See all resources

BeRecruited Top Ten for February 2022


Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Hunter Harrison Condon from Ada High School in Ada, OK

Tye Phoenix from St. John Neumann High School in Naples, FL

Joseph Krasowski from Radnor Senior High School in Wayne , PA

Michael M. Baturin from Camp Hill Senior High School in Camp Hill, PA

Coletin G Renn from Canon City High School in Canon City, CO

Brendan McKinley from Snohomish High School in Snohomish , WA

Andrew Van Dyk from Schalmont High School in Schenectady , NY

Blake Smith from Tumwater High School in Shelton, WA

Vince Delaney Powell from Hickory Ridge High School in Harrisburg, NC

David Maximus Sakamoto Jr. from Morse Senior High School in San Diego , CA

Men's Basketball


William Emmer Nichols from Sacred Heart Prep in Woodside, CA

Beauregard Barhams from Jimtown High School in Elkhart, IN

Mason Woo from Evergreen Valley High School in San Jose, CA

Jake Yson from Hueneme High School in Port Hueneme, CA

Dylan Putman from Lafayette High School in Brooklyn, NY

Orlando Rubio from Berlin High School in Berlin, WI

Jayden Omernick from West Bend, WI

Earl Morgan from Brooklyn , NY

Tyler McGee from Chicago , IL

Marqavion Williams from Banner County High School in Milwaukee , WI

Women's Basketball


Asharia McPherson from Wade Christian Academy in Melbourne , FL

Imari Croxton from Wade Christian Academy in Melbourne , FL

Ashanti Jones from Clay High School in Green Cove Springs , FL

Rontrinia Hawkins from Franklin Senior High School in Franklin , LA

Jasmine Tabor from Wayne High School in WAYNE, WV

Elizabeth Rylee McBride from Excel High School in Frisco, AL

Claire Dougherty from Lake-Lehman Junior/Senior High School in Shavertown , PA

Kyla Campbell from Glendale Junior/Senior High School in Flinton, PA

Bri Randall from Xenia High School in Xenia, OH

Erial Owens from Hiram High School in Powder Springs, GA

Men's Diving


Jack Gulisano from HARRISON TOWNSHIP, MI

Kaden Heyne from Centerville High School in Centerville, OH

Zein Mahana from Princeton High School in PRINCETON, NJ

Oliver Covell from Fareham

Owen Michael Recker from Perrysburg High School in Perrysburg, OH

Christopher Winn from Winston Churchill High School in Bethesda, MD

Benjamin Gmyrek from Glacier Peak High School in Snohomish, WA

James Heinze from Central Catholic High School in Allentown, PA

Charles Berman from Winston Churchill High School in Potomac, MD

Jad Brubaker from McLean High School in McLean, VA

Women's Diving


Kayla Walsh from Caldwell Academy in Greensboro , NC

Leelah Fettig from Western Boone Junior-Senior High School in Lebanon, IN

Taylor Nielsen from Fort Zumwalt East in St. Peters, MO

Mackenzie Erickson from Salem High School in Canton, MI

Danielle O Kelly from Hopewell Valley Central High School in Pennington , NJ

Elleka Boeres from Walnut Hills High School in Cincinnati, OH

Shanze Karimi from Edina Senior in Minneapolis, MN

Leigha Travis from Simon Kenton High School in Covington, KY

Ella Roselli from Mater Dei High School in Newport Beach, CA

Samantha Heverly from Osceola High School in Saint Petersburg, FL

Men's Track and Field, XC


Diego Farias from Dundee-Crown High School in Carpentersville, IL

LAWRENCE WILSON from Fayette County High School in FAYETTEVILLE, GA

Erek Christopher Ross from Wausau, WI

Brandon Ngosong from West Aurora High School in North Aurora, IL

Christian Obregon from Haughton High School in Barksdale AFB, LA

Jahvon Bradford from Evans High School in Evans, GA

Masson Shaw from Burns High School in Burns, OR

Brandon Akers from Mill Creek High School in Buford, GA


