See all resources

BeRecruited Top Ten for March 2018


Winners blog

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in March. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Gary Lee Zancanelli from Rockhurst High School in Kansas City, MO

Conner Wagstaff from Ellsworth High School in Ellsworth, ME

Quin Nessel from Huntington High School in Huntington, WV

Stephen Johnson from Massaponax High School in Fredericksburg , VA

Dylan Jakob Zug from St. Joseph Christian School in St. Joseph, MO

Taylor Howell from Jackson, TN

Elijah J. Dale from St. Pius X High School in Saint Louis, MO

Drew Deutsch from Lawrence Free State High School in Lawrence , KS

Skylar Morris from North Callaway High School in Centralia, MO

Brady Antolick from Hazleton Area High School in Hazleton , PA

Men's Basketball


Luke Lawson from Coeburn, VA

Brice Moore from Warren High School in Fred, TX

Luke Feely from Argyle High School in Argyle, TX

Karl Engel from Jacksonville , FL

Devante Nelson from East Stroudsburg Senior High School North in Bushkill, PA

Joel Otero-Sosa from Forest Hill High School in Boynton , FL

Kevin McAuliffe from Bethesda-Chevy Chase High School in Bethesda, MD

Cameron Ramage from Allen, KY

Dalton Perkins from Mason County High School in Maysville, KY

Devyn Bandusiak from Sisler High School in Winnipeg

Women's Basketball


Daina Frasca from Ellenville High School in Ellenville, NY

Rose Burnham from Freedom High School in South Riding, VA

Sydney Kennard from Bishop Ireton High School in Falls Church, VA

Jordan Lande from Sachse High School in Sachse, TX

Kiera Bush from Cleveland High School in seattle, WA

Lilly Christine Edwards from Dublin Coffman High School in Dublin, OH

Neva Richard from Pocono Mountain East High School/Academ in Mountainhome, PA

Savannah Campolo from Oroville High School in Oroville , CA

Ra'Mya Votaw from Kenwood High School in Clarksville, TN

crystal hardrick from Hinsdale South High School in willowbrook, IL

Men's Diving


Griffin M Brooks from Union County Vocational Technical High School in Berkeley Heights, NJ

Nicholas Nocita from John Hersey High School in ARLINGTON HEIGHTS, IL

Karsten Dixon from Kennesaw Mountain High School in Kennesaw, GA

Sam W Henninger from Abington Senior High School in Glenside, PA

Nicholas Sean Hart from Laurel Springs School in Lafayette, IN

Ryan M Cohn from Glenbrook North High School in Northbrook, IL

Patrick O'Brien from Cox Mill High School in Huntersville, NC

Nicholas McCann from San Antonio, TX

Spencer Edward Bystrom from Beachwood High School in Beachwood, OH

Alexander Burt from Blue Springs South High School in Lees Summit, MO

Women's Diving


Carmella Elizabeth De Cecco from Aden Bowman Collegiate in Saskatoon

Evelyn Geier from Carmel, IN

Emily K Quill from Becker Senior in Becker, MN

Meredith Canova from Quince Orchard High School in Gaithersburg, MD

Hannah Craley from Redding, CT

Alyssa Clairmont from Martin Collegiate in Regina, SK

Britney Meienburg from Napoleon High School in Napoleon, OH

Olivia Anne Stotz from Lyons Township High School North Campus in Western Springs, IL

Cassie Graham from Clarksburg High School in Germantown, MD

Lexie Layne from Findlay High School in Findlay, OH

Men's Track and Field, XC


Jacob Alexander Jackson from Central Catholic High School in Toledo, OH

Ashon Calhoun from Pottsgrove Senior High School in Pottstown, PA

Mohannad Khattab from college station, TX

Thomas Lucero from Santa Fe Indian School in Santo Domingo pueblo, NM

Charles Brylan Shirley from Lake View, AL

Katelyn Malcom from Glenwood Senior High School in Glenwood, IA

Jack Holeck from Northwood High School in Apex, NC

Andrew Barce from Blackhawk Christian Junior-Senior High School in Fort Wayne, IN

