See all resources

BeRecruited Top Ten for September 2022


Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in September. Congratulations to our athletes and keep up the good work!


Men's Baseball


Kyle Livengood from Lexington Christian Academy in Nicholasville, KY

Harrison Max Grenert from Marian High School in South Bend, IN

Justin W Adams from Mississinewa High School in Gas City, IN

Ryder W Reed from Hamilton, IN

Logan Hudson from Patrick Henry High School in Deshler , OH

Brandon Raymond Fatur from Chardon High School in Chardon , OH

Jake Hooker from University High School in Zionsville , IN

Ryan Note from Downingtown High School West Campus in Downingtown , PA

Eli James from West Paducah, KY

Brady Kain from Newport Junior/Senior High School in Newport, PA

Men's Basketball


Jack Garner from High Point Christian Academy in High Point , NC

Silas Miller from Tuscarawas Valley High School in Bolivar, OH

Landen Griffith from Talihina , OK

Christopher Coker from Moore, OK

Taylor Reed from Fremont-Mills Middle And Senior High School in Tabor, IA

Malachi Taylor from Luke M Powers Catholic High School in Flint, MI

Raeden Walden from Quartz Hill High School in Lancaster, CA

Jonas Sherman from Butte High School in Butte, MT

Dylan Stone Watson from Castle High School in Newburgh, IN

Elijah Jenkins from East Lansing High School in Lansing, MI

Women's Basketball


Hailey Nelson from Mounds View Senior in Shoreview, MN

Samantha A Edwards from Terra Nova High School in Pacifica, CA

Reagan Harris from San Marcos High School in Austin, TX

Cassidy Mahaney from Academy of the Holy Cross in Frederick, MD

Lizzy Bennett from West Salem High School in Salem, OR

Delaney Cusack from Bethpage Senior High School in Bethpage, NY

Emery Mullen from Shepherd Hill Regional High School in Charlton , MA

Isabella Sanneh from East Ridge High School in Woodbury , MN

Hannah Kelley from Ursuline Academy (Pk-12) in Wilmington, DE

Sonya Potthoff from Mahtomedi Senior in White Bear Lake, MN

Men's Diving


Alex James Jahrsdoerfer from Greenfield-Central High School in Greenfield , IN

Nate James Sullivan from Forest Hills Northern High School in Ada, MI

andrew R pritt from Alvin High School in alvin, TX

Jonathan Dean Wallace from Byron Center High School in Byron Center, MI

David Krol from Homestead High School in Grafton, WI

James Wolf from Moeller High School in Loveland, OH

Cameron Pope from Marshfield High School in Marshfield, MA

Solomon Berkenwald from Archbishop Mitty High School in San Jose, CA

Devon Jackson from Terry Parker High School in Jacksonville, FL

Maximus Wasiniak from Huron High School in Huron, OH

Women's Diving


Anna Richardson from New Albany High School in New Albany, OH

Victoria Miller from Lincoln High School in Gahanna, OH

Isabelle Dollar from Klein High School in Spring, TX

Eve Weatherhead from Hopkinton High School in Hopkinton, MA

Abby Ounsworth from Campbell Collegiate in Regina, SK

Kailey Melissa Epstein from Montgomery High School in Belle Mead, NJ

Kate Lauren Warezak from San Juan High School in Mission Viejo, CA

Isabella Perreira from Plano East Senior High School in Wylie, TX

Olivia Anne Kutsche from Grandville High School in Grandville, MI

Lindsey Giesler from Valparaiso High School in Valparaiso, IN

Men's Track and Field, XC


Silas Miller from Tuscarawas Valley High School in Bolivar, OH

Matthew Connell from Hilliard Bradley in Hilliard, OH

Luke Ramirez from Rio medina, TX

Zacuriah Anthony Diaz from Grapeland, TX

Logan Alexander Hill from Alexandria-Monroe High School in Alexandria , IN

Ahmad Tillery from McKeel Academy in Auburndale, FL

Justin Reinhart from Guthrie Center High School in Guthrie Center, IA

Peyton Kane from Archbishop Spalding High School in Millersville, MD

Ethan Joseph Villaver from Paul Vi Catholic High School in Leesburg, VA

Wyatt Bunce from Buhler High School in Buhler, KS

Women's Track and Field, XC


Ava Mabry-Spencer from Plainfield East High School in Bolingbrook , IL

Mariel Li Drost from St. Joseph Academy in North Royalton, OH

Katelyn Tran Nguyen from Archbishop Mitty High School in San Jose, CA

mahilet Asnaku Kaufman from Lamar High School in houston, TX

jenna gallaway from Santa Margarita Catholic High School in coto de caza, CA

Adelaide Marilyn Hall from Lake Travis High School in Austin , TX

Claire Victoria Zurowick from Grosse Pointe South High School in Grosse Pointe Park , MI

Kalena Bex from East Lake High School in Tarpon Springs , FL

Anna McPherson from Calvary Baptist Day School in Winston Salem, NC

Cassandra Hitch from South Florence High School in Florence, SC

Women's Field Hockey


Ella Barrett from Souhegan Coop High School in AMHERST, NH

Gabby Poillucci from Oakland Catholic High School in Pittsburgh, PA

Fallyn Belisle from Valley Regional High School in Chester , CT

Camryn DeLeva from Stafford Senior High School in Fredericksburg , VA

Virginia C Waddington from Cheyenne Mountain High School in Colorado Springs , CO