Logan Turney from St. Charles North High School in SAINT CHARLES, IL

Women's Track and Field, XC


cantrelle williams from Chardon High School in chardon , OH

swayne clennon from norfolk , VA

Oprah Sarpong from West Potomac High School in Alexandria , VA

Kate Morgan from Skyline High School in Sammamish , WA

Breanna Sheppard from Hemet Senior High School in Idyllwild, CA

Larissa Marie Sager from Richwoods High School in Peoria, IL

Bethany Fisher from Brownsville Area High School in Brownsville , PA

Melissa Betty Aninagyei-Bonsu from Huntley High School in HUNTLEY, IL

Zianne Herschell from Lavergne High School in LaVergne , TN

Ashanti Kaylynn Combs from Fremont High School in Angola, IN

Women's Field Hockey


Ava Isabel Wood from Arthur L. Johnson High School in Garwood, NJ

Skyler Shae Turiello from Gilroy, CA

Amanda Danielle Ray from Deposit Middle/High School in Deposit, NY

Katie Cole from Caravel Academy in Newark, DE

Josalyn Kay Cook from Newport Junior/Senior High School in Newport , PA

Isabella Rose Silva from Littleton High School in Littleton, NH

Dahlia Yasmeen Beasley from Washington Township High School in Sewell, NJ

Lila Seifert from Fairfax High School in FAIRFAX, VA

Tatiana M Stanton from Needham, MA

Astrid Comp from East Pennsboro Area Senior High School in Enola, PA

Men's Football


Marq Lamont Goodman from Markham, IL

Ethan Maddox from Falls Church High School in Annandale, VA

James lamar Carroll from West Charlotte High School in springfield, MA

Jabari Mayes from Lincoln High School in Warren, MI

Jameson Backer from Stockbridge Valley Central School in Oneida , NY

Jordan Amil Dill from Jenkintown High School in Jenkintown, PA

Alan Peck from Wakefield High School in Alexandria, VA

Kennedy Walker from Felix Varela Senior High School in Miami , FL

Jackson Kendall Dennis from Belleview High School in Summerfield , FL

Daniel Robert Morra from Battle Ground Academy in Franklin, TN

Men's Golf


Samuel Dane Nolan from Racine, WI

Braxton Troutman from Jeffersonville High School in Jeffersonville , IN

Brandon Reyes from Judson High School in Converse, TX

Jayce Gagne from St. Francis Xavier High School in Edmonton , AB

Webb C Garrett from Carlisle School in Martinsville, VA

Mark White from Martin County High School in Palm City , FL

William Tsukada from San Diego, CA

Ben Connor from Moncton , AL

Titus James Boswell from Monrovia Junior-Senior High School in Monrovia, IN

Tyler Frechette from Traverse City West High School in Traverse City, MI

Women's Golf


Baylee Richard from Olpe Junior-Senior High School in Emporia, KS

Mikayla Burns from Kiowa, CO

Rileigh Collett Leighton from Williamstown High School in Williamstown, NJ

Annabelle Mozingo from Providence School in Jacksonville, FL

Makensi Greenwood from Tatum High School in Tatum, TX

Bridget Boczar from Plymouth High School in Canton, MI

Maya Clark from Collinsville High School in Maryville, IL

Bailey E Pitsch from Mountain Ridge High School in Glendale, AZ

Kaia Benson from McKeel Academy in LAKELAND, FL

Jaidyn Turner from Declo Senior High School in declo, ID

Men's Ice Hockey


Alexander Launa from Gistrup

Charlie Gonzalez from Cranbrook Schools in Clarkston, MI

Ethan De Acetis from Iona Catholic Secondary School in Mississauga , ON

Bryce Ronewicz from Milan , MI

Aiden Bastek from Badger High School in Lake Geneva, WI

Quintin Filizetti from St. Ignatius Boys High School in Avon Lake, OH

Ryan Troxell Jr. from Shadow Ridge High School in Las Vegas , NV

Darius Gray from Eisenhower High School in Lawton , OK

Rocco Garcia from West Essex High School in North Caldwell , NJ

