See all resources

BeRecruited Top Ten for January 2022


Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in January. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Brennan Chan from Mohave High School in Bullhead City, AZ

Berkeley Kaiser from Chandler, AZ

Charles A Cory from Blue Valley West High School in overland park, KS

Peter Dworaczyk from KATY, TX

Joseph Bodin from Matawan Regional High School in ABERDEEN, NJ

Jack Sellers from Spain Park High School in Birmingham, AL

Aidan Jensen from Royal High School in Simi Valley, CA

Jakeb Milton Johnson from KANNAPOLIS, NC

Carson Heberling from Delone Catholic High School in Hanover, PA

Jacob La Grassa from freeport, IL

Men's Basketball


Gerald PinkneyJr from Faith Christian Academy in Philadelphia, PA

Andre Stallings-McCargo from Sparrows Point High School in Baltimore, MD

Denis Zotaj from Rocky River High School in Rocky river , OH


Kevin Drake from Van Buren High School in Van Buren, AR

Kaw Lah Shee from Midland

Brandon Tookes from Elkridge , MD

Benjamin Starks from San Clemente High School in Capistrano Beach, CA

Robert Rose III from Autauga Academy in Wetumpka, AL

Balsa Folic from Mineral Wells , TX

Women's Basketball


Myna Johnson from Cibola High School in Yuma, AZ

Izabella Hadley from Clarkston High School in Clarkston, MI

Jaelynn Jones from Adlai Stevenson High School in Sterling Heights, MI

Ashanti Jones from Clay High School in Green Cove Springs , FL

Alyssa Argentina Rivera from Sacred Heart High School in Los Angeles, CA

Madison Sorrell from Fort Worth, TX

Ashley Avery from Sugar Hill, GA

Kaliah Neighbors from Evansville, IN

Elyce Talavera from Holyoke Junior-Senior High School in amherst, CO

Imari Croxton from Wade Christian Academy in Melbourne , FL

Men's Diving


Carter Gabriel Green from Winston Knoll Collegiate in Regina, SK

Oliver Covell from Fareham

Samuel Nykamp from Holland Christian High School in Holland, MI

Ben Giera from Rockford High School in Belmont, MI

Vinny Traganza from Jackson High School in Massillon, OH

Thomas Louis Carpinelli from Lawrence High School in Lawrenceville, NJ

Nicholas Haseman from Wayzata High School in Plymouth, MN

xander austin from Jenison High School in jenison, MI

Preston Landolt from Sycamore High School in Cincinnati, OH

Ben O'Neill from Royal Oak High School in royal oak, MI

Women's Diving


Joanne Banaszak from Indian Trail Academy in Kenosha, WI

Abby Ounsworth from Campbell Collegiate in Regina, SK

Maya Kutty from Eastleigh UK

Cara DeJesus from Lake Braddock Secondary in Burke, VA

Tilly May Hanna Brown from Cranleigh.

Amy Wright from Lancashire

Elleka Boeres from Walnut Hills High School in Cincinnati, OH

Karyn Creelman from Governor Mifflin Senior High School in Honey Brook, PA

Danielle O Kelly from Hopewell Valley Central High School in Pennington , NJ

Tayler Dean Curlee from Charlotte, NC

Men's Track and Field, XC


Shaun Harris from Colonial Forge High School in Falls Church, VA

Harrison Frank Greathouse from Sergeant Bluff, IA

Cameron Sands from Rondout Valley High School in Kerhonkson , NY

Gavin Sadowski from Germantown High School in Hubertus, WI

Matthew Gazzarato from Stevenson High School in Livonia, MI

Brandon Akers from Mill Creek High School in Buford, GA

Dylan Carroll from Wicomico High School in Delmar , MD

Wilkins Junior Paul from Burlington Township High School in Burlington, NJ

Christian Seth Seibert from Cuthbertson High School in Waxhaw, NC

Ethan Joseph Villaver from Paul Vi Catholic High School in Leesburg, VA

Women's Track and Field, XC


Zianne Herschell from Lavergne High School in LaVergne , TN

Miranda Cincotta from Saint John's Catholic Prep in Brunswick, MD

Kate Morgan from Skyline High School in Sammamish , WA

Julissa Avila Perez from Farmersville High School in Farmersville, CA

Melanie Jo Stamm from Bowie High School in Austin, TX

Ellasa Horton from Waterloo , IA

Melissa Betty Aninagyei-Bonsu from Huntley High School in HUNTLEY, IL

kathryn grace deshotels from The Woodlands College Park High School in Woodlands, TX