Margaret Elizabeth Maki from Barnstable High School in Barnstable , MA

Madison Orsini from Mahopac High School in Mahopac , NY

Lydia Miller from Greenwood High School in Millerstown, PA

Keiran Haywood from wilmington, DE

Cristina Marie Snook from Everett High School in Everett, MA

Men's Football


Michael Yessaian from San Marino High School in San Gabriel, CA

Grayson Belcher from Adairsville High School in Adairsville, GA

Sean Bennett from EVANSVILLE, IN

Kyen Anthony Warner from Piqua High School in Piqua, OH

Owen Egge from St. Michael-Albertville Senior in Albertville, MN

kendall maxwelll jr from Lewisburg High School in Olive Branch, MS

Aidan Miner from Bell High School in Beford, TX

Cohen Thomas from Smiths Station High School in Smiths Station, AL

Dorsey Davis from Quartz Hill High School in Palmdale, CA

Kenneth Rutherford from Peoria High School in Peoria , IL

Men's Golf


Cadyn Sava from Arlington, WA

Winston Knobloch from Winneconne High School in Winneconne, WI

Connor Poulsen from Hillcrest High School in Sandy City, UT

Jayden Bevillard from Fayetteville, GA

Kevin Kelly from Bishop Verot High School in Cape Coral, FL

Jeffrey Sager from Alma Senior High School in Alma, MI

Kendrick Webster from East Northumberland Secondary School in Trenton , AL

Nick Momeyer from Mercyhurst Prep School in Erie, PA

Aidan R. Kiessling from Defiance High School in Defiance, OH

Evan Lawson from Rossville Senior High School in Rossville, IN

Women's Golf


Rylie Schultz from West Liberty-Salem Middle/High School in Bellefontaine, OH

Isabella Schafer from Waunakee High School in waunakee, WI

Kendall Toliver from Rider High School in WICHITA FALLS, TX

Katy Johnson from Derby High School in Derby, KS

Makayla Hutchison from Tri-Valley High School in Dresden , OH

Alli Hucke from Carroll High School in Dayton, OH

Nina Shaffer from Green High School in Uniontown, OH

Emily Cissell from William W Borden High School in Borden, IN

Meghan Kuczinski from South Fayette Township High School in South Fayette, PA

Hannah Higgins from Hoover High School in North Canton, OH

Men's Ice Hockey


Broden Kurt Goding from Hopedale Junior Senior High School in Hopedale , MA

Christian Cole from Pittsburgh, PA

Carter Gordon from T F Riggs High School in Pierre, SD

Daniel Jopek from St. Edward High School in North Ridgeville, OH

Anthony Patete from East Bridgewater, MA

Alec Stewart from Waterdown District High School in Waterdown, ON

Shane Birkenfeld from Pittsburgh, PA

Emerson Court from Bishop Tonnos Catholic Secondary in Ancaster, ON

Women's Ice Hockey


Men's Lacrosse


trysen sunday from hogansburg ny, NY

Wyatt R Martin from Saratoga Springs High School in Wilton, NY

Michael Rossi from Masconomet Regional High School in Boxford, MA

Cort Welch from Normal Community High School in Bloomington, IN