Alessandro Conte from Leominster Senior High School in Leominster, MA

Women's Ice Hockey


Maelee Ambrass from Cranberry Township, PA

Lauren Chandonnet from Harborfields High School in Huntington, NY

Karsyn Keetch from Bishop Smith Catholic High School in Petawawa

Orla jean ODriscoll from Quincy, MA

Men's Lacrosse


Dusten Kenny from South Elgin High School in South Elgin, IL

Jacob Denzer from Waconia Senior in Waconia, MN

Alan Schwab from Meadville Area Senior High School in Meadville, PA

Brandon Reyes-Guevara from Spring Valley High School in Columbia , SC

Cameron Mcevoy from Wilmington High School in Wilmington , OH

Athos Oliveira Jr from Tamalpais High School in Mill Valley, CA

Jay Schiff from Mater Dei High School in Evansville , IN

Declan Michael Ochendowski from Penn Trafford High School in Trafford, PA

Ben Millard from Washington Township Middle/High School in Valparaiso , IN

Joseph E Petricoin from Governor Mifflin Senior High School in Shillington, PA

Women's Lacrosse


Alexis Quigley from Frances Kelsey Secondary in Shawnigan lake, BC

Karina Sofia Velez-Corretjer from Paradise Valley, AZ

Taylor Daugherty from Parkside High School in Salisbury , MD

Katelyn Andrews from Klein High School in spring, TX

Caitlyn Verdura from Tabb High School in Yorktown, VA

Sophia Wood from Rocky Point High School in Rocky Point, NY

Taniya Vinodh from Watchung Hills Regional High School in Green Brook, NJ

Jenn Florentz from Newfield High School in Centereach , NY

Eden Smith from Poolesville High School in Poolesville, MD

Cassandra Malles from Conestoga Valley Senior High School in Lancaster, PA

Men's Rowing


Nicolas Felipe Abril from Belen Jesuit Prep School in Coral Gables, FL

Timothy Lockwood from Bronxville High School in New Rochelle, NY

Jacob Trump from Powell High School in Powell, TN

Luke Piscitelli from St. Peters Prep School in Jersey City, NJ

Patrick Holden McKenna from Wilton High School in wilton, CT

Tom Smee from Noble And Greenough in Somerville, MA

Edward Chipperfield from Myrtle Bank

Ben Bron from Miami, FL

Nate Ly from Micds in St. Louis, MO

Hudson William Cole from Granite Bay High School in Folsom, CA

Women's Rowing


Olivia Caruso from Convent of the Sacred Heart in Armonk, NY

Avery Madison Douglas from Westlake High School in Westlake, OH

Cassidy McKee from Greenwich Academy in Darien , CT


Ella Jade Glover from Martin County High School in Palm City, FL

Charlotte Lynch from Libertyville High School in Libertyville, IL

Isabela Fahmy from Rye, NY

Molly Hoffman from Ocean City High School in Brigantine , NJ

Katherine Nordheim from Boca Raton High School in Boca Raton, FL

Abby Frisch from Shipley School in Merion Station, PA

Men's Soccer


David Gutierrez from Rantoul Township High School in Rantoul, IL

Chika John from Reagan High School in San Antonio, TX

Anthony Berganza from Dante Alighieri Catholic Academy in Toronto, ON

Clever Sibomana from Roosevelt High School in San Antonio , TX

Matthew Lazur from Hopewell High School in Huntersville, NC

Breshon Jacobs from Benjamin Logan High School in Rushsylvania , OH

David Martinez from Washington High School in ks, KS

Moises Garcia Polston from Western Harnett High School in sanford, NC

Leandro Pérez from Irvington High School in Irvington , NJ

Arthur Hamille from Marrakech

Women's Soccer


Gabby M. Delvalle from Hawthorne High School in Hawthorne, NJ

Quayunte Watson from Berkshire School in Southampton, Bermuda, MA

Camille Clark from Plainfield High School in Plainfield, IN

Sara Paul - Goal Keeper from El Camino Real Senior High School in Woodland Hills, CA

