimtz from Holt, MI

Taylor Dyan Wiescamp from Coal Ridge High School in Rifle, CO

Izabella Hadley from Clarkston High School in Clarkston, MI

Brielle Faith Guarente from James Caldwell High School in West Caldwell, NJ

Aija Smith from Marietta High School in Marietta, GA

Alison Ahern from Cherry Hill High - West in Cherry Hill, NJ

Krista Marie Perry from Crestview High School in Columbiana, OH

Emily Rapacz from Elyria Catholic High School in Strongsville, OH

Izabella Hadley from Clarkston High School in Clarkston, MI

Men's Diving


Blake VanderJeugdt from Warren Township High School in Gurnee, IL

Callum Olmer from Norris High School in Firth, NE

Julian Cardenas from Rockford High School in Rockford, MI

Andrew Bennett from Memorial High School in Madison, WI

Spencer William Dearman from Oakton High School in Oakton, VA

Clay Foster from Kenston High School in Chagrin Falls, OH

Caleb E. Liban from Cherry Creek High School in Centennial, CO

Jack Holland from Fairfield Warde High School in Fairfield, CT

Timmy Richard Wilcox from Maine South High School in Park Ridge, IL

Oliver Cazaly from Southampton

Women's Diving


Summer Castledine from Melbourne

Evie Long from Northridge High School in Middlebury, IN

Madeline Whitticar from Willoughby Hills, OH

Tina Li from Longmeadow High School in Longmeadow, MA

Taylor L Myers from Chardon High School in Chardon, OH

Arya Gupta from Walter Johnson High School in Bethesda, MD

Sydney Tolbert from Marquette Senior High School in Wildwood , MO

Stella Mpakirli from moschato

Ava Gilroy from Hough High School in Cornelius, NC

Tierney Regan from Duxbury High School in Duxbury, MA

Men's Track and Field, XC


Jarvis Dee Gilmorejr from Helen Cox High School in Harvey , LA

Jonathan Newman from York High School in York, NE

Mason Lane Puckett from Northridge High School in Middlebury, IN

Rich Loughran from Pennridge High School in Ottsville, PA

Xander Squire from Chichester Senior High School in Upper Chichester, PA

Travis Vermeersch from Woodstock, AK

Joshua Washington from Kennesaw Mountain High School in Kennesaw, GA

Ahmere Jackson from Woodbridge High School in Bridgeville , DE

Cole Ryan from Dayton , OH

Victor Soria from Dalton High School in Dalton, GA

Women's Track and Field, XC


Lineriya McGriff from Dunbar High School in Fort Myers , FL

Hannah Rose Clark from Salem , WI

Malorie Baumler from Carney-Nadeau High School in Daggett, MI

Dijonay Dawson from Jefferson City High School in Jefferson city, MO

Caroline Jones from Woodson High School in Annandale, VA

Bailey A Mayhew from Wawasee High School in Syracuse, IN

Maggie Lage from West Monona High School in Blencoe, IA

Olivia Norris from Fishers High School in FISHERS, IN

Amy Agreda from Shelton High School in shelton, CT

Mackenzie Bohrer from Traverse City Central in Traverse City, MI

Women's Field Hockey


Dlainey J Nakamoto from Rancho Buena Vista High School in Vista, CA

Casey Lynn Dewald from Fleetwood Senior High School in Fleetwood, PA

Alexandra Leigh Giordano from Eastport-South Manor Junior/Senior High School in Manorville, NY

Lara Stenberg from Santiago del Estero

nevaeh deichert from Clearview Regional High School in Mantua, NJ

Lauren Montgomery from Williamsville South High School in Williamsville , NY

Azania Maxton-Gethers from Baltimore City College in Baltimore, MD

Elodie Lokpo from John F. Kennedy High School in Silver spring , MD

Taylor Szumloz from St. Rose High School in Brick, NJ

Sadie Eichlin from Voorhees High School in Pittstown, NJ

Men's Football


Markus Anthony Corrales from Florida Christian School in Miami, FL

Konaaihele Ty Fermantez from Kahuku High & Intermediate School in Laie, HI

Logan Gareis from Eden Prairie Senior in eden prairie, MN

Travyon Mathis from Petersburg High School in Petersburg , VA

Jeremiah Hollywood from Caruthersville High School in Caruthersville Missouri , MO

