See all resources

BeRecruited Top Ten for March 2021


Winners blog

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in March. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Kristopher Sosnowski from Jesuit High School in Lutz, FL

Landon Wagner from Montgomery High School in Santa Rosa, CA

Alston Williamson from Hopewell , OH

Daniel Almonte from New Rochelle High School in New Rochelle, NY

Nicholas Brian Capraro from West Orange High School in Ocoee, FL

Ahmad Dayem from Cypress Bay High School in Weston, FL

Noah Tincher from Stephen T. Badin High School in Hamilton, OH

Kevin Galligani from Lowell Catholic High School in Dracut, MA

Nick Peterson from Hollidaysburg Area Senior High School in Duncansville, PA

Jack Mullen from King Philip Regional High School in Norfolk, MA

Men's Basketball


Elliott Lucas Henderson from ypsilanti, MI

Jaeden Merchant from Pitman (John H.) High School in Turlock, CA

Rodrigo Sebastian Oliva from Dade Christian School in Miami, FL

Badou Lowe from East High School in Anchorage , AK

Jason White from Bremerton High School in Bremerton, WA

Jordan Amiri Higdon from Freedom High School in Lutz, FL

Brayden Saxton from granger, IN

John Mayes from Mustang High School in Yukon, OK

Lance Roderick Maurer from Ypsilanti High School in Ypsilanti, MI

Nicholas B Garrett Jr. from Naylor High School in Neelyville, MO

Women's Basketball


Seattle Lettau from Waupaca High School in Waupaca, WI

Keyari Wilson-Frazier from Independence High School in Columbus , OH

Morgan Nettles from Clayton High School in St.louis, MO

Destiny Anna Cox from Bishop John J. Snyder High School in Jacksonville , FL

Tehya Adaijah Trishana Avery from Kenton Ridge High School in Springfield, OH

Sydney Soto from Pusch Ridge Christian Academy in Oro Valley, AZ

Jayla Wade from Mansfield High School in Mansfield, TX

Amaya Gray from Central Gwinnett High School in Lawrenceville , GA

Tianna Hayes from Dunbar in Dayton , OH

Mariah Witts from Ganesha Senior High School in Rancho Cucamonga , CA

Men's Diving


Harry Gresham from West Pymble, AL

Benjamin Gennadiy Steitz from Carlsbad High School in ESCONDIDO, CA

Charley Glenn Bayer from East Grand Rapids High School in Grand Rapids, MI

Tyler Jones from Satellite Senior High School in Satellite Beach, FL

Matthew Aigner from Fulshear, TX

Blake VanderJeugdt from Warren Township High School in Gurnee, IL

Callum Olmer from Norris High School in Firth, NE

Danny Silverstein from Adlai E Stevenson High School in Buffalo Grove, IL

Andrew Bennett from Memorial High School in Madison, WI


Women's Diving


Shannon Parrau from Seneca Valley High School in Germantown, MD

Alexandra Mercier from Community High School in Ann Arbor, MI

Emma Rowe from Sebring High School in Sebring , FL

MaKenna Anne Sharpe from Jonathan Law High School in Milford, CT

Andrea Gecheva from Desert Oasis High School in Las Vegas, NV

Summer Castledine from Melbourne

Isabella Perreira from Plano East Senior High School in Wylie, TX

Jenna Jagielski from Portland, OR

Sydney Tolbert from Marquette Senior High School in Wildwood , MO

Tierney Regan from Duxbury High School in Duxbury, MA

Men's Track and Field, XC


Jaxon David Bunting from Lancaster High School & Stanbery Campus High School in Lancaster, OH