Julia E Troiano from Frisco, TX

Chloe Ligsay from Lincoln (Abraham) High School in San Jose, CA

Syerra Metzler from Portage Northern High School in Kalamazoo, MI

Alma Najera from Cristo Rey in West Sacramento , CA

Erin Barry from Corydon Central High School in corydon , IN

Anne Gustavsen from James Caldwell High School in Caldwell, NJ

Women's Softball


Sarah Bourne from Stafford Senior High School in Fredericksburg, VA

Tayla Marie Jones from Pottsville Area High School in Pottsville , PA

Samantha Santana from Fairfax Senior High School in Los Angeles, CA

Fernanda Salomon from MIAMI, FL

Madison Smith from Clarendon High School in Clarendon, TX

Hannah Longley from Hannibal High School in Hannibal , NY

Isabella Gaetano LaBate from Saratoga Springs High School in saratoga springs , NY

Alyssa Dickerson from Lebanon High School in Lebanon, TN

Jillian Giannotto from Manalapan High School in Manalapan, NJ

Sophia Hille from Tigard High School in Tigard, OR

Men's Swimming


Adam Leland Johnson from Grosse Pointe South High School in Grosse Pointe Park, MI

Connor Young from Brownsburg High School in Brownsburg, IN

CONLAN MAYBERRY from Strongsville High School in Strongsville, OH

Andrew Leighton from Morse High School in Woolwich, ME

Logen Black from Kingwood Park High School in kingwood, TX

Jason Duane Swenson from Bridgman High School in Bridgman , MI

Brent Riehl from Edsel Ford High School in Dearborn, MI

Zachary Berde from Pascack Valley High School in Hillsdale, NJ

William Cano from Owen J Roberts High School in Spring city , PA

Owen Marshall Dankert from Carroll High School in Fort Wayne , IN

Women's Swimming


Arrie Shockley from Kingwood Park High School in Kingwood, TX

Riley Routledge from Mundelein Cons High School in MUNDELEIN, IL

Averie Jacquemin from Tippecanoe High School in Tipp City , OH

Alicia Jones from Souderton Area Senior High School in Souderton, PA

Kelly M Shashaty from Xaverian High School in Staten Island, NY

Katherine Nordheim from Boca Raton High School in Boca Raton, FL

Madison Wiens from Red Deer County

Leila Sofiane from Mark T. Sheehan High School in Wallingford , CT

Kaitlin F Patt from Wakefield Memorial High School in Wakefield, MA

Reagan Brown from Jennings County High School in Butlerville, IN

Men's Tennis


Charles Robbins from Cedar Crest High School in Lebanon, PA

Samuel Janssen from Kuemper Catholic High School in Carroll , IA

Nicholas MILOI from ROSANNA

Dillon Smith from Sandalwood High School in Jacksonville , FL

Rishi Jawahar from Piscataway Township High School in Piscataway , NJ

Md.Tazmir Hossen from Khulna , MD

Nikolas Goff from Van Buren County High School in Spencer , TN

David Perkins from Virginia Episcopal School in Lynchburg, VA

Huy Tranlu from Niles North High School in Skokie, IL

William Austin Stephens from Liberty Christian Academy in Forest, VA

Women's Tennis


Ashley Kay Ulset from Edgerton High School in Edgerton, WI

Reagan Brown from Jennings County High School in Butlerville, IN

Anna Verevska from RUBIZHNE

Gabriella St. Jean from Fort Zumwalt West in OFallon, MO

Meghan Stielow from Neenah High School in Neenah, WI

Audrey Williams from Gate City High School in Weber, VA

Emma Driehorst from Belle Plaine Senior in Belle Plaine, MN

Aleksandra Radevski from Riverside Secondary School in Windsor, ON

Clare Donnett from Ecole Secondaire Catholique Garneau in Annandale, MN

Claire Redd from McGuffey High School in Claysville, PA