Gavin Lamere from Plainview-Old Bethpage/Jfk High School in Plainview , NY

Eli Ripani from Ravenwood High School in Brentwood, TN

chase hanson from Dr. Charles Best Secondary School in coquitlam, BC

KOLL FORD from Bonney Lake High School in BONNEY LAKE, WA

Anthony Liggio from Bergen Catholic High School in Pearl River, NY

Jack Parker from A.N.Myer Secondary School in St. Davids , ON

Women's Lacrosse


Rachel Swords from Savannah Christian Prep in Savannah, GA

Mariah T Butler from Grayson High School in Grayson, GA

Mikayla Ballard from Grandville High School in Walker, MI

Lila Pfettscher from Francis Joseph Reitz High School in Evansville, IN

Olivia Verduzco from Trinity High School in chicago, IL

Peyton Davis from North Forsyth High School in Cumming, GA

Emma Suzanne Garland from Topsail High School in Hampstead, NC

Emma Maroon from Santa Fe High School in Alachua, FL

Aine Hollander from Lancaster High School in Lancaster, NY

Alexandra Paige Fair from Pelham Memorial High School in Pelham, NY

Men's Rowing


Liam Casey from Iona Prep School in Dobbs Ferry, NY

Jack Hobart from Robbinsville High School in Robbinsville, NJ

Joseph Schlise from Marquette University High School in Milwaukee, WI

Dylan MacLean from Andover, MA

Seth Hughes from Broadneck Senior High School in Arnold, MD

Aidan C Schwartz from Egg Harbor Township High School in Egg Harbor Township, NJ

Aidan McGee from Bellarmine Prep School in Tacoma, WA

Carson Jones from Spring, TX

Quinn Baker from Olympia High School in Olympia, WA

Jack Donovan from Gonzaga College High School in Washington DC, DC

Women's Rowing


Shelby Diane McMahon from Elmwood School in Ottawa, ON

Mia Bulmer from Philemon Wright High School in Chelsea , QC

Kendal Bolen from Cathedral High School in Indianapolis, IN

Audrey K Leurck from Cincinnati, OH

Katherine Stevenson from Tamalpais High School in Mill Valley, CA

Marie Christine Thomassen from Frederiksberg

Eliza Farrall from Magnificat High School in Rocky River, OH

Lindsey Troftgruben from Eaglecrest High School in Aurora, CO

Maddy Dodge from Darien High School in Darien , CT

Teah Holbrook from Whitefish Bay High School in Milwaukee, WI

Men's Soccer


Alexander Laski from Clarence Senior High School in Clarence Center , NY

Charles Edward Kilby from Amelia, OH

Avontae Palmer from Herbert H. Lehman High School in Bronx , NY

Andrew Owen Arabian Coelho from Worcester Academy in Gloucester, MA

Jonathan Klu from East Stroudsburg Senior High School South in East Stroudsburg , PA

Connor Lee Carey from Currituck County High School in Moyock, NC

Justin Pham from Liverpool High School in Liverpool, NY

Ivan Garcia from Belleville, NJ

Nick Bertolini from Doylestown, OH

Tobias Golab from East Stroudsburg Senior High School South in east stroudsburg , PA

