See all resources

BeRecruited Top Ten for July 2022


Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in July. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Joseph Bodin from Matawan Regional High School in ABERDEEN, NJ

Justin W Adams from Mississinewa High School in Gas City, IN


Alston Williamson from West Muskingum High School in Hopewell , OH

Luke Diebold from Yorktown High School in Yorktown, IN

Connor Hindley from Upper Arlington High School in Columbus, OH

William Bias from Madison High School in Madison, NJ

Cole Crocker from East Robertson High School in Orlinda, TN

Collin Chappel from Maiden High School in Maiden, NC

Zachary Chisolm from Kennard-Dale High School in New Park, PA

Men's Basketball


Josh Rosen from Nordhoff High School in Ojai, CA

Sebastian Marines from Moody High School in Corpus Christi , TX

Ayden Duguay from Fairhaven High School in Fairhaven, MA

Tylor Kashmire Hunter from St. Benedict's Prep School in Plainfield , NJ

Landyn Isaiah Grant from White Oak High School in Longview, TX

Brandon Hodge from Sanger High School in sanger, TX

Ryan Guerrero from Southmoore High School in Moore, OK

Jamey Beston from St. Thomas High School in Sugar Land, TX

Anthony Simmons from Bethel High School in Spanaway, WA

Andrew Ross from Wossman High School in Monroe , LA

Women's Basketball


Lizzy Bennett from West Salem High School in Salem, OR

Keyleigh Johnson from Huntington High School in Huntington, WV

Kylie Loomis from Minooka Community High School in Channahon, IL

Sydney Dixon from Germantown Friends School in Merion Station, PA

Elizabeth Cheek from Justice High School in Falls Church, VA

Megan Janson from Collinsville High School in Collinsville, IL

Madison Clay from Cypress, TX

Antonia Veasley from Comstock Park High School in sparta , MI

Kori Beasley from Collegium Chater School in Coatsville , PA

Triseana Annie’ Williams from Jones College Prep High School in Chicago , IL

Men's Diving



Bennet Christian Loving from Webster Groves High School in SAINT LOUIS, MO

Luke Vlases from Mount Rainier High School in Des Moines, WA

Jay Wilkinson from Somers Senior High School in Yorktown Heights, NY

James Wolf from Moeller High School in Loveland, OH

Jacob Lehman from Carmel High School in Carmel, CA

Ethan Hunter from Ridge Point High School in Missouri City, TX

Tyler Michael Hoard from Walton High School in Marietta, GA

Mitchell Brown from Chelsea High School in Chelsea, MI

Alexander Mark Just from Florida Virtual High School in Indian Rocks Beach , FL

Women's Diving


Michaella Sue Rhodes from Allegany-Limestone High School in Allegany, NY

Audrey Dietz from Mat-Su Career And Technical High School in Big Lake, AK

Lauren Hargnett from Leesville Road High School in Raleigh, NC

Anna Shay Petke from Bethlehem Catholic High School in Bethlehem, PA

Chloe Grace LaCount from East Bernard, TX

Ashlynn Mixon from Loveland High School in Loveland, CO

Ashley Lauren Van Milligan from Liberty High School in Colorado Springs, CO

Grace Weisse from West Aurora High School in North Aurora, IL

Evie Rose Smith from Bromley, Kent , AL


Men's Track and Field, XC


Luke Ramirez from Rio medina, TX

Maccoy Lenaord McMahon from La Salle Institute in Averill Park, NY

Braden Lipgens from Goddard, KS

Jevaun Angell from Hoosick Falls High School in Hoosick Falls, NY

Diego Verduzco from Hobart High School in hobart, IN

Matthew Asaeda from Millennium High School in New York, NY

Thomas Emhuff from Westland High School in GALLOWAY, OH

Joshua Lindblom from Bartram Trail High School in Saint Johns, FL

Charlie Gail from Providence High School in Charlotte, NC

Luke Czarnecki from Lisbon High School in Mount Vernon, IA

Women's Track and Field, XC


Cassandra Hitch from South Florence High School in Florence, SC

Abby Wood from Naperville Central High School in Naperville, IL

Amber Carter from Pickerington High School Central in PICKERINGTON, OH

Camilla Lash from Darien High School in Darien, CT

Lesli Salas from Cornerstone Christian School in San Angelo , TX

Shakiya Nichols from South Pointe High School in Rock Hill, SC

Teodora Iovi from Brunswick High School in Brunswick, OH

Anna Marie Harden from John Hersey High School in Arlington Heights, IL

Claire Victoria Zurowick from Grosse Pointe South High School in Grosse Pointe Park , MI