Keon Montgomery from Petersburg High School in Petersburg , VA

Owen Brunk from Portland High School in Portland, CT

James Haveron from verona, NJ

Dylan Snee from Ramapo High School in Franklin lakes, NJ

Luis Alejandro Hechavarria Jr. from Union City High School in Union City, NJ

Men's Golf


Blake Bennett from Pickerington High School Central in Pickerington, OH

Willeam Vance Cam from Sioux Center High School in Sioux Center, IA

Matt Rodichok from Utica High School in Johnstown, OH

Nathan Archibald from Riverview

Ashton Anderson from Luling High School in Luling, TX

Ryan Yick from Oaks Christian School in Westlake Village, CA

Luke Nelson from Ledford Senior High School in Thomasville , NC

Caden Gambini from Arbor View High School in Las Vegas, NV

Christopher Tyler Strickland from Fuquay-Varina High School in Holly Speings , NC

Noah Lee Nabb from Maquoketa Community High School in Maquoketa, IA

Women's Golf


Irene Maria Bogusz from Hampshire High School in Kingston, IL

Katelyn Benziger from Maine West High School in Des Plaines, IL

Paige Metts from Albert Gallatin Area Senior High School in Uniontown , PA

Kathleen Rye McGinty from Avon Lake High School in Avon Lake, OH

Bailey E Pitsch from Mountain Ridge High School in Glendale, AZ

Tessa Leibee from Russell High School in Ashland, KY

Gracie Milam from John Glenn High School in Cambridge, OH

Ella Keffer from Fort Frye High School in Marietta, OH

Ryan Norfleet from Vidalia Comprehensive High School in Alston, GA

Odelia Redditt from Southfield-Lathrup High School in Southfield , MI

Men's Ice Hockey


Egor Busygin from Greensburg Central Catholic Hi in Greensburg, PA

Vincent Foresta from Monroe Township High School in monroe, NJ

Carter Michael Lansdale from Kennedy Senior in Bloomington, MN

Evan Muller from Oakville Trafalgar High School in Oakville, ON

Noah Cameron from George Elliot Secondary School in Kelowna, BC

Gage Redman from Culver , IN

Harry Frangiskakis from Cherry Creek High School in Englewood, CO

Lincoln Crane from Tewksbury, MA

Jayden Yawkey from Bridgton Academy in Brackenridge, PA

Alexander Walch from Rochester High School in Rochester hills Michigan, MI

Women's Ice Hockey


Del Lowrey Bonnin from Belmont High School in Belmont, MA

Taya Balfour from Moorestown High School in MOORESTOWN, NJ

Abigail Davis from Cleveland High School in Clayton , NC

Samantha Fantasia from Billerica Memorial High School in Billerica, MA

Kaylie Hogan from Pinkerton Academy in Derry, NH

Makayla McGrath from Saugus, MA

Del Lowrey Bonnin from Belmont High School in Belmont, MA

Janelle Ruth Quast from Litchfield Senior in Litchfield, MN

Thea Ritter from Technical Senior in St. Cloud, MN

Shannon McDonald from Burlington, MA

Men's Lacrosse


Zane Purewal Sr. from Chippewa Valley High School in Detroit , MI

Zane Purewal from Chippewa Valley High School in Detroit , MI

Will Edkins from Lakota East High School in Liberty Township, OH

Rylan Weisbrod from South Delta Senior Secondary in Delta, BC

Timothy Haskell from Chaminade High School in West islip, NY

Keith White Jr. from District Heights, MD

Justin Alan Vezzi from South Fayette Township High School in McDonald , PA

Brooks Christopher Jeffers from Westlake High School in Austin , TX

Dean Michael Connelly from Beckman (Arnold O.) High School in Irvine, CA

Austin Paul Smith from Holland-Patent Central High School in Barneveld , NY

Women's Lacrosse


Sarah Diehl from Rollingwood, TX

Paige Cavner from Perry High School in Chandler, AZ

Isabel Grace Stevens from St. Joseph Academy in Lakewood, OH

Sydney Myszenski from Lake Orion Community High School in Lake Orion, MI

Shanyla Hill from Jones High School in Orlando, FL

Fralin Widener from Franklin County High School in Hardy, VA

Mya G Pina from Southeastern Regional High School in Brockton , MA

Grace Delgado from Cathedral High School in Indianapolis, IN

Kendall Deegan from Santa Teresa High School in San Jose, CA

Kayla Hillaert from Quakertown Community Senior High School in Quakertown, PA

Men's Rowing