Women's Soccer


Julia Marlin from Colorado Springs, CO

Hannah Grace Bukowski - ECNL from Plainfield North High School in Plainfield, IL

Samantha Gabrielle Haug from Gilbert Classical Academy in Gilbert, AZ

Faith Scout Cardillo from Union Senior High School in Union, NJ

Maci Perreault-Fitzner from Sunnyslope High School in Phoenix, AZ

Hailey Rockwell from James A. Green High School in Dolgeville , NY

Katrina Elizabeth Renee Kowitz from Gilbert High School in Gilbert, AZ

Caitlyn Philips from Easton Area High School in Easton, PA

Madison Pascal from Fort Dorchester High School in Summerville, SC

Ashley Porcelli from Passaic Co Tech Institute in North Haledon, NJ

Women's Softball


EmmaLee Madlyn Essary from Republic High School in Republic , MO

Chloe Meyers from Kelloggsville High School in Grand Rapids, MI

Jillian Austyn Brennan from Rancocas Valley Regional High School in Hainesport, NJ

Brittney Carter from Mohawk High School in New reigel, OH

Abigail Weikel from New Haven High School in New Haven, IN

Lauren Garnett from Elk Mound High School in Elk Mound, WI

Emily Queener from Normandy High School in Parma, OH

Ellie Clements from Douglas Freeman High School in Glen Allen, VA

Rylie Schultz from West Liberty-Salem Middle/High School in Bellefontaine, OH

Aryanna Parker from Eastern Alamance High School in Mebane , NC

Men's Swimming


Michael Esdon from Rocky River High School in Rocky River, OH

Alex James Jahrsdoerfer from Greenfield-Central High School in Greenfield , IN

Trevor Nolan from St. Augustine Prep in VINELAND, NJ

Aaron Gasiewicz from Lancaster High School in Lancaster, NY

Tenzin Nyima Tamang from East Hampton High School in East hampton, NY

Alexander Gorzula from Lakeland High School in Shrub oak, NY

Daniel Dwyer from Chaminade High School in Franklin Square, NY

Hunter Kuffa from Boiling Springs High School in Boiling springs, PA

Zachary Berde from Pascack Valley High School in Hillsdale, NJ

Caio Carvalho from Cedar Valley Christian School in Cedar Rapids , IA

Women's Swimming


Sabrina Mari from Lamphere High School in Madison heights , MI

Sarah Penczak from Philadelphia , PA

Lainey Devine from Benet Academy in Naperville, IL

Grace Young from Guilford High School in Guilford, CT

Samantha Grace Barlow from Canajoharie Senior High School in Canajoharie, NY

Sophia Mignery from Hamilton High School in Hamilton , OH

Liberty Miller from West Central High School in Oquawka , IL

Abigail Gibson from Prairie Ridge High School in crystal lake , IL

Venisse rae Mandanas from Toms River High East in TOMS RIVER, NJ

Valerie Polanco from Valley Stream Central High School in Valley Stream, NY

Men's Tennis


Andrew Swislocki from Rocky River High School in Rocky River, OH

Arjun Chahal from St. Thomas High School in West University Place, TX

Nathan B Sanders from Big Rapids High School in BIG RAPIDS, MI

Oscar Kapinos from Portage High School in Valparaiso, IN

Anthony Lounder from Moon Senior High School in Moon Township, PA

Evan Lawson from Rossville Senior High School in Rossville, IN

Diego Martinez Jimenez from Westhill High School in Stamford, CT

Josh Pardue from Surry Central High School in Siloam, NC

Paul Vencill from Lebanon High School in Rosedale , VA

Krish Waghani from New York, NY

Women's Tennis


Aubrey Lassen from Parsons , KS

Katelyn Pawlak from Bay Port High School in green bay, WI

Sonya Potthoff from Mahtomedi Senior in White Bear Lake, MN

Paige Strugnell from Victor J Andrew High School in Tinley Park , IL

hallie brown from Kenston High School in chagrin falls, OH

Kylee Trepanier from Tippecanoe Valley High School in Akron , IN

Trynity Luckett from Sulphur Springs High School in Sulphur Springs, TX