Erin Deak from New Oxford Senior High School in Hanover , PA

Women's Field Hockey


Gabby Poillucci from Oakland Catholic High School in Pittsburgh, PA

Kate Nury from Shady Side Academy Senior School in Allison Park, PA

Grace Maurice from The Cheshire Academy in CLINTON, CT

Lydia Miller from Greenwood High School in Millerstown, PA

Gracie Jalosinski from Mount Saint Joseph Academy in Philadelphia , PA

Keiran Haywood from wilmington, DE

Rebecca Zakrzewski from Central Bucks High School-South in Warrington, PA

Carrie Redwood from Morris Hills High School in Rockaway, NJ

Megan McLain from Pocono Mountain East High School/Academ in Stroudsburg , PA

Men's Football


Steven J Moon from Churchill County High School in Fallon, NV

Cameron Alexander McFarlin from University Academy in Kansas City, MO

Gavin A Johnson from Oak Park & River Forest High School in Oak Park, IL

Fletcher Gleeson from Arvada , CO

Omaryion Vanzant from Seagoville High School in Seagoville , TX

Sohail Rasoolzai from Thornton High School in Thornton , CO

Jacob Cabrera from Port Neches-Groves High School in Groves, TX

Terry Mitchell from Memphis Academy of Science And Engineering in Memphis , TN

Isaac Wagner from McDonald County High School in Seneca, MO

Martavious Cheairs from Fayette Ware Comprehensive High School in Somerville , TN