Peyton Benjamin Roy Lewis from Poteet High School in Garland, TX

Tyler Hupart from Ramapo High School in Franklin Lakes, NJ

Alex Ward from Alameda High School in Alameda, CA

Willem LeBrun from Fox Lane High School in Bedford Hills, NY

Sean Morgenstern from Dematha Catholic High School in Dunkirk, MD

Elliot Karger from Oakland, CA

Kyle West from Plant Senior High School in Tampa, FL

Benjamin Vieten from Franklin, MA

Oisin Boyle from Co. Cork Ireland

Bryce Shufro from Phillips Academy in NY, NY

Women's Rowing


Aryn Bailey from Walton High School in Marietta, GA

Madison Albert from Jamestown High School in Williamsburg, VA

Ioanna Asvesta from Thessaloniki , AL

Julia van der Zwan from Agnes Irwin School in Wayne , PA


Augusta Anne Miller from St. Cecilia Academy in Nashville, TN

Kyra White from Mainland Regional High School in Northfield , NJ

Shea Callahan from Merion Mercy Academy in Drexel Hill, PA

Ellen Shepard from Culver Academics in Culver, IN

Audrey Lee Mongesku from River Ridge High School in Woodstock , GA

Men's Soccer


Amari Antonio Forbes from St Catherine

Derrick David from Lake Howell High School in Winter Park, FL

Tyler Joshua Morgan from Katy High School in Brookshire, TX

Rodrigo Camara from Cuernavaca

Cristian José Torres Sr. from Golden Gate High School in Naples, FL

Abubakar Amir from Waverly Senior High School in Lansing, MI

Andrew Lidonnice from Madison Christian School in Canal Winchester, OH

Deepan Magar from Brashear High School in Pittsburgh , PA

Christian Remy from Coral Springs Charter School in Coral Springs, FL

Emiliano Cook from Center Senior High School in Kansas City, MO

Women's Soccer


Gillian Wright from South Western Senior High School in Hanover, PA

kaylie A trahan from North Vermilion High School in Maurice, LA

Alexia Sheppard from Hillsboro High School in leesburg, OH

Darent Elizalde from Booker T Washington High School in Dallas, TX

Mirella Garcia from Roosevelt High School in Fresno, CA

Kiyana Williams from Santa Fe High School in HIGH SPRINGS, FL

TRISTA CLEAVES from Millville Senior High School in Millville, NJ

Elizabeth Lynn Kroeze from Jensen Beach High School in Stuart, FL

Kerrah Clymer from Wellsboro Area High School in Wellsboro , PA

Alexa Lillian Yoder from Huron High School in Belleville , MI

Women's Softball


Irene Maria Bogusz from Hampshire High School in Kingston, IL

Tehya Adaijah Trishana Avery from Kenton Ridge High School in Springfield, OH

Trinity Kamae Davis from Weedsport Junior/Senior High School in AUBURN, NY

Jenna Hilderbrandt from Xenia High School in Xenia, OH

Megan L Dickinson from Liberty High School in Colorado Springs, CO

Kaylee DeMaio from Simi Valley High School in Simi Valley , CA

KAYLEE MICHAEL PATLAN from Madera High North in MADERA, CA

Nivea Rose Armenta from Ocean View High School in Westminster , CA

Haley Miller from O'fallon, MO

KaTeria Scullark from Hillcrest High School in Memphis , TN

Men's Swimming


Shoya Yamazaki from Wm Fremd High School in HOFFMAN ESTATES, IL

Jasper Mpofu from Bulawayo

Ethan Brown from Westlake High School in Saratoga Springs , UT

Matthew Jon Glenna from Park Senior in Cottage Grove, MN

Isaac Jameson from Ravenwood High School in Brentwood , TN

Mason Matthew Conway from Archbold High School in Archbold , OH

Charles Preston Cameron from Skyview High School in Vancouver, WA

Corder Houk from Glenoak High School in Canton, OH

Arkesh Das from Troy High School in TROY, MI

John Barden from Madison, WI

Women's Swimming


Jessica Roon from Susquehanna Valley Senior High School in Conklin , NY

Melanie Davis from Detroit, MI

Sofia Principe from Leonia High School in Leonia, NJ

Mekala Valentin from Mater Dei High School in Orange, CA

Ariadna Escobar from Elgin High School in Elgin, IL

Emily E Bolish from Derry Area Senior High School in Loyalhanna, PA

Jessica Vogt from Metea Valley High School in Naperville, IL

Alexandra Julia Kwiatkowski from Ephrata Senior High School in Ephrata, PA

Alexandria Hope Cotter from Egg Harbor Township High School in Egg Harbor Township, NJ