Edward Kivett from Habersham Central High School in Clarkesville, GA

Hunter Stallings from Sloan-Hendrix High School in Imboden, AR

Women's Track and Field, XC


Citlalli Uriarte-Ayala from South Lenoir High School in Pink Hill, NC

Mallory Dolan from Creekview High School in Canton, GA

Lola Posey from Hawkins High School in Hawkins, TX

Cindy Lin from Calvary Christian High School in Saint Petersburg, FL

Tamara Skoric from Bad Axe High School in Bad Axe , MI

Calise Moore from Cypress , TX

Nadia Williams from Fort Mill High School in Fort mill, SC

Essence Newkirk from New Hanover High School in Wilmington , NC

Victoria Carreiro from Westerly High School in Westerly , RI

MeKayla Brown from Ridge View High School in Elgin, SC

Women's Field Hockey


Denise Seebold from Mifflinburg Area Senior High School in Mifflinburg, PA

Lauren E Fallon from Bishop Feehan High School in Sharon, MA

Mikaela Fallon from Bishop Feehan High School in Sharon, MA

Kaitlyn Marie Johnson from Auburn Senior High School in Auburn, MA

Lisa Clarke from Nanuet Senior High School in Nanuet, NY

Maliea Kelso from Skowhegan Area High School in skowhegan, ME

Hannah Rolfe from West Bridgewater Junior-Senior in West Bridgewater, MA

Amelia Raucci from North Branford High School in N BRANFORD, CT

Emelia Rhys Mulligan from Hollis/Brookline High School in Hollis, NH

Kate Jenna Mandell from East London , AL

Men's Football


Jacob Alexander Jackson from Central Catholic High School in Toledo, OH

Scott Kase from Loyola High School in Manhattan Beach, CA

Louie Thrall from Malibu High School in Malibu, CA

Kristian Ruth-Brown from Milton Hershey School in Hershey, PA

Nick Maroon from Cardinal Mooney High School in Parrish, FL

Jordan MONTGOMERY from Monroe High School in Monroe, WI

Zakary Alberts from Byron High School 9-12 in Byron, IL

JR Edward Scott from The Dalles-Wahtonka Union High School in The Dalles, OR

Terence Thorpe Jr. from George Walton Academy in Snellville, GA

Andrew M Bartholomey from Socastee High School in Myrtle Beach , SC

Men's Golf


Noah Tews from Anoka Senior in Ramsey, MN

Jonathan Suchoski from Plainfield, IL

John Stokes from Dickson County High School in Dickson, TN

Gaige Thille from VILLE PLATTE, LA

Jared C Huckaby-Lerman from Dr. Phillips High School in Orlando, FL

Phineas McCarty from Covington Community High School in Covington, IN

Logan Hansen from McKinleyville High School in McKinleyville, CA

Roy ( RJ) Moya Jr. from Three Rivers High School in three rivers, TX

GONZALO MORENO from SEVILLA

Parker David Perentis from Louisburg High School in Louisburg, KS

Women's Golf


Abigail Castillo from Eastwood High School in El Paso, TX

Gerdur Ragnarsdottir from Kopavogur

Grace Wischmeyer from Union County High School in Blairsville , GA

Olivia LeBaron from Caledonia High School in Caledonia, MI

Mariah Johnson from Dutchtown High School in Hampton, GA

Finally Sarah Eloisa Cordova from Ruidoso High School in Ruidoso, NM

Caroline Wing from Benet Academy in Indian Head Park, IL

Nakeithia Butcher from Pine Forest High School in Linden, NC

Cassidy Schnell from DeForest, WI

Rebecca Ee Xin Lau from PUCHONG

Men's Ice Hockey


Dane Heckmann from Allderdice High School in Pittsburgh , PA

