See all resources

BeRecruited Top Ten for September 2020


Winners blog

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in September. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Spencer Kolb from Oceanside Senior High School in Oceanside, NY

Mason Holmes from Mankato West Senior in North Mankato, MN

Aidan Jensen from Royal High School in Simi Valley, CA

Peyton Aldrich from West Delaware High School in Manchester , IA

Drew Grete from Cedar Falls High School in Cedar Falls, IA

Drew Turley from Thousand Oaks High School in Thousand Oaks, CA

Hugo Reyes from Caruthers High School in Caruthers , CA

Nicholas Tampa from Dundee-Crown High School in Algonquin, IL

Brendan Comerford from Campolindo High School in Moraga , CA

Reece Daniel Bueno from Redwood High School in Visalia, CA

Men's Basketball


Andrew Michael Rinn from Revere High School in Akron, OH

Keon Smart from Etowah High School in Woodstock, GA

LeQuan Washington from Corliss High School in Chicago, IL

Kareeme Davis Jr. from Lawrence , NJ

JERVONIO RIGBY from Oak Hill Academy in PROVIDENCIALES, VA

Ryan Goddard from San Clemente High School in San Clemente, CA

David James Brown Jr. from Crown Point High School in Crown Point, IN

Gavin Findlay from Ecole Secondaire Catholique Champlain in Sudbury, ON

Zephion Robinson from Kankakee High School in Kankakee, IL

Brandon Boldman from South Walton High School in Santa Rosa Beach , FL

Women's Basketball


Izabella Fabrizio from Wade Christian Academy in Melbourne , FL

Kiana Benson from Tracy Secondary in Tracy , MN

Emerie S. Tillmon from Cox Mill High School in Huntersville , NC

Lauren E. Tucker from Wakefield High School in Arlington, VA

DeMeisha Canada from Halifax County High School in South Boston , VA

Shaniah Holloway from Leesville Road High School in Raleigh , NC

Jaden Dollins from Hamshire-Fannett High School in Hamshire, TX

Karimah Nix from Boca Ciega High School in SAINT PETERSBURG, FL

Jazlin Auryon Wyatt from Crest Senior High School in Mooresboro, NC

Kayla N Jenkins from Broad Run High School in Ashburn, VA

Men's Diving


Luke Gallagher from Ocean City High School in Ocean City, NJ

Darrell Allen Drake from New Palestine High School in New Palestine , IN

Mason G Gandy from Land O Lakes, FL

Adam Schmehl from Anchor Bay High School in Chesterfield, MI

Lyde Edin DeHooghe from Anchor Bay High School in New Baltimore, MI

Natal Dyson Modica from Rock Canyon High School in Highlands Ranch, CO

Nathan Seaney from Liberty High School in Bakersfield , CA

Trevor Jean Post from John Glenn High School in Bay City, MI

John Chisholm from Macarthur High School in San Antonio, TX

Sean Binning from Woodson High School in Annandale, VA

Women's Diving



Gabriela McDougall from Windsor Secondary in north Vancouver , BC

Chelsey Dorosh from Martin Collegiate in Regina , SK

Samantha Jo Mersnick from Orchard Farm Senior High School in st. charles, MO

Cassidy Carder from Edison High School in Huntington Beach , CA

Julia F Seidl from Arrowhead High School in Hartland, WI

Maddie Seltzer from Scarsdale Senior High School in Scarsdale , NY

Lexie Martin from Keller High School in Keller, TX

Madison Wong from Dougherty Valley High School in san ramon, CA

Yasmin Hill from Briarcliff High School in Briarcliff Manor, NY

Men's Track and Field, XC


Michael A McCann from Dallas Senior High School in Dallas, PA

Blake Abbott from Central Catholic High School in Canton, OH

Ethan Reyes from Bishop Amat High School in Temple City, CA

Tyler Hawley from South Newton Senior High School in goodland, IN

Colin Roberts from New Philadelphia High School in New Philadelphia, OH

Isaiah Tarver from Missouri city , TX

Brad Sloan from Southern Local Junior-Senior High School in Wellsville , OH

Kyle W Fisher from Peachtree Ridge High School in DULUTH, GA

Andrew Alwell from Bishop Brossart High School in California, KY

Jose Nilo from Austin High School in El Paso, TX

Women's Track and Field, XC


Madison Dewees from Holy Redeemer High School in Dallas, PA

Jillian Blaser from North Kingstown , RI

Anna E Capaci from Holy Redeemer High School in Mountaintop, PA

Emma Mussante from Middleburg High School in Middleburg , FL

Ashanti Ramirez from City of Life Christian Academy in Saint Cloud, FL

Naylah Allen from Oswego East High School in Oswego, IL

Tatum Ryan White from St. Joseph's High School in South Bend, IN

Kira Sweeney from Wadena-Deer Creek Senior in STAPLES, MN

Tiah Cupp from Sarcoxie, MO

Gianna Trenter from Plainfield , IL

Women's Field Hockey


Morgiane yael from Hollywood Senior High School in los angeles, CA

Natasha Browning from Oakville Trafalgar High School in Oakville, ON

Claire Peters from Elsternwick

Tara Gabor from Lower Merion High School in Narberth , PA

Megan Alison de Lange from Randburg

delfina magro from buenos aires

Ashley G. Tricarico from John Jay Senior High School in Hopewell Junction, NY

Devon Alexis Purnell from Gloucester County Institute of Technology in Glassboro, NJ

Paula Peloquin from Assabet Valley Regional Technical High School in marlboro , MA