Ellie Hartwig from Liberty High School in Liberty , MO

Men's Tennis


Alec Nissen from Maine South High School in Park Ridge, IL

Landen Espinoza from Fairfield High School in Fairfield, TX

Ian Davidson from Lutheran High School Northwest in Oxford , MI

Levi Everts from Hartford High School in Hartford, WI

Ian James Eventov from Temecula Valley High School in Temecula, CA

Chase Henderson from Klein High School in Spring, TX

Joshua Lebel from El Camino Real Senior High School in Woodland Hills, CA

Benjamin Williams from Greeley West High School in Evans, CO

Colby Scott Williams from Sylacauga High School in Sylacauga, AL

Luis Valdes Jr. from Duarte High School in Duarte, CA

Women's Tennis


Olivia Leigh White from The Oakridge School in Mansfield, TX

Rose Marie Carnesi from Mission Viejo High School in Rancho Santa Margarita, CA

Caroline E Fuller from Colonie Central High School in Albany, NY

Gionna Parsa from Marshall Senior in Marshall , MN

Julienne Crocker from Belmont High School in Belmont, MA

Miadraga Tsoukalas from Adelaide

Reilly Briggs from Cypress Woods High School in Cypress, TX

Maura Kapala from Lincoln-Way East High School in Tinley Park, IL

Priya Verma from Upper Darby Senior High School in upper darby, PA

Semmie Micah Moore from pickerington, OH

Men's Volleyball


Maciej Tereszko from St. Ignatius of Loyola Secondary School in Oakville, ON

Levi Everts from Hartford High School in Hartford, WI

Zach Boerema from Conroe High School in Conroe, TX

Julian "Ashton" Seabolt from Jefferson High School in Lafeyette, IN

Kolby Drinnen from Lee's Summit West High School in Lee's Summit, MO

Dolan Waldo from Bethel Park Senior High School in Bethel Park, PA

Zach Moreano from Warren Township High School in Gurnee, IL

Zachary Duncan James from Desert Oasis High School in Las Vegas , NV

Theodore Adam from Indian Trail Academy in Pleasant Prairie , WI

Aaron Jayden Brown from Mountain Pointe High School in Phoenix, AZ

Women's Volleyball


Abigail Cheyenne Herrin from Ridley High School in Folsom , PA

Jenna Myers from Wilson High School in Sinking Spring , PA

Isabella Moore from Hood River Valley High School in Hood River , OR

Mariah Ellis from Russellville High School in Russellville , AR

Kelly Wojcikiewicz from Lockport Township High School East in Lockport, IL

Abby Willott from Peters Township High School in McMurray, PA

Malorie Baumler from Carney-Nadeau High School in Daggett, MI

Dazzalon Larkins from Cooper High School in Abilene, TX

Sydney Sample from Saint Joseph, MO

Victoria Cox from New Braunfels Christian Aca in New Braunfels , TX

Men's Water Polo


Spencer Clinton from Pacifica High School in Cypress, CA

Jonathan Giovanni Pagnotta from Irving High School in Irving, TX

Luke Reilly Davidson from Yorba Linda High School in Yorba Linda , CA

Matthew Le from Redlands Senior High School in Redlands, CA