Men's Volleyball


Zachary Duncan James from Desert Oasis High School in Las Vegas , NV

Brendan Hornik from Carl Sandburg High School in Orland Park, IL

Maxim Grigoriev from Northgate High School in Walnut Creek, CA

Ryane Frank from Middleton High School in Middleton, WI

Jake Upham from Huntington Beach High School in Huntington Beach, CA

Joe Kozak from Red Lion Area High School in York, PA

Jesse Sexton from Tahlequah High School in TAHLEQUAH, OK

Gary knichel from Boonton High School in Lincoln Park, NJ

Jake Sayers from smithtown, NY

Jorge L Batista Jr. from San Juan

Women's Volleyball


Tristen Williams from Wicomico High School in Salisbury , MD

Elizabeth Hayhurst from Pelham High School in Pelham, AL

Grace Van Niel from Marion L Steele High School in Amherst, OH

Courtney M Thomas from Plainfield North High School in Plainfield, IL

Grace F. Grogan from Waunakee High School in Waunakee, WI

Madison E. White from Dixon High School in Dixon, CA

Reese Elizabeth Payne from Springfield, TN

Maia Cicero from Aquinas High School in Colton, CA

Chloe Anne Newton from Mercy Academy in Louisville, KY

Sara Morgan Duggan from Plainfield East High School in Bolingbrook, IL

Men's Water Polo


Ryan Mccarthy from El Camino High School in Oceanside, CA

Justin Cloutier from Burroughs High School in Burbank, CA

Joshua Jochheim from North Miami Beach, FL

Ayden Hess from St. Pius X Catholic High School in Avondale Estates, GA

Chance Xander Cornick from Pine Crest School in boca raton, FL

Dylan Matthiesen-Johnson from North Eugene High School in Eugene, OR

Harris Marks from Dunwoody High School in Atlanta, GA

Women's Water Polo


Kyla Mendez from Rancho Cucamonga High School in Rancho Cucamonga , CA

Taylor Lambert from Marina High School in Huntington Beach, CA

Reese Lauren Hillyer from Canyon High School in Anaheim, CA

Men's Wrestling


Mason Stein from Central Bucks High School-East in New Hope, PA

Adrian Ismael Serrano from Montwood High School in El Paso , TX

Brett Garret Haskins from Ripley High School in Ripley, WV

Corbin Turney from University High School in Morgantown, WV

Billy Yole from Orchard Park Secondary School in Beamsville, ON

Edward James Eveland from Lake Mills High School in Lake Mills, WI

Caleb Lloyd from Doddridge County High School in Salem, WV

Colten Garges from Henry D Sheldon High School in Eugene , OR

Frederick Beem from Dexter Regional High School in Exeter, ME

Dominic Ambrosino from Sparrows Point High School in Baltimore, MD

Women's Wrestling


Kennedy Grace Eggering from Francis Howell Central High School in St Peters, MO

Hadlei Weaver from Juab High School in Mona, UT

Isabel Rodriguez from Dixon High School in Sneads Ferry, NC

You might also like…

Athletic

BeRecruited Top 5 for September 2013

Congrats to the athletes who are part of the BR Top 5 for September! Theses athletes have received the most attention from college coaches during one a month of peak season recruiting. Click on any of these athlete's names to see the...

Athletic

BeRecruited Top 10 for February 2016

Each month, we compile a list of athletes that were viewed by coaches the most. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work!   Baseball Thomas Lewis...

Athletic

BeRecruited Top Ten for October 2021

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in October. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Gavin Umbenhauer...