Henry Hoskins from Walnut Hills High School in Cincinnati, OH

romoy grant from Mandeville

Dominic Schmick from Chambersburg , PA

Khilan Lattimore from Greenforest Christian Academy in Decatur, GA

Victor Soria from Dalton High School in Dalton, GA

Dedric Lee Jr from St. Augustine High School in New Orleans , LA

Myles Luster from George W. Jenkins Senior High School in Lakeland, FL

David Ratte from Lincoln in Jersey City, NJ

Cameron Chappelle from Heritage High School in Leesburg, VA

Women's Track and Field, XC


Jazmyn Michelle Zurita from Belleville High School-East in Fairview Heights, IL

Jazmine Riley from Centerhill High School in Olive Branch , MS

mynia carter from Hattiesburg High School in houston, TX

Jada Harris from Arundel Senior High School in Odenton, MD

Rafaela Marchini de Oliveira from Novo Hamburgo

Jordyn Hubbert from Baton Rouge High School in Baton Rouge High, LA

Shanya Donaldson from Wakulla High School in Crawfordville, FL

Lineriya McGriff from Dunbar High School in Fort Myers , FL

Hannah Rose Clark from Salem , WI

Evelyn Dunne from West Potomac High School in Alexandria, VA

Women's Field Hockey


Adriana Leguia from Wilson Area High School in Easton, PA

Nicole A Fairbanks from Jeremiah E Burke High School in Auburn, MA

Julia Matczak from Cherry Hill High - West in Cherry hill , NJ

Abby Hill from Yarmouth High School in Yarmouth, ME

Nicolette Lynn Manthos from Robinson Secondary in Fairfax, VA

Alexandra Leigh Giordano from Eastport-South Manor Junior/Senior High School in Manorville, NY