Valieghja wright from waterloo, IA

Jaleah Jones from Evansdale, IA

Women's Field Hockey


Madison Santangelo from Hamburg , PA

Ava Markel from Dallastown Area Senior High School in York, PA

Ally Elizabeth Foster from Ballard High School in Louisville, KY

Ella Barrett from Souhegan Coop High School in AMHERST, NH

Lacey Lewis from Eastern Lebanon Co Senior High School in Newmanstown, PA

Amanda Danielle Ray from Deposit Middle/High School in Deposit, NY

Mikyla Rineer from Conestoga Valley Senior High School in Leola, PA

Emily lyn Marquissee from Herkimer High School in Herkimer, NY

Fiona Jude Isbell from Bishop Watterson High School in Columbus, OH

Kindal Davis from Lakeland High School in Suffolk, VA

Men's Football


Desmond Dominic Smith Jr. from Milwaukee, WI

Keona Espinoza from Coronado High School in Henderson, NV

Kaiden Pulis from Ratliff city , OK

Jackson Smith from Regents School of Austin in Austin, TX

Parker Scott from Zachary High School in Zachary, LA

Peyton Arnold from Camden Central High School in Camden, TN

Nick Reinicke from Dike-New Hartford High School in Dike, IA

Jeremiah Chatter from Holbrook High School in Indian wells , AZ

Cody Michael Kidd from Blanchester High School in Martinsville, OH

Caleb Jacobmeier from Bellevue West Senior High School in Bellevue, NE

Men's Golf


Zachary Parker from Medina High School in Medina, OH

Tyler Frechette from Traverse City West High School in Traverse City, MI

Andrew Joseph Schwartz from Stephen T. Badin High School in Hamilton, OH

Lucas Keays from Granbury, TX

Luke Corey from Elder High School in Cleves, OH

Gavin Brooker from Waterford High School in Waterford, OH

Aidan R. Kiessling from Defiance High School in Defiance, OH

Brennen Sang from Point Pleasant High School in Point pleasant, WV

Joshua Belzer from Belleville High School-East in Swansea , IL

Lane M Gardner from Rose Hill High School in Rose Hill, KS

Women's Golf


Michele Starner from Delaware , OH

Kaia Benson from McKeel Academy in LAKELAND, FL

Lizzie Ariel McVey from Pleasant Valley High School in Davenport, IA

Rileigh Collett Leighton from Williamstown High School in Williamstown, NJ

Maya Clark from Collinsville High School in Maryville, IL

Ella Keffer from Fort Frye High School in Marietta, OH

Summer Smith from Fenton Senior High School in Fenton, MI

Sydney Hewitt Sr. from Medway High School in Lucan, ON

Annabelle Mozingo from Providence School in Jacksonville, FL

Aria Griggs from Lancaster , OH

Men's Ice Hockey


Emerson Court from Bishop Tonnos Catholic Secondary in Ancaster, ON

Owen Wilkinson from St. Maria Goretti in Waynesboro , PA

Aiden Bastek from Badger High School in Lake Geneva, WI

jack quinn from Maxwell High School in oshawa, CO

Ryan Troxell Jr. from Shadow Ridge High School in Las Vegas , NV

Ivtej Singh Mann from Woodbridge , ON

Alexander Lumpkin from Daniel Hand High School in Madison, CT

Noah Lee from Quesnel

Brady John Meyer from Hartland High School in howell, MI

Grant Coykendall from Catholic Central High School in Caledonia , MI

Women's Ice Hockey


Cailey OFarrell from Grosse Ile High School in grosse ile, MI

Breese Burlingame from Northfield Mount Hermon in BINGHAMTON, NY

Zoe Laming from Stillwater, MN