Maria Agostina Marinoff Manfredi from La banda, Santiago Del Estero

Men's Football


Anson Gross from Sherwood Secondary School in Stoney Creek, ON

Jamie Steven Feldermann from Liberty High School in Brentwood, CA

Preston James Rehwinkel from Peshtigo Middle/High School in Peshtigo, WI

Hunter Sharp from Valley Center High School in Valley Center , KS

Reese Kaufman from Valley Stream Central High School in Valley Stream, NY

Colin Vick from Sun Valley High School in Matthews, NC

Kamron Arnold from Silver Creek High School in Louisville , KY

Dylan Cleary from Incline High School in Incline Village, NV

Holmes Wormald from Loyola High School in Pico Rivera, CA

William Schmidt from North Penn Senior High School in Lansdale, PA

Men's Golf


Anthony Shelby from South Lakes High School in Herndon, VA

Logan Douthat from Giles High School in Pearisburg , VA

Jayden Hunt from Mill Valley High School in Shawnee, KS

Nathan T Bahr from Howard West Elk Junior-Senior High School in Grenola, KS

Christian Lanan from Sycamore High School in Sycamore, IL

Cole Sanders from Carl Sandburg High School in Orland Park, IL

James Koors from Dixie Heights High School in Edgewood , KY

Damon Villnave from Cicero-North Syracuse High School in Clay, NY

Dalton Dean from Lynnwood , WA

Nathan Longo from Newark , DE

Women's Golf


Lydia Schembre from Cardinal Ritter High School in Camby, IN

Emma J Lawson from Rossville Senior High School in Rossville, IN

Megan Malyluck Thiravong from Rochelle Township High School in Rochelle, IL

Madeline Kent from Mainland Regional High School in Linwood, NJ

Vanessa Sexton from Burleson High School in Burleson, TX

Tori Schnell from Deforest , WI

camryn Brewer from Franklin County High School in Brookville , IN

Olivia Martinez from Bellevue High School in Bellevue, OH

Claire Elizabeth Sampson from Perry Meridian High School in Indianapolis, IN

Elizabeth Lyon from Lake Forest High School in Lake forest, IL

Men's Ice Hockey


Grant Coykendall from Catholic Central High School in Caledonia , MI

Egor Busygin from Greensburg Central Catholic Hi in Greensburg, PA

Ethan De Acetis from Iona Catholic Secondary School in Mississauga , ON

Alexander Launa from Gistrup

Christian Hennessy from Audubon , PA

Ayden Schmitt from Ocean Lakes High School in Virginia Beach , VA

Matt Rapini from Farmington High School in farmington, CT

Noah Patrick from Barrie North Collegiate in Barrie, CA

Daniel Quartapella from Haverford Senior High School in Havertown, PA

Trevor Jeffrey Goff from Ludlow Senior High School in Springfield , MA

Women's Ice Hockey