Tyler James Smith from St. Anthonys High School in Babylon, NY

Kam Ottenbreit from Grosse Ile High School in Grosse Ile, MI

Parris Fromm from Springfield Southeast High School in Springfield, IL

Matthew Riva from Port Robinson

scott megraw from Roman Catholic High School For in phila, PA

Will Edward Leamy from Sylvania Southview High School in Sylvania, OH

John Morley Drury from Westlake High School in Thousand Oaks, CA

Christopher James Leonardo from Jefferson High School in Oak Ridge, NJ

Noah Taron from Shawnigan Lake School in Mill Bay

Women's Ice Hockey


Hailey E Martin from St. George's School in Berkley, MA

Sara Gargasz from Seneca Valley Senior High School in Cranberry Township, PA

Haleigh Tyler Cleveland from Union Endicott High School in Endicott, NY

Tessa Landry from Radnor Senior High School in Rosemont, PA

Camryn Alexis Salmonsen from Faribault Senior in Faribault, MN

Grace Schulte from Little Falls Senior in Little Falls, MN

Katelyn Marie Brezniak from Toms River, NJ


Karlie Ries from St. Marys Junior-Senior High School in Sleepy Eye, MN

Camille Chan from St. Joseph's College in Toronto, ON

Men's Lacrosse


James Ridge from Shenandoah High School in Placerville, CA

Leighton Baber from Madison Central High School in Richmond , KY

Jimmy Huynh from John F. Kennedy High School in Silver spring , MD

Foster Perkins from East Lake High School in Clearwater, FL

Colin M Wheeler from Wenatchee High School in Wenatchee, WA

Jaiden Robbins from Gates-Chili High School in Rochester, NY

Nate Rumpf from De La Salle High School in Pleasant Hill, CA

A.J. Caturay Jr. from Eastlake High School in Chula Vista, CA

Christian Gonzalez from Tampa , FL

Isaiah Drafton from T. C. Williams High School in ALEXANDRIA, VA

Women's Lacrosse


Adriyana Galychanivska from John Dewey High School in Brooklyn, NY

Laurelle Weisbrod from South Delta Senior Secondary in Delta

Habibah Bikhit from Dalton High School in dalton, GA

Sela Nicole Kent from Binghamton High School in Binghamton, NY

Julia Banfield from Sequoia High School in Redwood City, CA

Whitney R Kueltzo from Waubonsie Valley High School in Aurora, IL

Kyleigh Rose Swindle from Republic High School in Republic, MO

Taylor Waklatsi from Blythewood High School in Columbia, SC

Aurbrey Jerome from Park Vista Community High School in lake worth, FL

Nina Cirelli from Pittston Area Senior High School in Pittston, PA

Men's Rowing


Max Wind from Evanston Township High School in Evanston, IL

Peter Hoffman from Saratoga Springs High School in Saratoga Springs , NY

Aidan Rowland from Brophy College Prep in Phoenix , AZ

Alex Gosek from Council Rock High School North in Washington Crossing, PA

Aidan Mahaffey from Junipero Serra High School in San Mateo, CA

Aidan Braithwaite from Milton High School in Milton, MA

Wyatt Jebef from Malibu High School in Agoura Hills, CA

Thane Gallo from Northern Highlands Regional High School in Upper Saddle River, NJ

Gearoid Ridenour from North Allegheny Senior High School in Gibsonia, PA

Liam Cusack from Bethpage Senior High School in Bethpage, NY

Women's Rowing


Stephanie Nicole Rebottaro from Monte Vista Christian School in Scotts valley , CA