Cailey O'Farrell from Grosse Ile High School in grosse ile, MI

Rylee Sandra-Ann Patfield from Holy Trinity Catholic Secondary in Courtice, ON

Kylee Emms-Finnsson from Arborg Collegiate Institute in Arborg, MB

Ella Roesler from Tartan Senior in MAPLEWOOD, MN

Alexis Fitzsimmons from Cape Coral, FL

Maya Therese Gonzalez from Whitney Young Magnet High School in Chicago, IL

Katherine Donovan from Choate Rosemary Hall in Falls Church, VA

Men's Lacrosse


Marc Manfredonia from St. Joseph Regional High School in RAMSEY, NJ

Quintin Filizetti from St. Ignatius Boys High School in Avon Lake, OH

John Nagle PG from Duxbury High School in Duxbury, MA

Eli Ripani from Ravenwood High School in Brentwood, TN

Justin A Tundo from Urbana High School in Frederick, MD

Tyler Peeler from Oviedo High School in Winter Springs, FL

Marco Antonio Canales from Riverside Military Academy in Gainesville, GA

Gabriel Doebert from Marysville High School in Marysville, OH

Tyler Cunningham from Westerville Central High School in Westerville, OH

Kevin Moore from Pensacola High School in Pensacola, FL

Women's Lacrosse


Brooklyn Borys from Hartland High School in Howell, MI

Sydney Wilkinson from Bear River High School in Plymouth, UT

Julia Martin from Adlai E Stevenson High School in Long Grove, IL

Shannon Moore from Grandville High School in Wyoming, MI

Sofia Courtney Chepenik from Episcopal High School in Palm coast, FL

Katelyn Andrews from Klein High School in spring, TX

Anna Haggerty from Lyons Township High School North Campus in LaGrange , IL

Reagan Ziegler from Girls Prep School in Hixson, TN

Caitlyn Verdura from Tabb High School in Yorktown, VA

Aimee Stairs from North Middlesex Reg in Pepperell , MA

Men's Rowing


Ryan Monagle from Northern Highlands Regional High School in Allendale, NJ

Cole Moran Voelpel from Lafayette High School in Williamsburg , VA

Kevin Emmet Crotty from Fairfield College Prep in Fairfield, CT

Peter Darling from St. Ignatius Boys High School in Westlake, OH

Weston Hollmann from Deland High School in Deland, FL

Hayden Friend from Christian Brothers Academy in Colts Neck, NJ

John Crawford from University School of Nsu in Lighthouse Point, FL

Malachi Justus Anderson from Hamilton High School in Hamilton, OH

Soren Stein from Harriton Senior High School in Wynnewood, PA

Ognjen Srebric from Beograd

Women's Rowing


Sydney Field from Floyd Central High School in Georgetown, IN

Leighann Franklin from Baylor School in Chattanooga , TN

Ella Jade Glover from Martin County High School in Palm City, FL

Kaylee Marie Godwin from Foothill Technology High School in Ventura, CA

Camryn Carys Sage Luther from Klein Oak High School in Spring, TX

Beatrice P. Davis from Notre Dame High School in Chattanooga, TN

Ella Warden from Hatboro-Horsham Senior High School in Ambler, PA

Chloe Darcy from Chicago , IL

Romi Elle Kraut from Lake Highland Prep School in orlando, FL

Sabrina A Batdorf from Florida Virtual High School in Daytona Beach, FL

Men's Soccer


Kalabi Kamau from Marist School in Alpharetta, GA

Mathys Létourneau-Mathieu from Ecole Secondaire Mont-Bleu in Gatineau, QC

Ryan Stanley from Indian Rocks Christian School in st petersburg, FL

Herman Zilch IV from Conemaugh Township Area Junior/Senior High School in Hollsopple, PA