Breese Burlingame from Northfield Mount Hermon in BINGHAMTON, NY

Samantha Fantasia from Billerica Memorial High School in Billerica, MA

Del Lowrey Bonnin from Belmont High School in Belmont, MA

Thea Ritter from Technical Senior in St. Cloud, MN

Jaida Hanson from Hastings, MN

EMILY FINACH from Nichols School in HAMBURG, NY

Men's Lacrosse


Zach Busby from Cedarburg High School in Cedarburg, WI

Austin Stroud from Brentsville District High School in Bristow, VA

Matthew Perera from Jefferson Charter Academy Senior High School in Arvada, CO

Justin Alan Vezzi from South Fayette Township High School in McDonald , PA

Quinton Greenfield from St. Andrews College in Bracebridge, ON

Devon Geoxabien Townsend from Waukesha, WI

John Trimble from Westerville-South High School in Westerville, OH

John Brooke Cushwa from Martinsburg Senior High School in Martinsburg, WV

Matthew Trent Poston from Hillcrest High School in Fountain Inn, SC

Joshua Maclean Cole from Redondo High School in Redondo Beach, CA

Women's Lacrosse


Morgan Ashley Decosta from Ocean City, NJ

Emily Hutchins-Fichthorn from Ephrata Senior High School in Ephrata, PA

Ellie Kessel from Bend, OR

Emma Marlowe from The Miami Valley School in Dayton, OH

Mya G Pina from Southeastern Regional High School in Brockton , MA

Maria Netto from Watertown Senior High School in Watertown, NY

Regan Scott from Sylvania Northview High School in Sylvania, OH

Robin G Trombly from Plattsburgh Senior High School in Plattsburgh, NY

kyndall yeager from South Carroll Senior High School in mt.airy , MD

Christina Nadia Persaud from Kennedy Senior in Bloomington, MN

Men's Rowing


Shane Keagan from Bishop Ridley College in Fonthill, AL

Mason Jon Proctor from McCallie School in Dunlap, TN

Noah Frank from Montclair High School in Montclair, NJ

Thomas McKay from Summit Senior High School in Summit, NJ

Aidan Brown from Montclair High School in Montclair, NJ

Frederik Weller from Scarsdale Senior High School in Scarsdale, NY

Ryan Sawyer from Denver, CO

Tristan Atreides from Great Neck South High School in North Hills , NY

Luke Reilly Davidson from Yorba Linda High School in Yorba Linda , CA

Jeremy Toledano from Ladue Horton Watkins High School in St. Louis, MO

Women's Rowing


Madeline Giron from Miramonte High School in Benicia, CA

Jordana Andrade from North Springs High School in Atlanta, GA

Alyssa Anne Neducsin from William Penn Charter School in Philadelphia, PA

Ines Marquez from New Albany High School in New Albany, OH

Andrea Pantelias from Paul D. Schreiber Senior High School in Port Washington , NY