Talia Truska from The Latin School of Chicago in Chicago, IL

Aubrey Brumbaugh from Geneseo High School in Geneseo, IL


Men's Volleyball


Owen Pickett from Walsh Jesuit High School in Cuyahoga Falls, OH

Noah Ellis from Vernon Hills High School in Vernon hills, IL

Colin Larson from Bonita Vista Senior High School in Bonita, CA

Chase A. Robbins from Parkland Senior High School in Orefield, PA

Micah J Piggott from Blue Valley Southwest High School in Olathe, KS

Seth Richards from Bellows Free Academy in St.Albans, VT

Shelby Jameslee Gush from Horseheads , NY

Karl Both from Glenbard East High School in LOMBARD, IL

James R. R Cunningham from Northwest High School in Canal Fulton, OH

Owen Kelley from Hempfield Area Senior High School in Greensburg, PA

Women's Volleyball


M'Kera Gabryale Drake from Summit High School in San Bernardino, CA

Jalisia Famber from Cohutta , GA

Elysiana Fonseca from Cheyenne, WY

Skylar M Ogden from Neuse Baptist Christian School in Youngsville , NC

Laura See from Colleyville Heritage High School in Grapevine, TX

Angel Harris from Thomas Dale High School in Chester, VA


Amelia Portinga from Lakeville Senior in Lakeville, MN

Ariah Gourley from Florence, AL

Naomi Nebiyou from Northampton Area Senior High School in Northampton, PA

Men's Water Polo


Nolan Lynch from Willow Glen High School in San Jose, CA

Women's Water Polo


Jordynn Lyday from Clovis North in Fresno, CA

Liliana Braun from Bellevue High School in Bellevue, WA

Kelsee Espitia from Ventura High School in Ventura, CA

Sydney Poor from Hamersley

Clara Ganry-Mangematin from Oak Ridge High School in El Dorado Hills, CA

Men's Wrestling


Talan Pichler from Baraboo High School in Baraboo, WI

Jack Riley Callahan from Tewksbury Memorial High School in Tewksbury, MA

August Schutte from Frisco, TX

Emmitt Allen from Brodhead High School in Brodhead, WI

Colton James link from Landrum High School in Campobello, SC

Peyton Barnhart from Monroeville High School in Monroeville, OH

Alec Robeson from The Woodlands College Park High School in CYPRESS, TX

Avery Martinez from Northampton Area Senior High School in Northampton, PA

Juan Bernardo Davila from Miami, FL

Matt Pinney from Alexander High School in Albany, OH

Women's Wrestling


Madeline Meyers from Start High School in Toledo, OH

Hedda Kvaale from Skedsmokorset

Alexis Hanks from Ellison High School in Killeen, TX

Lehna Marie Wagner from Maconaquah High School in Peru, IN

Ashley Godinez from Chestatee High School in Gansville , GA

Alitza Dennard from Peachtree Ridge High School in Lawrenceville , GA

Kenzie Regler from Weeping Water High School in Weeping water, NE

Madisen Bryant from Clarksville Academy in Cunningham, TN

Samantha Laurens Yap from Stamford High School in Stamford , CT

Frank Miller from Leto Senior High School in Tampa, FL

You might also like…

Athletic

The 5 C's of Sports

by Gwinn Nixon As athletes, and being involved in athletics, you think about why you do it. What drives you to keep going, to take the next step? I was thinking about that today and came up not with 5 reasons to love sports, but 5 C’s...

Athletic

BeRecruited Top Ten for February 2022

Each month, we compile a list of athletes that were viewed the most by coaches. Below is a list of the Top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work! Men's Baseball Hunter Harrison...

Athletic

BeRecruited Top 10 for February 2015

Each month, we compile a list of athletes that coaches viewed the most. Below is a list of the top 10 most viewed athletes in February. Congratulations to our athletes and keep up the good work!   Men's Baseball Coy Focht from Tyrone...