Logan Brummett from Holly Springs , NC

Nico Mainolfi from Bohemia Manor High School in Elkton , MD

Aaron Zelee Dunner from Start High School in Toledo, OH

Colby Trahan from St. Louis Catholc High School in Lake Charles, LA

Derek Hammerstein from Baldwin Middle-Senior High School in jacksonville, FL

shai momplaisir from Dr Michael M Krop Senior High School in miami, FL

Women's Soccer


Syerra Metzler from Portage Northern High School in Kalamazoo, MI

Julia E Troiano from Frisco, TX

Zianne Herschell from Lavergne High School in LaVergne , TN

Kamryn E Bea from Christian High School in O Fallon, MO

Mackenzie Elizabeth Morgan from Lancaster, WI

Gabriella Neal from Upper Perkiomen High School in Pennsbug , PA

Quayunte Watson from Berkshire School in Southampton, Bermuda, MA

Victoria E Fuentes from Coral Glades High School in Coral Springs, FL

Alyse Buirch from Marion Junior/Senior High School in MARION, NY

Taylor Marie Sabo from Chattanooga School For the Arts And Sciences in Hixson, TN

Women's Softball


Brooke Wise from Espyville, PA

Mackenzie Massey from East Newton High School in Granby , MO

Samantha Noel Rosenberger from Riverside High School in Beaver Falls, PA

Trista Moore from Odin High School in Odin, IL

Mya R Lewis from Park Hill High School in Kansas City, MO

Larissa Renee Backen from Red Mountain High School in Mesa, AZ

Victoria Tom from Serra Catholic High School in White Oak, PA

Camila Martinez from Middletown Area High School in Middletown , PA

Kaitlynn Riley Colangelo from Toms River High East in Beachwood, NJ

Allison Greene from Clarence Senior High School in Clarence Center, NY

Men's Swimming


Logen Black from Kingwood Park High School in kingwood, TX

Alexander Gmyrek from Glacier Peak High School in Snohomish, WA

Reid Brophy from Carrillo (Maria) High School in Santa Rosa, CA

Holden Nist from Jackson High School in Massillon, OH

Cameron Burnett from Canfield High School in Canfield, OH

Ashton Martin-Kibbey from Lufkin, TX

Ryan Christian from Lawrence High School in Lawrence, KS

John Good from Elder High School in Cincinnati, OH

Ryan Mccarthy from El Camino High School in Oceanside, CA

Nicholas Napolitano from Southern Regional High School in Manahawkin, NJ

Women's Swimming


Kaitlin F Patt from Wakefield Memorial High School in Wakefield, MA

Kamilla Isaieva from Dnipro

Remintyn Beach Bokos from Hinsdale Central High School in oak brook, IL

Kaylee S Smith from Marysville High School in Kimball , MI

Emily Walter-DiFranco from Middletown High School South in Middletown, NJ

Olivia Hansson from Kivik

Sam Borre from J B Conant High School in Hoffman Estates , IL

Galia Diaz-Montoya from Northwood High School in Irvine, CA

Parker Ball from Kingston High School in Kingston, NY

Morgan Stover from Cranberry Area Junior/Senior High School in Seneca, PA

Men's Tennis


Kian Jani from Centennial High School in Alpharetta , GA


Dominic Foster from Downey High School in Downey, CA

Samuel Janssen from Kuemper Catholic High School in Carroll , IA

ryan ahn mignerey from Flushing High School in flushing, MI

Emanuel Monogenis from Bronxville High School in Bronxville, NY

Jeramiah Jacobs from West Noble High School in Ligonier , IN

Max Schmidt from Southwest Christian High School in Eden Prairie, MN

Fernando Antonio Harrison from Wayne High School in Fort Wayne, IN

Joey Lamberg from Forest Hills Northern High School in Ada, MI

Women's Tennis


Clare Donnett from Ecole Secondaire Catholique Garneau in Annandale, MN

Anna Verevska from RUBIZHNE

Reece Alexandra Baker from Lansing High 9-12 in Lansing , KS

Tatiana Ptaszek from Lake Central High School in Saint John, IN

Haley Kielty from Temescal Canyon High School in Canyon Lake, CA

Ava Lewis from Murfreesboro, TN

Reagan Brown from Jennings County High School in Butlerville, IN

Averee Beck from Saint George, UT

Lizzy McLaughlin from Central Catholic Junior Senior High School in Lafayette, IN

Gabriella St. Jean from Fort Zumwalt West in OFallon, MO

Men's Volleyball


Brendan Hornik from Carl Sandburg High School in Orland Park, IL

Michael Burns from Riverside Brookfield Township High School in North Riverside , IL