Sydney Thompson from School of the Holy Child in Rye, NY

Enise Kupa from Rancocas Valley Regional High School in Hainesport, NJ

Emma Mirrer from Wheeler School in Providence, RI

Lilly Sher from Mainland Regional High School in Northfield, NJ

Elle Krywosa from Mamaroneck High School in Mamaroneck, NY

Men's Soccer


Jaylen S Wilcox from Thunderbird High School in Pheonix, AZ

Jason Taylor from Mount Hebron High School in Ellicott City, MD

David García from Chaska High School in Chaska , MN

Grant Swope from William Henry Harrison High School in Harrison, OH

Andrew Lidonnice from Madison Christian School in Canal Winchester, OH

Jonathan Rascon from McAllen , TX

Miguel Kobby Adoboe from Sachse High School in Sachse, TX

Ekow Hudson from Marietta, GA

Luis J Hernandez from Granbury High School in Granbury, TX

Steven ESTES from Loris High School in Loris, SC

Women's Soccer


Makayla M Robinson from Southeastern High School in Springfield, OH

Jordan M Morrissey from Wauwatosa , WI

Emily M Flowers from Park Hill South High School in Kansas City, MO

Railey N Mouton from Hancock High School in Perkinston, MS

Ava White from Newberg High School in Newberg, OR

Sydney Anderson from Trenton High School in Trenton , MI

Elisa Llamas from Canyon High School in New Braunfels, TX

Ashliee Lopez from San Antonio, TX

Mackenzie Hilden from Marple Newtown Senior High School in Broomall, PA

Gabriella Brown from Saint Viator in Palatine, IL

Women's Softball


Azaria Van Hook from Plainfield East High School in Romeoville, IL

Morrigan Margaret Gardiner from Cranford Senior High School in Cranford, NJ

Rosalie Alvarado from La Mirada High School in La Mirada, CA

Michaela Hobson from Westfield Senior High School in Westfield , NJ

Tori Fawn Turgeon from Minnetonka, MN

Brianna Aiken from Glens Falls Senior High School in Glens Falls, NY

Shelby Copas from Liberty County High School in Bristol, FL

Kaylee Thomas from Emporia High School in Emporia, KS

Skylar Hayes from Hinsdale South High School in Darien, IL

Megan Ruckel from Fox Lane High School in Mount Kisco, NY

Men's Swimming


Nicholas Swafford from Carroll Senior High School in Southlake, TX

Aaron Windfeldt from Lakeville North High School in Lakeville, MN

Jacob Oetjen from Rockwood Summit Senior High School in Fenton, MO

William McDermott from Dallastown Area Senior High School in York, PA

Jacob Wisniewski from Wilmington, DE

Gavin Hansen from Florence High School in Coolidge , AZ

Kamden Lockwood from Herscher High School in Bonfield, IL

Patrick Anthony Hemingway from Bishop McDevitt High School in Harrisburg, PA

John Czubati from Ponte Vedra High School in Ponte Vedra, FL

Tommy Krystkiewicz from Central Bucks High School-East in Warwick, PA

Women's Swimming


Ellie Hartwig from Liberty High School in Liberty , MO

Bridget Dwyer from St. Francis Prep School in Franklin Sq, NY

Valentina Quintana Sanchez from Millard West High School in Omaha, NE

Atzi Gomez from Harry D Jacobs High School in Algonquin , IL

Francesca Marie Coppola from Voorheesville High School in Green Island, NY

Maya Gerber from Half Hollow Hills High School East in Dix Hills, NY

Anna Claire Johnson from Emma Willard School in Niskayuna , NY

Lena Nakken from Islip High School in Islip, NY

Bailey K Venden from West De Pere High School in DE PERE, WI

Victoria L. Whidden from Harpursville Junior/Senior High School in Port Crane, NY

Men's Tennis


Griffin Smith from Beechwood High School in Ft Mitchell , KY

Matthew Niemiec from Chapin High School in chapin, SC

Shravan DESIKAN from Yorktown High School in YORKTOWN HEIGHTS, NY

David Alarcon from Belen Jesuit Prep School in Miami, FL

Jordan J Sweeney from Ottawa, MS

Tenzin Faulkner from Northwood High School in Pittsboro, NC

Naren Vazrala from Largo High School in Seminole, FL

Kyle Kohlstedt from Verona Area High School in Verona, WI

Charles Robbins from Cedar Crest High School in Lebanon, PA

Gabriele Thomas Brancatelli from Paul D. Schreiber Senior High School in Port Washington, NY