Men's Football


Finley Caplan from Jensen Beach High School in Stuart, FL

Joshua Slayton from North Bullitt High School in Louisville , KY

Conor Robert Moses from Andover High School in Andover, MA

Gavin Lane Parrish from Asbury High School in Albertville , AL

Justin Thomas from Western High School in Fort Lauderdale , FL

Ameer Staten from Pierce County High School in Blackshear , GA

Atikilt Tamiru from Moorefield High School in Moorefield, WV

Antonio Bowman from Pooler , GA

Cameron Dane Doerflinger from Brooks High School in Killen , AL

Ahmad Love from Alcovy High School in Covington , GA

Men's Golf


Akash Marakath from Marriotts Ridge High School in Ellicott City, MD

Evan Eugene Brzyski from Napoleon High School in Jackson, MI

Trent Ayres from Port Perry High School in Nestleton , ON

Michael Hall from Riverbend High School in Fredericksburg, VA

Blake Bennett from Pickerington High School Central in Pickerington, OH

Anthony Shelby from South Lakes High School in Herndon, VA

Matt Rodichok from Utica High School in Johnstown, OH

Brooks Zarchin from Damascus High School in Gaithersburg, MD

Connor Hill from Arlington Catholic High School in Wilmington, MA

Ben Ellis from Doylestown, OH

Women's Golf


Makenna Askew from McKinney Boyd High School in McKinney , TX

Irene Maria Bogusz from Hampshire High School in Kingston, IL

Kathleen Rye McGinty from Avon Lake High School in Avon Lake, OH

Kelli Brown from Cass Technical High School in Detroi, MI

Ryan Norfleet from Vidalia Comprehensive High School in Alston, GA

Jessica Burdick from Rocklin High School in Roseville, CA

Isabelle Seratch from Hazleton Area High School in Hazleton, PA

Bryce Logan Robinson Schuck from Air Academy High School in Colorado Springs, OR

Isabella Ferrell from Morgantown High School in MORGANTOWN, WV

Jessica C Proulx from Vale, NC

Men's Ice Hockey


Matthew Moretti from Bishop Hendricken High School in Cranston , RI

Ojvir Singh from The Hill Academy in Oakville , ON

Mason Brown from Yale Secondary School in ABBOTSFORD, BC

Nick McBride from South Oldham High School in Crestwood, KY

Justin Ferron from Three Rivers Academy in Louiseville , QC

Noah Miles from Brainerd High School in Brainerd, MN

Nils D'Hondt from College Stanislas in Outremont, QC

Denver Damphousse from Canisius High School in North Tonawanda, NY

Danny Talbott from Parkway West High School in Manchester, MO

Joseph Bank from Oakland, CA

Women's Ice Hockey


Zoe Laming from Stillwater, MN

Rylie Lajoie from E.J. Lajeunesse in windsor, CA

Alexis Fitzsimmons from Cape Coral, FL

Breese Burlingame from Northfield Mount Hermon in BINGHAMTON, NY

Katy Lacosse from Atikokan High School in Atikokan, ON

Madeline Elisa Sauro from Moon Senior High School in Coraopolis, PA

Shannon McDonald from Burlington, MA

Karsyn Keetch from Bishop Smith Catholic High School in Petawawa

Brooklyn Warren from Lancaster High School in Depew , NY

Paige Carley Melicant from Wooster High School in West Salem, OH

Men's Lacrosse


Mason Friend from Stonewall Jackson High School in Bristow, VA

Zane Purewal Sr. from Chippewa Valley High School in Detroit , MI

Zane Purewal from Chippewa Valley High School in Detroit , MI

Noah Misenheimer from Emsley A Laney High School in Wilmington , NC

Theo Wright from El Dorado High School in Placentia, CA

nathan brasher from Meridian High School in Meridian, ID

Andrew Houck from Rutherford B Hayes High School in Delaware, OH

Liam Bernardi from Medford High School in Medford, MA

Robert "SETH" Greene from Mariemont High School in Terrace Park , OH

Benjamin Mooney from Riverside Brookfield Township High School in Riverside, IL

Women's Lacrosse


Sarah Diehl from Rollingwood, TX

Keely Hannam from Merritt island , FL

Kayla Barclay from Helix Charter High School in Lemon Grove , CA

Caitlin Leialoha Deffendall from Bryan Station High School in Lexington, KY

Elyssa Bower from John Champe High School in Stone ridge , VA

Cameron Moreno from Segerstrom High School in Santa Ana, CA

Anna Haggerty from Lyons Township High School North Campus in LaGrange , IL

Kendall Deegan from Santa Teresa High School in San Jose, CA

Autumn Gould from Cass Technical High School in Detroit, MI

Emma Jane Scott from Ashburn, VA

Men's Rowing


Andrew Scott Furlow from Eastside High School in Gainesville, FL

Connor Coyne from Upper Arlington High School in Columbus, OH

Lucas Galioglu from Lexington High School in Lexington, MA

David Ma from St. Mark's School in Middleton, WI

Ethan Skinner from Upper Arlington High School in Upper Arlington, OH

Jack Lewis Norton from Trumbull High School in Trumbull, CT

Tyler Hupart from Ramapo High School in Franklin Lakes, NJ

Joseph Serewicz from St. Charles North High School in St. Charles, IL

Seraj deCaires from Montclair High School in Montclair, NJ

Adam Jac from Brooks School in North Andover, MA

Women's Rowing


Madison Jon Proctor from Girls Prep School in Dunlap, TN

Franchesca Moore from Miami Beach Senior High School in Miami Beach, FL

Megan Billings from Andover High School in North Andover, MA

Charlotte O'Neill from Walton High School in Marietta, GA

Erin Smith from Miramonte High School in Orinda, CA

Arden Ross from Lambrick Park Secondary in Victoria, BC

Genevieve Turner from Magnificat High School in Cleveland, OH

Zoe Kuehne from Stuyvesant High School in New York, NY

Sophia Romano from Lincoln School in Warwick, RI

Ava Lindo from Blessed Trinity Catholic High School in Roswell, GA

Men's Soccer


Jaxon David Bunting from Lancaster High School & Stanbery Campus High School in Lancaster, OH