Ellie Vry from West Catholic High School in Grand Rapids, MI

Alisa AnnJean Azzarelli from St. Anthonys High School in Nesconset, NY

Keely Willems from Allen High School in Allen, TX

Katelyn Craven from National Cathedral School in McLean, VA

Natalie Timinskas from Cary Academy in Raleigh, NC

Catherine Smyth from Walnut Hills High School in Cincinnati , OH

Julia Lee from Perrysburg High School in Perrysburg, OH

Rachel Della Valle from Welland

Hanna Louise Davis from The Pingry School in Summit, NJ

Men's Soccer


Dan Deblaise from McCluer High School in St. Louis , MO

vitalis missinhoun from Curtis High School in staten island, NY

Satchell j Ekblad from Lincoln Secondary in lake city, MN

Alejandro Guzman from B F Terry High School in Rosenberg, TX

Raul Ramirez Salas from Tacoma, WA

Amichia De blaise from McCluer High School in St.louis, MO

Diego Soriano from Guyer High School in Denton, TX

Evan Bartz from Jefferson High School in Jefferson , WI

armen grigorian from Francis Howell Central High School in st.charles, MO

Ramiro Tovar from Plainfield East High School in Bolingbrook, IL

Women's Soccer


Citlalli Uriarte-Ayala from South Lenoir High School in Pink Hill, NC

Emily Paige Richard from Fort Mill High School in Tega Cay, SC

Gianna Mendez from Prattville High School in Prattville , AL

Megan Mihalko from Whitney Point Senior High School in Lisle, NY

Chloe Dedic from Oakville Senior High School in Imperial, MO

Alize Zena Becerra from Truman High School in Independence, MO

Anna Logan Yeargan from Appling County High School in Baxley, GA

Gisell Delgado from W H Adamson High School in Dallas, TX

Haylee Niemann from Arbor View High School in Las Vegas, NV

Jordan Lande from Sachse High School in Sachse, TX

Women's Softball


Savannah Shaw from Bartlett High School in Bartlett, TN

Timmya Williams from Reynolds High School in Winston Salem , NC

Abigail Grace Schrandt from Pennsbury High School West in Yardley , PA

cecilia Ruiz from Morningside High School in Inglewood, CA

Ashley Watts from Lakeview High School in Sandy Lake, PA

Kaitlyn Hutchins from Starpoint High School in Wheatfield, NY

Samantha Morgan Beeler from Dulaney High School in Baldwin, MD

Kelcey Oesterling from Cumberland Valley High School in Mechanicsburg, PA

LINDSAY Mitchell from Billerica Memorial High School in BILLERICA, MA

Ariyohn Edmondson from Voyageur Consortium High School in Detroit , MI

Men's Swimming


John Czubati from Ponte Vedra High School in Ponte Vedra, FL

Joshua Mohamed from Bakersfield Christian High School in Bakersfield, CA

Benjamin Rojewski from livonia, MI

Ethan Scott Banks from University School in Pepper Pike, OH

Marco Antonio Castillo from Pasadena Memorial High School in Pasadena, TX

Matthew Melican from Grosse Pointe South High School in Grosse Pointe Park, MI

Alan Flower from Centerville High School in Centerville, OH

Sean McCleary from Newtown High School in Newtown, CT

Austin Matthew Kinsler from Hendersonville High School in Hendersonville, TN

Carson Spina from Whitesboro High School in Marcy, NY

Women's Swimming


Jamie Taylor Morgan from Katy High School in Brookshire, TX

Rochelle Jackson from Jacksonville, FL

Kaitlynne Haag from Mandan High School in Mandan, ND

Annalise Cheshire from Dallas Senior High School in Dallas, PA

Shani Evans from Hollidaysburg Area Senior High School in Hollidaysburg, PA

Taylor Morey Holderfield from Lane Technical High School in Chicago, IL

Sara Reynolds from Carlisle School in Danville, VA

Jasmine Hull from Hamilton, NJ

Annie Newsom from Bret Harte Union High School in Murphys, CA

Natalia Nikolic from Oak Park & River Forest High School in Oak Park, IL

Men's Tennis


Donovon Jackson from Rutland High School in Lizella, GA

Daniel Hermosisima from West High School in Torrance, CA

Zechariah Hawkins from Skyline High School in Dallas, TX

Cherith Sain from Bleckley County High School in Cochran, GA

Ramsey Alahmad from Pleasant Grove High School in Wilton, CA

Dimitri Ingrassia from Aix-en-Provence

Nick Galasso from Cherokee High School in Canton, GA

Camilo Cuadros from Christian County High School in Hopkinsville, KY

Griffin Smith from Beechwood High School in Ft Mitchell , KY

Jacob Chapman from Moorhead High School in Moorhead, MN

Women's Tennis


Valentina Martin from The First Academy in Orlando , FL

Taylor Webb from China Spring High School in China Spring, TX

Brynlee Shults from Churchill County High School in Fernley, NV

Lisette Pham from Anderson High School in Austin, TX

Maria Schoder from Perkins High School in Sandusky , OH

Trinity Katana Chow from Glen Cove High School in Glen Cove, NY

Valeria Cruz from East High School in Des Moines , IA

Lizi Morgoshia from Tbilisi

Lily Keniford Kimble from James Wood High School in Winchester , VA

Carlie Sheppard from Effingham County High School in Sylvania, GA

Men's Volleyball


Nathaniel Sage from Cuba-Rushford High School in Cuba, NY

Aaron Joseph Gunarich from Spring Grove Area Senior High School in Spring Grove, PA