Women's Tennis


Leia Papanicholas from St. Charles North High School in Saint Charles, IL

Dana Nukicic from Union Senior High School in Union, NJ

Paige Gibbons from Salisbury Senior High School in Allentown, PA

Priya Verma from Upper Darby Senior High School in upper darby, PA

Xiuwen Zhu from New Utrecht High School in Brooklyn, NY

Karis Miranda Mccann from Leesville Road High School in Raleigh, NC

Oyku Goktug from Ankara, AL

Savannah Gozdzialski from Kewaunee High School in Kewaunee, WI

Caroline E Fuller from Colonie Central High School in Albany, NY

Jordan Shortell from Portland High School in Portland, CT

Men's Volleyball


Josh Thompson from Leigh High School in San Jose, CA

Jeremy Miranda from Barceloneta, PR

Joaquin Gardner-Gotera from Thomas Jefferson High School in Pittsburgh, PA

Haben Yohannes from Senator O'Connor College School in Scarborough, ON

Ian Glashagel from Oswego High School in Oswego, IL

AUSTIN SCOTT from North Point High School in WALDORF, MD

Alex Vidas from Plum Senior High School in Plum, PA

Cevon James Welter from Dominican High School in Milwaukee , WI

Christopher Saldivar from Richmond Hill, NY

Caleb Martens from Saskatoon Christian School in Saskatoon, SK

Women's Volleyball


Abigail Cheyenne Herrin from Ridley High School in Folsom , PA

Noel Catherine Gaytan from Jones College Prep High School in Chicago, IL

Kelly Wojcikiewicz from Lockport Township High School East in Lockport, IL

Josie Lynn Atkins Sr. from Cabool High School in Cabool, MO

Shaira X Marin Figueroa from Rio Grande, PR

McKenzie Morgan Shatzer from Greencastle-Antrim Senior High School in Greencastle , PA

Adriana Lopez from Maine West High School in des plaines, IL

Anna West from Greensburg Community High School in GREENSBURG, IN

Jasmine Ortner from Spring Valley High School in Spring Valley, WI

Elena Katherine Vaara from Ludington High School in Ludington, MI

Men's Water Polo


Women's Water Polo


Jada Ward from Mater Dei High School in Riverside, CA

Molly K Ostrowski from College Park High School in Pleasant Hill, CA

Kelsey Farmer from Pearland High School in Fresno, TX

Men's Wrestling


Kyle Lauster from Knoch High School in Saxonburg , PA

Brandon Lee from Princeton High School in McKinney, TX

George Vigil from Charlotte, NC

Jacob Brewer from Colerain High School in Cincinnati, OH

Conner McFeely from Hutto High School in Hutto, TX

Levi Crider from Carrollton High School in Carrollton , OH

Erik Brandon Escutia from Spring Valley High School in Las Vegas, NV

Isaac Urbina from Pendleton High School in Pendleton , OR

Corey Joseph Showaker from Warrington, PA

Collin Yashinsky from Washington Township High School in Turnersville , NJ

Women's Wrestling


Iris Lujan from Socorro High School in El Paso , TX

Ashley Godinez from Chestatee High School in Gansville , GA

Saniya Berry from Aurora, IL

Brooke Rivers from Central Algoma Secondary in Echo Bay ON, ON

You might also like…

Athletic

Student Athletes - What, Where and Who? [Infographic]

2012 National Signing Day (February 1) is the day when reporters focus on the top high school football players committing to recognized programs such as USC, Michigan, LSU, Texas and more. While these players will be mentioned on ESPN,...

Athletic

BeRecruited's Top 5 for May 2013

Congratulations to the top 5 most viewed athletes by college coaches in each sport for May 2013! Within this list, the states of California, Illinois, Florida & Texas are the most represented. BeRecruited Tip: Use the summer to...

Trophy in the air blog
Athletic

BeRecruited Top 10 for February 2016

Each month, we compile a list of athletes that were viewed by coaches the most. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work!   Baseball Thomas Lewis...