Andrew Hill from Buhach Colony High School in Atwater, CA

Juan sanchez from Nimitz High School in Dallas, TX

Hunter Smith from Mount Saint Joseph High School in Arnold, MD

Nicholas Iline from Alpharetta, GA

David Andrew Cano from Otay Ranch Senior High School in chula vista, CA

Giovanni Carlo Cremona from Lake Oswego High School in Lake Oswego, OR

Women's Water Polo


Jacalyn Wyka from Dexter High School in Dexter, MI

Matilda Dugdale from Much Wenlock

Alexa Carrillo from Alta Loma High School in Rancho Cucamonga , CA

Adele Thompson from Alameda High School in Alameda, CA

Angel Lee from Ayala (Ruben S.) High School in Chino hills, CA

Molly K Ostrowski from College Park High School in Pleasant Hill, CA

Kaia Jennings from Valhalla High School in El Cajon , CA

Emma Jane Grimaldi from Alameda High School in Alameda, CA

Sydney Sereg from Sunny Hills High School in Fullerton, CA

Ibeth Menchaca from Irving High School in Irving, TX

Men's Wrestling


Abdulqaadir Ahmed from Choate Rosemary Hall in Wallingford, CT

Gabe Scalise from Shore Regional High School in West Long Branch, NJ

Samuel Hodge from Currituck County High School in Moyock, NC

Jacob Peacy from Port Washington High School in Port washinton, WI

John Turner from Foley High School in Foley, AL

Evan Binder from Whitfield School in Wentzville, MO

Jacob Robert Fox from Axtell High School in Axtell, NE

Caden Snell from West Laurens High School in Rentz, GA

Andre Daniels Jr. from Woodbridge, VA

Trevin Williams from Jordan High School in Sandy, UT

Women's Wrestling


Reilly Skye Branca from Seminole High School in Seminole, FL

Alexis Hanks from Ellison High School in Killeen, TX

Ruby May Massin from Petersburg High School in Petersburg, AK

Lauren Paris from University School in Miramar, FL

Ashley Godinez from Chestatee High School in Gansville , GA

Lauren Pruett from Jay County High School in portland, IN

Ned Rodriguez from North Rebaville, IN

antonia phillips from Alton High School in alton, IL

Kaytlyn Prevatt from Thomas County Central High School in Thomasville , GA

Taylor Jade Murphey from Meade County High School in Vine Grove, KY

You might also like…

Athletic

BeRecruited's Top 5

Congrats to the athletes who are part of the BR Top 5 for September! Click on any of these athlete's names to see their BeRecruited profile. Baseball Jeff Pieroni from Oswego High School in Montgomery, IL Drew Kilgore from College...

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top 10 for March 2015

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in March. Congratulations to our athletes and keep up the good work!   Men's Baseball Jared Drayton from...

Athletic

BeRecruited Top 10 for June 2014

Baseball Jake Smith from Highland High School in Gilbert, AZ Luke Vandertie from Santa Fe Christian Schools in Solana Beach, CA Adam Kovash from Marshall Senior in Marshall, MN Andrew Thornton from Brooke Point High School in...