Nick Michael Cozza from Plainfield East High School in Plainfield , IL

Ryan Carlson from Murrieta Valley High School in Murrieta, CA

Christopher Bisgaard Calder from Great Oak High School in Temecula, CA

Zakobe j Streater from Sterling High School in Lindenwold , NJ

Gift Jordan Phiri from mzuzu, AL

Parker Powell from Lindbergh Senior High School in St. Louis, MO

Cade Wilfert from Mountain View High School in Mesa, AZ

Jonathan X Fuller from Colonie Central High School in Albany, NY

Women's Volleyball


Elena Ivanova Hadzhieva from LaPorte, TX

Briana Strobert from Swansea High School in West Columbia, SC

Kaci Lanae Raley from Quitman High School in Quitman, TX

Hannah Anne Simmons from Te Puke

Kendall Kilchrist from Foster High School in Richmond, TX

Sela Nicole Kent from Binghamton High School in Binghamton, NY

Victoria Rudolph from Downingtown High School East Campus in Chester Springs, PA

Brook Kennedy-Ann Jefferson from Pearland, TX

Isabel Warner from St. Edward Central Catholic Hi in Elgin, IL

Maggie Bourgholtzer from Englewood High School in Jacksonville, FL

Men's Water Polo


Michael Douglas staine from La Habra High School in whittier, CA

Jacob Tamkin from Loyola High School in Los Angeles , CA

John Balog from St. Francis High School in Glendale, CA

Sawyer Alford from Bret Harte Union High School in Avery, CA

Michael French from Los Osos High School in Alta Loma, CA

Adam William Engelke from Santa Margarita Catholic High School in Rancho Santa Margarita, CA

Carson Brenner from Chino Hills High School in Chino Hills, CA

Braden Birdsall from Roseville High School in Roseville , CA

Skyler Knoflick from Northgate High School in Concord, CA

Chase Reinhold from Santiago High School in Corona , CA

Women's Water Polo


Mckenna A Scott from Alta Loma High School in Alta loma, CA

Emily Herreman from Colony High School in Ontario, CA

Adrianna Skyler Lugo from Mira Mesa Senior High School in San Diego, CA

Alison Berg from Los Gatos High School in Los Gatos, CA

Hailey Kerrick from Santana High School in lakeside , CA

shaylin weygandt from Mar Vista Senior High School in imperial beach, CA

Christina Hernandez from Mater Dei Catholic High School in Chula Vista, CA

Delanie Gearing from Northgate High School in Walnut Creek, CA

danielle cary from North (John W.) High School in riverside, CA

Skylar Winter from Ponderosa High School in Camino, CA

Men's Wrestling


Orlandis Coats from Kirkwood Senior High School in Saint Louis, MO

Jacob Alexander Jackson from Central Catholic High School in Toledo, OH

Brandon Kent from O Fallon High School in O'Fallon, IL

Carl Banks from Irvington High School in East Orange , NJ

Colton Lawrence from Duncan U. Fletcher High School in Jacksonville, FL

Julius Shankle from watauga, TX

Nathan Robbins from Eastern York High School in Wrightsville , PA

Caleb James Brooks from Circleville High School in Canal Winchester , OH

Eugene Philip Lee from Maine South High School in Park Ridge, IL

Jennifer Bernhard from Northwestern Lehigh High School in New Tripoli, PA

Women's Wrestling


Malorie Soto from Stockdale High School in Bakersfield, CA

miriam ahedo from Alisal High School in SALINAS, CA

Ashley Marie Arroyos from Austin High School in El Paso, TX

Jordynn Robson from Branham High School in San Jose, CA

Augustina Ulekuchinyere Ijoma from Cypress Falls High School in Houston, TX

Morgan Paige Shines from Chiawanna High School in Pasco, WA

Lillian Humphries from Blue Ridge High School in Taylors, SC

Yvania Foley from Rancho Cucamonga High School in Rialto, CA

Itzel Ceja from Arlington , WA


You might also like…

Athletic

Recovery Drinks For After Performance Success

by Gwinn Nixon When you are an athlete you train, and when you train you need to recover so you can continue to train hard.  This week I want to give you the insight on what you need to look for in a quality recovery drink.  The most...

Winners blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for October 2018

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in October. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Jack Gottlieb from...

Athletic

BeRecruited Top 10 for April 2015

Each month, we compile a a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in April. Congratulations to our athletes and keep up the good work!   Men's Baseball Kevin...