Men's Golf


Thomas Broshears from Reitz Memorial High School in Evansville, IN

Titus James Boswell from Monrovia Junior-Senior High School in Monrovia, IN

Chaz P. Colucci from Saratoga Springs High School in Saratoga Springs, NY

Matthew Baxley from North Augusta High School in Beech Island, SC

Zach Ekvall from Forest Lake Senior in WYOMING, MN

Evan Lawson from Rossville Senior High School in Rossville, IN

Ethan Dandrow from Lake Forest Academy in Naperville, IL

Parker L Bopst from Manchester Valley High School in Hampstead, MD

Carson Erickson from Sleepy Eye Secondary in Comfrey, MN

William Luke Harris from Berkner High School in Garland, TX

Women's Golf


Nina Shaffer from Green High School in Uniontown, OH

Jessica Jolly from Rockford High School in Rockford, MI

Emily Windham from Bremond High School in Bremond, TX

Allison Ward from Frederick High School in Frederick , MD

Hailey Lynn Smith from Timberland High School in Wentzville, MO

Cadance Megam Beuckelare from John McGregor in Chatham, ON

Anna Catherine Robbins from Lebanon Senior High School in Lebanon, IN

Madison M Nelson from Lawrenceburg High School in Lawrenceburg, IN

ELLA K BOYER from Tuscola High School in Tuscola, IL

Grace Wang from Rochester Adams High School in Rochester Hills, MI

Men's Ice Hockey


Michael Azzarone from Notre Dame High School in Seymour , CT

IAN Wells from Northwest High School in High Ridge, MO, MO

Women's Ice Hockey


Rachel Proulx from Grafton Memorial Senior in South Grafton, MA

Men's Lacrosse


Carter Ashton Caron from Paw Paw High School in Decatur, MI

Jaxson Alain Roy from New Westminster Secondary School in New Westminster, BC

Patrick Roy from North Andover High School in North Andover, MA

Quintin Filizetti from St. Ignatius Boys High School in Avon Lake, OH

Reid Ostrowski from Iroquois Senior High School in Elma, NY

Carter Munson from General Brown Junior/Senior High School in Watertown, NY

Ryan Hamberg from Lakota East High School in Liberty Twp, OH

Women's Lacrosse


Mylin Lemke from St. Michael-Albertville Senior in Saint Michael , MN

Emma Suzanne Garland from Topsail High School in Hampstead, NC

Jessica Shults from New Dorp High School in Staten Island, NY

Kendall Hope Stake from Newport Beach, CA

Hailey Lewkovich from Shoreham-Wading River High School in Wading River , NY

Paige Alee Medlin from Vero Beach High School in Fort Pierce Florida, FL

Natalie Martin from Adlai E Stevenson High School in Long Grove, IL

Tessa Cost from Smithfield Senior High School in Greenville, RI

Kayleigh Knight from Dupont Manual High School in Louisville , KY

Angela Helen Long from East Bridgewater High School in Bridgewater, MA

Men's Rowing



Wyatt Campagna from Carlsbad, CA

Adam Curran from Classen High School of Advanced Studies in Oklahoma City, OK

James Casper from Avon, OH

Matthew Chytil from Acton-Boxborough Regional High School in Acton, MA

Katherine Lee from Wilmington Friends School in Chadds Ford, PA

Matthias Simms from Nassau

Matthew Provencal from Northfield Mount Hermon in Colrain, MA

Sara P Adler from Pine Crest School in Hollywood, FL

Hugh David Torkelson from South Eugene High School in Eugene , OR

Women's Rowing


Ella McManus from San Francisco, CA

Sofia Frushtick from Redwood High School in Tiburon, CA

Prisha Parashar from Dublin High School in Dublin, CA

Meghan Harris from Guelph

Nora Redding from Orono Senior in Wayzata, MN

Mara McBride from Fayetteville-Manlius Senior High School in Manlius, NY

Chloe Casement from Sacred Heart Cathedral Prepara in San Francisco, CA

Lilly Dulin from Maryville, TN

Emma Esther Grogan from Eastlake High School in Chula Vista , CA

Ellis Elizabeth Parr from Greensboro Day School in Greensboro, NC

Men's Soccer


Grant Hardeman from Elida High School in Lima, OH

Tyler Joshua Morgan from Katy High School in Brookshire, TX

Alex Edmondson from Roger Bacon High School in Cincinnati , OH

Aiden McCrory from Covenant Christian High School in Avon, IN

Rylan Secovich from The MacDuffie School in Southwick , MA

Andrew Salvadori from Messalonskee High School in Windsor, ME

Guillermo Angel Arias III from New Caney High School in New Caney, TX

Angel De Leon from Reagan High School in Houston , TX

Daniel Paul Slivka from Hilliard Bradley in Hilliard, OH

Carson Leonard from Hillsboro High School in Hillsboro, MO

Women's Soccer


Karis Alivia Knaggs from Spring Hill High School in Spring Hill , TN

Hailey Rockwell from James A. Green High School in Dolgeville , NY

Kamryn E Bea from Christian High School in O Fallon, MO

Alexandra Cook from Somerset, MA

Lauren Nevins from ST. CHARLES, MO

Mia Alexis Schena from Swampscott High School in Nahant, MA

Angelina Michele Lane from Boyd Buchanan School in Ooltewah , TN

Noura E Hamed from Patriot High School in Land O Lakes, FL

Taylor Marie Sabo from Chattanooga School For the Arts And Sciences in Hixson, TN