Maxim Grigoriev from Northgate High School in Walnut Creek, CA

Jorge L Batista Jr. from San Juan

Ryane Frank from Middleton High School in Middleton, WI

Kalan Billard from Holy Rosary High School in Lloydminster , AB

Noah Anderson from Bishop Guilfoyle High School in Altoona , PA

Jonathan Hardaway II from South Broward High School in Hollywood, FL

Karl Both from Glenbard East High School in LOMBARD, IL

Alejandro Beltrán Montiel from Ciudad de México, AL

Women's Volleyball


aubrey madison hunt from Daniel Boone Area High School in birdsboro, PA

Elizabeth Ashley Wilson from Decatur Heritage Christian Aca in Decatur, AL

Destiny Aaliyah Neal from Tattnall Square Academy in Macon, GA

Allison Nicole Starbuck from Bloomingdale High School in Grand Junction, MI

Grace Alizabeth Graham from North Scott Senior High School in Eldridge, IA

Kyra Ava Taylor from Batavia Senior High School in Aurora, IL

Courtney M Thomas from Plainfield North High School in Plainfield, IL

Maia Cicero from Aquinas High School in Colton, CA

Elizabeth Hayhurst from Pelham High School in Pelham, AL

Alice Ariano from Rimini

Men's Water Polo


Dillon Quinn from Granite Bay High School in Granite bay, CA

Aidan Bartlett from Gig Harbor High School in Gig Harbor, WA

Ethan Garcia from Murrieta Valley High School in Murrieta, CA

Matthew Knudsen from Branham High School in San Jose, CA

Cody Jayce Domingos from Paso Robles High School in Paso Robles, CA

Davis James Lipetzky from Oak Park High School in Oak Park, CA

Dylan Matthiesen-Johnson from North Eugene High School in Eugene, OR

Jonathan Vigil from Downey High School in Downey, CA

Tyler Brandon Coles from Sanger High School in Sanger , CA

Discount Parts Monster from St. Paul in Hollywood, FL

Women's Water Polo


Mila Ashlyn Winkelmann from Ladue Horton Watkins High School in St.louis, MO

Lauren Hunt from Inderkum High School in Sacramento, CA

Kristina DuPont from Poulsbo, WA

Isabella Oseguera from Paramount High School in Long Beach , CA

Madison Markey from Del Campo High School in Citrus Heights, CA

Emma Benoit from Thomas Haney Secondary School in maple ridge, BC

Samantha Marovic from San Ramon Valley High School in Danville, CA

Sofia Fountain from Cheltenham

Galia Diaz-Montoya from Northwood High School in Irvine, CA

Alexa Carrillo from Alta Loma High School in Rancho Cucamonga , CA

Men's Wrestling


Wills Bronson from Christian Brothers High School in Tupelo, MS

Chase Nutting from Somerset , CA

Jamarion Williams from Southwest Edgecombe High School in Rocky Mount nc, NC

Angel Cabrera from Northside High School in Columbus, GA

Abdulqaadir Ahmed from Choate Rosemary Hall in Wallingford, CT

Jashon Jefferies from Ashbrook High School in Gastonia, NC

Sam Sutton from Homewood High School in Birmingham , AL

Brayden Dodd from Saks High School in Anniston, AL

Richie Patanjo from Sachem High School - East in Farmingville , NY

Zane Adams from Preble Shawnee High School in camden, OH

Women's Wrestling


You might also like…

Athletic

BeRecruited Top 10 for November 2013

Congrats to the athletes who are part of the BeRecruited Top 10 for November! These athletes have received the most coach views in the past month. Basetball Robert Mckendry from American Heritage School Of Boca/Delray in Delray Beach,...

Athletic

BeRecruited Top 5 for October 2013

Congrats to the athletes who are part of the BeRecruited Top 5 for October! These athletes have received the most coach views in the past month. Baseball Jonathan Carratala from Hialeah Gardens Senior High School in Hialeah, FL Austin...

Athletic

BeRecruited Top Ten for December 2021

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in December. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Hunter Linn from...