Aiden O'Sullivan from Conestoga Valley Senior High School in Lancaster PA, PA

Gadi Phillips from William M. Raines High School in Jacksonville , FL

Pablo Hoyos from Perth Amboy High School in Perth Amboy, NJ

David torres from Cali

Jaime Herrera from Lennard High School in Ruskin , FL

Michael Tepale from Manhattan Bridges High School in Bronx,New York, NY

Logan Turney from St. Charles North High School in SAINT CHARLES, IL

Connor Feighan from Lakewood High School in Woodland, MI

Gabriel Alves from Phoenixville Area High School in Phoenixville, PA

Women's Soccer


Alexa Lillian Yoder from Huron High School in Belleville , MI

Gillian Wright from South Western Senior High School in Hanover, PA

Makayla Trowell from Veterans High School in Warner Robins , GA

Ally R Herrick from Boyne City High School in Boyne city, MI

Jennifer Ramos Jimenez from South Mecklenburg High School in Charlotte, NC

kaylie A trahan from North Vermilion High School in Maurice, LA

Elizabeth Lynn Kroeze from Jensen Beach High School in Stuart, FL

Emma Grace Barter from Ballard High School in Louisville, KY

Alexia Sheppard from Hillsboro High School in leesburg, OH

Karen Ramirez from Senn High School in Chicago, IL

Women's Softball


Hailey Gaudet from John Handley High School in Winchester, VA

Haylee Katelyn Porter from Tolsia High School in Genoa, WV

Gillian M Gallagher from North Olmsted High School in Parma, OH

Morgan Ventris from Leavenworth Senior High School in Leavenworth, KS

Kaylen Baker from Tecumseh Junior-Senior High School in TENNYSON, IN

Rieli Lettsome from Waukegan High School in Waukegan, IL

Kymberly Grace Minnich from Petersburg High School in Maysville, WV

Haley Miller from O'fallon, MO

Bryana Gallagher from Clovis High School in clovis , NM

Addison Jones from Ritchie County High School in PENNSBORO, WV

Men's Swimming


Sam McLaughlin from A B Shepard High School (Campus) in Palos Heights, IL

Edward Kennedy from Roselle Park, NJ

Brayden C Atkisson from Belvidere North High School in Loves Park, IL

Shoya Yamazaki from Wm Fremd High School in HOFFMAN ESTATES, IL

W Evan Fentress from Milford High School in Milford, OH

Jacob Thomas Garbett from Spoto High School in Riverview, FL

Jasper Mpofu from Bulawayo

Jiale (Jerry) Zheng from Ridge High School in Basking Ridge, NJ

Jack Charles Graves from South Oldham High School in Crestwood, KY

Evan Klein from Abraham Joshua Heschel School in New York, NY

Women's Swimming


Bridget Dwyer from St. Francis Prep School in Franklin Sq, NY

McKenzie Tucker from Starrs Mill High School in Peachtree City, GA

Jessica Roon from Susquehanna Valley Senior High School in Conklin , NY

Hanna Boughanem from McLean High School in McLean, VA

Naya Koc from San Luis Obispo High School in San Luis Obispo , CA

Sienna Harben from Buderim

Marin McKee from Norfolk Academy in Virginia Beach, VA

Ellie Hartwig from Liberty High School in Liberty , MO

Sydney Burton from Musselman High School in Inwood, WV

Gwendolyn Posner from Long Beach Senior High School in Long Beach, NY

Men's Tennis


Braden Tyler Case from Bowie High School in Bowie, TX

Max Schmidt from Southwest Christian High School in Eden Prairie, MN

Nabil Eissa from Img Academy in Palm Beach Gardens, FL

Joshua Lebel from El Camino Real Senior High School in Woodland Hills, CA

Garrett Johnson from Pleasant Grove High School in Texarkana, TX

John W Haile from Spring, TX

Landen Espinoza from Fairfield High School in Fairfield, TX

Mathew Daniel Mountain from Tampa Catholic High School in Tampa, FL

Ian Wolk from Chapel Hill Chauncy Hall School in Brookline , MA

Cayden Danzer from Kickapoo High School in Springfield, MO

Women's Tennis


penelope henshaw from Sacred Heart Academy in Malverne, NY

Caroline E Fuller from Colonie Central High School in Albany, NY

Miadraga Tsoukalas from Adelaide

Miranda Sida from Geneva Community High School in Geneva, IL

Enyu Leong from Susan E. Wagner High School in Staten Island, NY