Hannah Grace Bukowski - ECNL from Plainfield North High School in Plainfield, IL

Women's Softball


Gianna Lawrence from Sandwich Community High School in SANDWICH, IL

Brooklyn Fay Busby from Summit Academy North High School in Westland , MI

Addison Hannah Lange from Southern Boone High School in Ashland, MO

Emerson Anderson from Missouri Valley High School in Missouri Valley, IA

Brianna Krinsky from Clarkstown North Senior High School in New City , NY

Ella Hyatt from Sterling Heights Senior High School in Sterling Heights , MI

Samantha Noel Rosenberger from Riverside High School in Beaver Falls, PA

Camryn McMillan from Lake Fenton High School in GRAND BLANC, MI

Arianna Bustos from Lakeland High School in Howe, IN

Madison M Leckrone from Pattonville Senior High School in Maryland Heights, MO

Men's Swimming


Iden Farzadeh from St. George's School in Forest Hills, NY

Ryan Bates from Joliet West High School in JOLIET, IL

Christopher Tran from Fishers High School in Fishers, IN

Ryan Bambrick from Charlotte Catholic High School in Charlotte, NC

Ben A Brandt from Woodson High School in Annandale, VA

Brendan T Ulewicz from Evansville, IN

Michael John Erickson from Lockport Township High School East in Lockport, IL

Gavin McCarter from Marvin Ridge High School in Waxhaw, NC

Eddie J Smith from Connetquot High School in Bohemia, NY

Joseph Lundgren from Lincoln-Way East High School in Frankfort, IL

Women's Swimming


Cassandra Hitch from South Florence High School in Florence, SC

Madison A Joy from Emsley A Laney High School in Wilmington , NC

Ann Rogers from Portland , TX

Noelle Marie Bryan from Indianapolis, IN

Teagan Holladay from Piper High School in Kansas city, KS

Elizabeth Lee Shaffer from Pine-Richland High School in Gibsonia, PA

Anika Horvath from Saratoga Springs High School in Ballston Spa, NY

Catherine Hyde from Silverton High School in Silverton, OR

Elizabeth Jane Williams from Brownsburg High School in Brownsburg, IN

Lydia Sturgeon from Granville High School in Newark, OH

Men's Tennis


Josh Pardue from Surry Central High School in Siloam, NC

Oscar Kapinos from Portage High School in Valparaiso, IN

Cristobal Rios from Pike Road, AL

Sami Kazi from Cumberland Valley High School in Mechechanicsburg, PA

Bryce Tomasino from Granby Memorial High School in Granby, CT

Angelo Malek from Timberland High School in Lake Saint Louis , MO

Evan Lawson from Rossville Senior High School in Rossville, IN

John Funk from Paul D. Schreiber Senior High School in Port Washington, NY

Henry Winiecki from Jaffrey, NH

Joshua Fraser from St George, UT

Women's Tennis


Sakia Hardy from Joe T. Robinson High School in Little rock , AR

hallie brown from Kenston High School in chagrin falls, OH

Addison Raebel from Lakeland Senior High School in Rathdrum, ID

Melanie Torres from Holy Spirit High School in Absecon , NJ

Ellie Carlson from Lakeland Senior High School in Hauser, ID

Charisse Woods from Cass Technical High School in Detroit, MI

Jensen Lynnes from Wellington High School in Wellington, KS

Mariann Everitt from Manti High School in Manti, UT

Ameera Malik from Elizabeth Seton High School in Northeast, DC

Vanessa Estrada from Ronald Reagan Doral Senior High School in Doral, FL

Men's Volleyball


Rylan Secovich from The MacDuffie School in Southwick , MA

Seth Richards from Bellows Free Academy in St.Albans, VT

Women's Volleyball


Emma Willow from Fairview High School in Fairview, PA

Allie Wienke from Woodstock High School in Woodstock, IL

Sophia Marie Menke from Pine-Richland High School in Wexford, PA

zion williams from Andalusia High School in Andalusia, AL

Skylar M Ogden from Neuse Baptist Christian School in Youngsville , NC

Myah Cressy from South Delta Senior Secondary in Point Roberts , WA

Hannah Kelley from Ursuline Academy (Pk-12) in Wilmington, DE

Zoey Davis from Carmi-White County High School in Carmi, IL

Sarah Hart from Liberty High School in Marriottsville, MD

Marki Palmer from Anderson County High School in Lawrenceburg, KY

Men's Water Polo


Women's Water Polo


Taylor Katherine Lambert from Marina High School in Huntington Beach, CA

Hayden Clark from Murrieta Mesa High School in Murrieta, CA

Seren Uzkan from New Trier Township High School Winnetka in Northfield, IL

Jordynn Lyday from Clovis North in Fresno, CA

Teagan Kowalik from Springfield Township High School in Oreland, PA

Sonia Lynn Brenner from Newberg High School in Newberg, OR

Madison Armijo from Albuquerque, NM

Adele Davis from Gunn (Henry M.) High School in Palo Alto, CA

Sydney Poor from Hamersley

Men's Wrestling


Gabe Aldaco from Grapevine High School in Grapevine, TX

Jackson Rustad from Gilbert , AZ

Lee Allen Borders from Otsego High School in Deshler, OH

Jacob Reeves from Sam Houston High School in Moss Bluff, LA

Chandler Ayden Crawford from Raleigh, NC

Cody Torres from Anderson High School in Anderson, CA

kayle J bearson from Thomas Jefferson High School in KENT, WA

Michael Salazar from Hesperia High School in Hesperia, CA

Michael Bannerman-Blankson from Kankakee High School in Kankakee , IL

Payton Thomas from Moore High School in Moore, OK

Women's Wrestling


You might also like…

Athletic

Recovery Drinks For After Performance Success

by Gwinn Nixon When you are an athlete you train, and when you train you need to recover so you can continue to train hard.  This week I want to give you the insight on what you need to look for in a quality recovery drink.  The most...

Athletic

BeRecruited Top Ten for October 2021

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in October. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Gavin Umbenhauer...

Athletic

BeRecruited Top Ten for October 2016

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in October. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Alexis Castillo from...