Rebekah McQueen from Millsap , TX

Haley Jackson from Triad High School in Troy , IL

Salma Salazar from North Central High School in Indianapolis , IN

Kaleia Maxey from Chicago High School For Agricult Sciences in Chicago, IL

Olivia Leigh White from The Oakridge School in Mansfield, TX

Men's Volleyball


Maciej Tereszko from St. Ignatius of Loyola Secondary School in Oakville, ON

Levi Everts from Hartford High School in Hartford, WI

Daniel Leite from Sandalwood High School in Jacksonville, FL

Zach Boerema from Conroe High School in Conroe, TX

Ryan Cammarata from Conestoga Senior High School in Paoli, PA


Bryan Jhafret Castro from Chicago, IL

Tyler Yraceburn from San Marcos High School in Vista, CA

Juan Pablo Trejo Luna Ramírez from State of Mexico

Kanalu Kahale from Molokai High School in Kualapuu, HI

Women's Volleyball


Kayla Alexis Browne from Reservoir High School in Laurel, MD

Madelynn Smiley from Las Plumas High School in Oroville, CA

Dazzalon Larkins from Cooper High School in Abilene, TX

Zaria Amore Harris from Tacoma, WA

Noel Catherine Gaytan from Jones College Prep High School in Chicago, IL

Tristen Williams from James M. Bennett High School in Salisbury , MD

Charity Dundas from Lapeer East Senior High School in Lapeer, MI

Mallory Brooke Houchin from Oakland High School in Murfreesboro, TN

Abigail Cheyenne Herrin from Ridley High School in Folsom , PA

Lauren Paige Walton from Riverdale, GA

Men's Water Polo


Isaac Wrobel from Hawaii Baptist Academy in Honolulu, HI

Lukas Rakowsky from St. Charles Prep School in Powell, OH

James Getch from Grossmont High School in Santee, CA

David Meinhold from Wilson High School in Reading, PA

Nathaniel Lloyd Hopkins from Rockford High School in Rockford , MI

Thilo Popp from Potsdam, DE

Austin Ritter from River City Senior High School in West Sacramento , CA

Ivan Krizmanić from Belgrade

Mason Matthew Conway from Archbold High School in Archbold , OH

Andrew Dawson from Iolani School in Honolulu, HI

Women's Water Polo


Kali Jacquot from Judson High School in Converse , TX

Men's Wrestling


Robert Kane Church from Cathedral Catholic High School in Oceanside, CA

Camron Davis-Jones from Joliet Central High School in Cresthill, IL

Ethan Julien from New York City , NY

Nathan Mallery from Deep Creek High School in CHESAPEAKE, VA

Anthony Sipe from Centennial High School in Bakersfield , CA

Landon Beeson from Lexington High School in Columbia , SC

Joshua Taye from Mount Juliet High School in Old Hickory, TN

Jamen Onesky from Faith Christian Academy - High School in Erie, CO

Ahmere Jackson from Woodbridge High School in Bridgeville , DE

Joseph Swanson from Cary-Grove Community High School in Cary, IL

Women's Wrestling


Fatima Veyna from Franklin High School in el paso , TX

Hailey Gaudet from John Handley High School in Winchester, VA

Myah C Alvear from Cedar Park High School in Leander, TX

Jackson Tonkovich from Batavia Senior High School in Geneva, IL

Sarah Ullery from Meade Senior High School in Glenburnie , MD

Emilee Buhl from Willis High School in Willis tx , TX

Lawrann Jo Smith from Boswell High School in Forth Worth, TX

Khaila Hughes from Alton High School in Alton, IL

You might also like…

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for August 2016

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in August. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Jordan Page from...

Athletic

BeRecruited Top 10 for October 2014

Baseball Cole Massie from Jackson High School in Jackson, OH Bradley Watson from Boca Ciega High School in St. Petersburg, FL Blake Hall from Azle High School in Azle, TX Justin Brenner from Rio Rico High School in Rio Rico, AZ ...

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top Ten for June 2018

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in June. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Zachary Griffin from...